Cituji Miskulka: Proč? Dívčina nepsala jestli chce na výstavy nebo jen na domácího mazla

Jakože psi s PP jsou jen na výstavy?
A že někdo takto przní opakovaně plemena a nakrývá staforda boxerem... A ještě to nazývá osvědčenou kombinací, no tak to už je moc...

Jak jsem psala, vzhledem k fyzickým dispozicím stafbula bych se neodvažovala jej koupit bez PP. Pokud ze štěněte vyroste agresivní nebo bojácný pes, bude to pro rodinu opravdu těžké se s tím vypořádat.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena


Miskulka

Jé, ty jsi hodné, ale neboooj, nemysli si, že na ty stránky nekoukám denně jestli tam eni něco novýho
Ale asi to nechám na příští rok přeci jenom prázdniny mám jen měsíc chce se tomu od mala dost věnovat a to pak přes školu moc nepujde no) Aspo budou lepší finance.. když budu víc šetřit..

Reaguji na Silvie OK:
Takže podle tebe pes bez PP není pes? To chceš říci, že bys tyto psi radši utratila? ... Jako promiň, ale tohle mi příjde jako už moc...

Je to stejné jako mezi lidma - češi a cikáni... Když má čech s cikánem dítě, tak to není čistokrevný člověk? Co je na tom zlého?

Odsuzovat něco, za něco co udělala příroda je přehnaný.......

Cituji Miskulka: Takže podle tebe pes bez PP není pes? To chceš říci, že bys tyto psi radši utratila? ... Jako promiň, ale tohle mi příjde jako už moc...

Prosím tě, kde jsem toto psala?
Přečti si znovu, co přesně jsem napsala a nededukuj nesmysly.

A nevím, nakolik znáš fyzické predispozice psů jako je stafbul, ale já mám jednoho doma. Tělesnou konstrukcí jsou to takoví psi, že pes agresivní je doslova a do písmene pohroma. Když kousne jezevčík, bolí to, možná nějaký ten steh bude potřeba. Ale kousnutí stafbula, to je něco plně jiného, ten pes ti může zlámat kosti, jakou má v tlamě sílu. Proto důrazně doporučuji, aby slečna vybírala z psů s průkazem původu. Protože psi s průkazem původu mají předky neagresivní (agresivní pes nemá šanci projít potřebnými výstavami k uchovnění) a je u nich mizivá pravděpodobnost, že budou problémoví (při adekvátní výchově). Nehledě na to, štěně s PP je prostě stafbul a mám jistotu - bez PP opravdu nemůžu vědět, co mi z psa vyroste a jaké předky měl.
A říkají ti něco poměrně závažné nemoci stafbulíků - L2-HGA a HC? Na tyto nemoci jsou totiž chovní psi testovaní, takže štěně s PP nikdy touto nemocí neonemocní.
Nicméně, pokud si znovu přečteš, co jsem napsala, osobně ani nezavrhuji pořídit štěně bez PP - ale jen a pouze na doporučení, ne jen tak na inzerát.

Cituji Miskulka: Odsuzovat něco, za něco co udělala příroda je přehnaný.......

Příroda? Nebo množitel, co seká jedno štěně za druhým pro prachy?? Zkus se někdy podívat, jak to u drtivé většiny množitelů bezpapíráků vypadá. Zrovna sháním pro jednu fenku angl. buldoka od jednoho takového novou rodinu, protože už se jim nehodí... Šteňata měla každý rok, odchovaná někde v kotci... Hnus... Těch lidí, co mají sem tam štěňata pro radost a starají se o ně (včetně socializace a potřebného očkování a odčervování), kteří berou v potaz zdravotní stav psa, je opravdu minimum. Doporučuji více se zorientovat v této problematice...

Cituji Miskulka: Je to stejné jako mezi lidma - češi a cikáni... Když má čech s cikánem dítě, tak to není čistokrevný člověk? Co je na tom zlého?

Marně přemýšlím, co ti mám napsat na toto. Nedomýšlej si laskavě podobné h.o.v.a.d.i.n.y z příspěvků, které jsem k tématu štěňat bez PP měla.

Reaguji na Silvie OK:
Ty si hold budeš stát za svým a to jedině pes s PP, dobře, neberu ti to.. Je to tvoje věc, jenom tě nechápu. A prosím tě, klidni hormony v tvém komentování - jsem jenom upřímná, ale abych hned útočila - tak to sorry, to s tebou končím, nejsem typ co se chce hádat kvůli takové blbosti...

A je vidět, že ti to asi hodně trhá žíly =D

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Klídek holkyyy, každej má jinej názor.. Je fakt kdo chce kvalitu tak si jí zaplatí.. Ale pes bez PP zas nemusí znamenat nějakou uplnou spodinu, nebo ne?

Cituji sejbina: Ale pes bez PP zas nemusí znamenat nějakou uplnou spodinu, nebo ne?

Nemluvím absolutně vůbec o nějaké spodině, holky, čtete co píšu? Jde mi o zdraví psa (doporučuji přečíst, co to je L2-HGA a HC) a o jeho povahu, vzhled nebo "papíry" neřeším. Nepřemlouvám na štěně s PP, jen důrazně upozorňuji na úskalí, které po koupě štěněte bez PP mohou nastat. A nastávají.

A znova opakuji, že pokud štěně bez PP (čemuž bych se sama nebránila, na výstavy stejně s žádným psem nechodím), tak jen a pouze na doporučení konkrétního chovatele (což ostatně platí i pro štěňata s PP).

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Silvie OK
Tak to jo zdraví je to nejduležitější..
A tak jestli člověk, který chce psa bez papírů, ale zdravého atd.. tak doufejm nebude hloupej a o štěňatech si něco zjistí, tudle jsem psala na inzerát stafordíka, a pán mi nebyl schopnej o fence nic říct ani vlastně ke kní přišel..

Cituji sejbina: A tak jestli člověk, který chce psa bez papírů, ale zdravého atd.. tak doufejm nebude hloupej a o štěňatech si něco zjistí,

No to by bylo skvělé, bohužel, drtivou většinu lidí zajímá jen úspora na ceně
A nebo je jim pak štěněte líto a z těch hrozných podmínek si ho vezme, což chápu, ale vede to opět a jen k podpoře množitelů.
Každopádně držím pěsti při výběru

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Silvie OK
no bohužel.. ale musím vydržet do příštího května-června.. až budou zase prázdniny a budu sním moc být celý dny než se trochu naučí a tak..
Každopádně děkuju, ani nevíš jak se těšim Ty máš stafbulíka? si jo viď, Nevím jestli si to nepsala nechce se mi to teď pročítat

Reaguji na sejbina:
Ano, máme čtyřletého stafbulíka Je úžasný - u nás platí na 100%, že jakmile člověk pozná stafbula, jiné plemeno už pro něj neexistuje. Je citlivý, naprosto spolehlivý, učenlivý. Je to opravdu čtyřnohý přítel, člen rodiny. Nesnáší samotu, pořád je v těsné blízkosti nás. Je to oparovatel, pokud marodím, je se mnou zalezlý v posteli pod peřinou celý den a zahřívá. Je to naše zlato
Máme ještě štěně, americký staford. teriér, fenečku. Je úžasné sledovat ho, jak ji vychovává, jak ji učí, opatruje ji, hlídá si ji. To samé s kocourem - kocour ho věčně kouše, skáče po něm, pesan jen drží.

arrow
profile_image
denisatenisák
od 30. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Znám osobně 3 stafbuly a všichni úžasně poslouchají a mají dobrou povahu, bohužel všichni tři jsou nějak nemocní a budou brát dlouhodobě ,ne-li napořád, léky.

Reaguji na denisatenisák:
A mohu se zeptat jaké nemoci?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené