arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji operiaX: tam je podle mě plno a možná dokonce smet

podle mě to co tam dávají je mléko, nevím sice jestli polo- nebo plnotučné nebo nějaká ještě jiná verze, ale tak když ti dávají na výběr jaké chceš MLÉKO, tak to by snad rovnou řekli jesltli mléko nebo smetanu, krom toho latté je prostě o určitém postupu a ingredience by měli být všude stejné, pokud se to takto jmenuje. I ta mléčná pěna je z mléka a ne ze smetany.

Cituji VeronikaEma: Kafé Latté obsahuje 74 kalorií

no podle těch kalorických tabulek, co dala odkaz Cup of.beauty je to 240 kcal !

Cituji karotenka: obyčajné latte bez príchute je proste latte ako vsade inde espreso + mlieko + pena, cukor si tam môžeš a nemusíš pridať...

mám stejný názor, donedávna by mě to ani nenapadlo řešit, prostě když se řekne latté, tak je to v jakékoliv kavárně prostě latté, ale těch 240 kcal to mě teda přijde dost.

Cituji LittleCharm: Vždycky si můžeš říct, že chceš svoje kafe s nízkotučným mlékem (nebo sójovým, ale to si kaloricky nepomůžeš) a bez šlehačky. Je to kalorická bomba i tak, ale pro lepší pocit

Já právě nějak nechápu, co by na tom pak měla být kalorická bomba? Jako je mi jasné, že když si dám něco, co už i vypadá víc jako zmrzlinový pohár než jako nápoj, tak že to asi nebude dietní, ale když si právě vyberu např. to latte, což je v podstatě espresso s mlékem, a ještě si řeknu, o mléko nízkotučné - jak říkáš, tak pak by na tom teoreticky nic moc kalorického být nemělo.

Cituji Siiri: Cukr pokud to není latte s přichuti tak je jedine ten co uz je v kave a mlece obsažen a to byste měli i doma ze stejnych surovin.

Myslíš tím cukr ve formě laktózy, který obsahuje mléko? Nebo máš na mysli, že cukr je už v té kávě a mléce nějak obsažen - jako i když si dáš bez příchuti? Jako možné to je, netvrdím, že ne, pak by to vysvětlovalo třeba i tu návykovost a ty kalorické hodnoty

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Minette: Myslíš tím cukr ve formě laktózy, který obsahuje mléko?

Sacharidy v mlece...nejen z laktozy, i mleko bez laktozy ma sacharidy. Cukr by tam neměl byt přídan.

S tou smetanou...existuje specialní mleko na latter - ma více procent tuku, ale je dražší.

240 kcal...no polotučne mleko co mám v lednici ma 43 na 100 ml, ve velkem latte ty 4dcl budou takze to je 172 a u plnotučneho to muže byt tech 240

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Siiri: ve velkem latte ty 4dcl budou

No možma 4 deci sjou moc...se to vlastně šleha...ale i tak plnotučne 3 deci...a ty Kcal jsou tam.

arrow
profile_image
LittleCharm mojeid
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

62

Tady máte oficiální tabulku s kaloriemi Starbucks nápojů.

arrow
profile_image
LittleCharm mojeid
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

62

Mám kamaráda, co vede jednu kavárnu Starbucks a říkal mi, že automaticky se nápoj dělá z polotučného mléka (teď si tím úplně jistá na 100% nejsem, ale myslím, že plnotučné je na přání, přece jenom je to déle, co mi to říkal), na výslovné přání je možné zvolit mléko plnotučné, nízkotučné, sójové. Zkoušela jsem nízkotučné a sójové (krom polotučného). A také mají sirupy bez cukru (na výslovné přání).

arrow
profile_image
LittleCharm mojeid
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

62

Cituji Minette: Já právě nějak nechápu, co by na tom pak měla být kalorická bomba? Jako je mi jasné, že když si dám něco, co už i vypadá víc jako zmrzlinový pohár než jako nápoj, tak že to asi nebude dietní, ale když si právě vyberu např. to latte, což je v podstatě espresso s mlékem, a ještě si řeknu, o mléko nízkotučné - jak říkáš, tak pak by na tom teoreticky nic moc kalorického být nemělo.

Koukni na tu tabulku, co jsem sem vložila odkaz. Já v tom mém citovaném příspěvku měla na mysli právě speciální kávy - jako Caramel Macchiato a vánoční kávy atd. Když si dáš perníkové latté, tak ani to nízkoutučné mléko tomu moc nepomůže

Cappucino - velikost grande (střední), polotučné mléko - 106kcal
Cappucino - velikost grande, sójové mléko - 82 kcal
Latté - grande, polotučné - 188 kcal
Latté - grande, nízkotučné - 132 kcal
Latté - grande, sójové - 148 kcal
Latté - grande, plnotučné - 224 kcal
Caramel Macchiato - grande, polotučné - 240 kcal
Caramel Macchiato - grande, nízkotučné - 193 kcal
atd.

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A ještě jeden muj hokus pokus - jsem si jednou řekla ve Starbucks, že chci to latte jako frapuccino. tzn aby tam byl romixovany led a že si to dosladím sladidlem...blbý napad. to sladidlo se nedalo do toho ledu vmichat takže to vubec nebylo dobre. Muselo by se dát do toho mleka předem aby se to smíchalo.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji LittleCharm: ale přiznejme si - kdo na takové obyč kafe chodí do Starbucks?

Já tedy taky pouze na latté případně kávu s mlékem. A ono to není tak obyč, ona je ta káva dobrá a to dost . A taky se mi líbí, že mají tak velké kelímky. Já jsem na tohle asi trochu ujetá, co opravdu nemusím jsou malé hrnky. Doma máme hrnky i 750 ml - používám teda spíš na čaj než kávu.

Jednou v létě jsem si tam dala myslím frapuccino - asi byla chyba, že taky to velké, a bylo mi po tom pak i trochu zle, opravdu obří porce šlehačky, která snad byla ještě taky oslazená, a bylo to dobré, ale pro můj žaludek asi hrozně moc tučné.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji LittleCharm: A také mají sirupy bez cukru (na výslovné přání).

Tedy to jsem vůbec nevěděla, to asi zkusím.
Já totiž nemám ráda cukr v kávě, slazená káva mi vysloveně nechutná, není to z nějakého důvodu diety, prostě mi přijde, že se tyhle dvě věci k sobě chuťově nehodí stejně jako čaj s mlékem.

Jinak taky jsem měla za to, že automaticky se dává mléko polotučné - což by mi nevadilo, i kdybych ho vypila litr (to jsem mimochodem dřív i byla schopná a rozhodně jsem po tom nepřibrala).

Ještě bych možná měla dodat, že mi nejde vysloveně o nějaký hubnoucí režim, ale spíš o to, jestli se po tom naopak nenabírá - četla jsem to někde, že slečna přibrala, po tom, co si Starbucks dávala denně.

Zkrátka jestli to není stejný princip jako se všemi ostatními fast foody - taky když si uděláte karbanátek a hranolky domácí a vyrobíte si doma i dresink příp. majonézu, tak se to kaloricky pohybuje někde úplně jinde, než když sníte prakticky to samé z burger kingu.

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Minette: Já totiž nemám ráda cukr v kávě, slazená káva mi vysloveně nechutná

No v tom případě si sirup bez cukru nedávej..on je sladky, slazeny sladidlem.

Cituji Minette: myslíš přímo na té tabuli v kavárně? Tak to jsem asi slepá.

Ano, myslím. Ale abych řekla pravdu, nevím jak v Česku.

Cituji LittleCharm: automaticky se nápoj dělá z polotučného mléka

Přesně tak! Nevím, jak v zahraničí, ale u nás 100% mají krabičky polotučného mléka. A všechny nápoje (myslím, že ta tabule vlevo) jsou neslazené! Latte, cappuccino, americano... Já si je dávám a jsou výborné. Kalorií nemají víc, než objemově stejné kávy v jakékoli kavárně nebo u Vás doma A perníčkové latté je karolická bomba, ale stojí za to

arrow
profile_image
maggie01
od 7. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Myslím, že to hlavně není otázka pouze Starbucks, ve všech kavárnách podobného typu je to stejné. Já si dám občas moc ráda nápoje jako Caramel Macchiato, Latté a podobně.

Chci se však zeptat, jestli to máte některá stejně jako já. Chodím na takové kalorické a tím i "těžké" nápoje jen občas, ale i přesto je mi potom hrozně těžko, skoro až na zvracení, na omdlení. Trošku pomohlo nechodit na ně najezená, ale i s odstupem cca 2 hodin od posledního jídla je mi potom zle. Navíc to beru jako svačinu a občas i večeři, protože jak je mi nic moc od žaludku, tak už bych stejně moc nesnědla. Myslíte, že je to v rámci zdraví v normě a máte to některá taky tak? Nebo to může být "červené světýlko" nějakého problému, ... ? Obecně po mléku ani kávě (pressu) mi nic nebývá.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji maggie01: Chci se však zeptat, jestli to máte některá stejně jako já. Chodím na takové kalorické a tím i "těžké" nápoje jen občas, ale i přesto je mi potom hrozně těžko, skoro až na zvracení, na omdlení. Trošku pomohlo nechodit na ně najezená, ale i s odstupem cca 2 hodin od posledního jídla je mi potom zle. Navíc to beru jako svačinu a občas i večeři, protože jak je mi nic moc od žaludku, tak už bych stejně moc nesnědla. Myslíte, že je to v rámci zdraví v normě a máte to některá taky tak?

Stalo se mi, že mi bylo jednou zle po frapuccinu, ale ne jako na omdlení, přikládám to spíš tomu, že jednak to byla opravdu velká porce, a jednak tam bylo moc šlehačky, kterou normálně nejím, natož v takovém množství. Ale nebylo to nic tak hrozného, spíš jako když se prostě přež.ereš

Vem v potaz i to, že tyhle některé „nápoje“ mají objem 0,71 litrů jak jsem našla v těch tabulkách.

Jinak jestli myslíš, že to není tím množstvím, tak už mě jen napadá, že ti nesedí nějaká ta složka tam, já např. nezkoušela ty se sirupy, ale už jen např. - Pepermint white chocolate mocha – si říkám, jestli jde jen o nějaký sirup, nebo co tam všechno může být? Bílá čokoláda s espressem s příchutí peprmintu? Z téhle kombinace by mi možná taky skoro nebylo nejlíp...

Včera jsem neododlala a řekla si že vyzkouším Latté , dala jsem si obyčejné a nemohu říct že je to něco extra, prostě obyčejné Latté, asi to že si to tu tolik chválíte dělají jenom ty příchutě, ale na ně já zase nejsem, nesnáším sladké a umělé poraviny.
Na tabuli opravdu bylo napsáno, že si mohu vybrat z jakého mléka chci Latté udělat.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené