arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj všem,
už hezkou chvíli mě trápí zlatý stafylokok, mám ho aktuálně v nose. V létě mi MUDr na ORL nechal vyrobit autovakcínu, kterou už půl roku hezky a poctivě užívám. Po dobrání půjdu znovu na odběry a doufám, že budou už v pořádku. Vlastně mi ani nezpůsobuje větší problémy. Mívala jsem stále ucpaný nos a rýmou to nebylo, tak to byl hlavný podnět, proč jsem to vše řešila. Jsem jen zvědavá, zda-li náhodou nemáte některá z Vás třeba podobné zkušenosti s touto bakterií? Co vše může způsobovat, jaká rizika přináší apod?

leni22
Ahojky, nejsem si úplně jistá, zda ho mám taky, protože doktor těch názvů stafylokoků řekl víc (), ale myslím, že je to ten zlatý. Objevil se mi na tvářích, což je hooodně nepříjemné, mamča mi řekla, že vypadám jako bych obličejem dřela po silnici Nejdříve jsem měla něco jako spáleniny od koberce, pak se mi vytvořily stroupky velikosti asi pětikoruny a pak jsem jen čekala až půjdou dolů.

leni22
už hezkou chvíli mě trápí zlatý stafylokok
Měla jsem ho asi před 8 lety, u nosu(na povrchu)a bohužel několikrát, brala jsem Augmentin.Chodila na odběry,rtg,CT. Po 2 letech se to naštěstí zklidnilo,doufám že už napořád.

arrow
Neprodává v Bazaru

mishka999
Nejdříve jsem měla něco jako spáleniny od koberce, pak se mi vytvořily stroupky velikosti asi pětikoruny a pak jsem jen čekala až půjdou dolů
oooou to muselo být hodně nepříjemné, hlavně, že už je to pryč. A od té doby nic? Napsal Ti na to něco doktor? Já mívala dříve v krčních mandlích streptokoka a taky občas stafylokoka, jich je hrozně moc druhůjak říkáš, no a mívala jsem stále angíny a nateklé mandle, brala antibiotika, až to vše nakonec vyústilo v chirurgické odebrání krčních mandlí a od té doby jsem měla klid, jsou to 3roky. Až se mi ta potvora přesunula pro změnu zase do nosu.

arrow
Neprodává v Bazaru

hannka
Koukám jsi si také pěkně užila, přeji Ti Hani aby už Tě nikdy víc netrápil a měla jsi pokoj. Holky děkuji moc za odpovědi

arrow
profile_image
Lentilie
od 21. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

leni22
Ahooj, já jsem taky "hrdá nositelka" zlatého stafíka Přišli na něj náhodou, když mi byl dělán výtěr z krku, dostala jsem na to nejsilnější antibiotika, ale tím to haslo. Nevím, jestli mám neustále zahleněné nosní i krční dutiny díky němu a proč třeba vyplivuju ty hleny i s krví a v tom krku mě neustále tak strašně škrábe až dře, ale asi to bude zase on, můj zlatý kámoš.

leni22
Až se mi ta potvora přesunula pro změnu zase do nosu
Mně se ten neřád potom přestěhoval z nosu na krk Prevítek..

leni22
No bylo to šílené, nechodila jsem vůbec ven. A když ano, tak jsem si obmotala šálu kolem obličeje až pod nos a na hlavu kapuci Dostala jsem na to nějaký líh namíchaný s čímsi, ani nevím. Právě se mi odlupují poslední stroupky, tak snad už budu mít klid... Přišlo to tak náhle, vůbec jsem netušila co to je a odkud to přišlo

Já už ho mám taky pěkně dlouho. Pořád se stěhuje - z nosu do krku, z krku do nosu. Dřív jsem měla časté záněty uší, ty naštěstí přešly, ale tohoto zmetka se nemůžu zbavit. Mívám pořád ucpaný nos a často mě bolí v krku. Bohužel mi doktor z ORL řekl, že bacil je už imunní a neví, co s tím...

arrow
Neprodává v Bazaru

ono je to s tímhle bacilem složité, objeví se z ničeho nic, a je většinou těžké se ho nadobro zbavit

Yasminka taky mi můj doktor naznačil, že je možné, že bacil bude i proti té autovakcíně imunní, ale můžu Ti říct, že mi již po prvním týdnu hodně pomohlabyla to najednou strašná úleva od toho ucpaného nosu uf. Konečně se ráno probouzím s prázdným nosem a dobře se mi dýchá, tak abych to nezakřikla.

arrow
Neprodává v Bazaru

Staphylococcus aureus je s prominutím pěkný hajzlik,jen když to není MRSA - (http://www.blisty.cz/art/17774.html)
methicillin Resistant Staphylococcus Aureusto je odrůda zl.stafylokoka rezistentní proti dosti antibiotikům.já měla taky aurea zl. měla jsem ho v ráně,měla jsem infekci,získanou dost zvláštním úrazem-při úklidu jsem si vrazila hluboko do prstu párátko použité,kousek tam zůstal nemohla jsem to vytáhnout ani jsem nevěděla že tam je ,šla jsem jen tak pro jistotu na chirurgii oni mi to rozřízli a vytáhli špičku,pak to furt hnisalo a chodila jsem na převazy řezali mi prst celkem 3krát a málem i po čtvrté a furt hnisalo,brala jsem taky augmentin i jiná antibiotika ,vzali z rány stěry aby zjistili jestli to právě není mrsa a nakonec asi po 2 měsících kdy už byl doktor celkem dost zoufalý jak to furt hnisalo a on nemohl ani po třetím rozřezání prstu přijít na to proč nenašel tam krom poprvé ani kousek,mě poslal k druhému(už mě asi nemoh ani vidět)teh druhý doktor to chtěl rozřezat počtvrté a když pořádně zatlačil na ránu tak najednou krom hnisu se ukázal kousek párátka které tam bylo tak dobře schované a způsobovalo to hnisání a byl to docela kus asi půl cm,tak to vytáh vyčistil a byl pokoj(ještě zavolal toho druhého doktora a sestra aby se šli mrknout

Leni22
Mě zaujalo to, jak jsi právě psala o autovakcíně. Nikdy jsem o tom neslyšela Zkusím pohledat na internetu.Taky bych se toho jednou ráda ztřepala a probudila se ráno jak normální člověk, který může klidně dýchat nosem a nemá sucho v puse a přílepený jazyk na patře

arrow
Neprodává v Bazaru

Yasminka
Zatím je to první věc, která mi spolehlivě zabírá. Jukni na net určitě něco naleznešjá do té doby také vůbec netušila co to je. To jsem i jeden čas chodila na alerkologii a byla nucena papkat různé prášky, nosní spreje určené na alergii aj... a výsledek žádný, už si asi všichni mysleli, že se jen přehnaně pozoruji zkrátka typický hypochondr. Jéé já byla tak štastná, když autovakcína zabrala a již půl roka zabírá, nevím co tedy bude po dobrání. Ale věřím Ti, je to strašně nepříjemný pocit, i když se jedná "jen" o ucpaný nos a škrábání v krku, sucho v ústech...ale když to máš každý den, je to opruz. Perorální autovakcínu mi navrhl sám doktor - v podstatě mi v Imunologické laboratoři vytvořili tuto vakcínu na míru - dle mých hodnot z nosního stěru - bylo to 6 malých lahviček - vypadajících jako klasická borová voda - k nim jsem dostala harmonogram kolik kapek z jaké lahvičky si mám jaký den nakapat pod jazyk... Myslím, že by Ti to mohlo zabrat, když už nic jiného, za vyzkoušení nic nedáš.

No hlavně mám skoro každý měsíc anginu a na to samozřejmě antibiotika. A to není sranda, protože pak dostanu kvasinkovou infekci, s tím spojené zažívací problémy a tak... no prostě blbé. Už mi i navrhovali vytrhnutí krčních mandlí (nosní dávno nemám) jenže to zas jiní doktoři nedoporučují kvůli tomu, že jdou bacily dál do krku. No a pak si vyber. Zkoušela jsem i přírodní cestu, různé bylinky, čaje, zatím nic nezabralo. Tak zkusím vykoumat tu "tvoji" metodu a třeba to zabere A ty máš nějakou alergii, že jsi chodila na alergologii?

arrow
Neprodává v Bazaru

jinak myslím na Staphylococcus aureus účinkuje propolis,ale nevím jak by to bylo s aplikací
http://csv.jirizavrel.eu/?page_id=25
a tady
Tužebník jilmový
Filipendula ulmaria
Tužebník jilmový patřil vždy mezi méně známé léčivky. Teprve poté, . co doktor Priessnitz začal tuto rostlinu preventivně podávat proti vzteklině, byl tužebník podroben pečlivému chemickofarmakologickému zkoumání a bylo zjištěno, že kořen má do určité míry schopnost ničit původce vzteklinové nákazy. Později se zjistilo, že celá rostlina má antibakteriální účinky, a že výluhy a tinktury z ní připravené ničí například Staphylococcus aureus a Escherichia coli - původce řady vážných onemocnění. Kromě antibakteriálních látek obsahuje tužebník kyselinu salicylovou a její soli, glykosid gaultherin a spiraein, silici a další látky.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené