Zdravím...Chci se zeptat bydlíte někdo ve státním bytě a máte zkušenost s 1. nezaplaceným nájmem? Je možné, že muže dojít k vystěhování.....díky

po jednom nezaplaceném nájmu určitě ne...vlastní zkušenost nemám, ale vím že když sme ještě nebyli družstevníci tak vím o případu rodiny co neplatili nájem, ale to je vystěhovali snad až po půl roce(?) tak nějak...pokud příští měsíc zaplatíš všechno, myslím že ti to nehrozí

arrow
profile_image
Pajule007
od 20. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám zkušenost zprostředkovanou, známou vystěhovali, měla problém s nájemným asi dva roky. Pak to bylo třikrát po sobě a už to jelo...

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Občanský zákoník, §711 odst. 1.

"Pronajímatel může vypovědět nájem bez přivolení soudu:
b) jestliže nájemce hrubě porušuje své povinnosti vyplývající z nájmu bytu, zejména tím, že nezaplatil nájemné a úhradu za plnění poskytovaná s užíváním bytu ve výši odpovídající trojnásobku měsíčního nájemného a úhrady za plnění poskytovaná s užíváním bytu nebo nedoplnil peněžní prostředky na účtu podle § 686a odst. 3;"

Takže pokud nezaplatíš 3x v řade, může ti dát výpověď.
I tak ale,
§711, odst. 3
"Písemná výpověď pronajímatele musí být doručena nájemci. V písemné výpovědi pronajímatele musí být uveden důvod výpovědi, výpovědní lhůta... "
Přičemž výpovědní lhůta nesmí být kratší než tři měsíce a musí skončit ke konci kalendářního měsíce. Výpovědní lhůta začne běžet prvním dnem měsíce následujícího po měsíci, v němž byla výpověď doručena druhému účastníkovi.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené