arrow
profile_image
PetullkaXD
od 11. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky. Chtěla bych se zeptat, jestli budu mít status studenta během prázdnin, když mě na konci letního semestru vyhodí z VŠ. Přecházím totiž na jinou VŠ a v tomto semestru už se nehodlám hlásit na žádné zkoušky a předpokládám taky, že nebudu mít potřebnou docházku, takže mě vyhodí (navíc je to škola soukromá, takže mě, předpokládám, automaticky vyřadí, když nezaplatím školné), ale teď nevím, jestli budu mít přes prázdniny status studenta nebo ne. Když jsem to zjišťovala, tak by to mělo by to být tak, že přes prázdniny status studenta nemám a když se potom přihlásím na další školu (zapíšu v září) stát zpětně uhradí částku za pojištění. Platí to ale i když neúspěšně ukončím ročník? Jedná se mi o to, jestli se budu muset přihlásit na konci šk. roku (než nastoupím na jinou školu) k placení pojištění nebo ne.

arrow
profile_image
KatyM
od 12. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jestli to chápu dobře, tak jsi teď byla v prvním semestru na soukromé VŠ, prolezla jsi do dalšího semestru, ale tam už nehodláš ani chodit na přednášky, ani platit školné, natož pak jít ke zkouškám. A do dalšího semestru jsi se zapsala, hádám, jen kvůli tomu, aby jsi byla ještě tento semestr student? To chápu, akorát nevím, jestli tě brzy nevyhodí, a ten status studenta ti neseberou hned po vyhazovu, až nezaplatíš školné...Já jsem teď odešla ze školy a hlásím se jinam, ale do dalšího semestru jsem se už nehlásila, půl roku budu na pracáku, aby za mě stát platil socko a zdravotko. Takže pokud tě vyhodí po tom, co teď nezaplatíš školné, nebylo to celý tak nějak zbytečný..? Myslím to hlásení se do dalšího semestru. Protože nezapomeň, že máš 8 pracovních dní na přihlášení se na ÚP, jinak tě tam už nevezmou...

Já měla status studenta až do půlky října, ale ty jelikož si na té soukromé a oni budou vyžadovat to školné, tak tě asi vyhodí hned, čímž bys logicky asi ztratila i status studenta... no nejlíp uděláš, když se zeptáš ve škole

arrow
profile_image
PetullkaXD
od 11. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Školné mám zaplacené na celý rok, to jsem zapomněla napsat. Chodit tam taky zatím chodím, ale ne vždycky mi to vyjde (no popravdě chodím jen na to, co mě baví), takže budu mít vyšší absenci. Jenom mi přijde zbytečné hlásit se na zkoušky, když vím, že tam už nebudu a navíc z toho ani oni nepoznají, že už tam do druhého ročníku nepůjdu, takže aby s tím tak nějak nepočítali. Přemýšlela jsem nad tím, že ji potom pošlu vyrozumění o tom, že přecházím na jinou školu, ale zase nevím, kdy. Hned na konci letního semestru nebo až při zápisu do druhé školy? Aby mi pak zpětně nepřišla povinnost zaplatit nevím kolik za pojištění.

arrow
profile_image
PetullkaXD
od 11. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji KatyM: jestli tě brzy nevyhodí, a ten status studenta ti neseberou hned po vyhazovu

No, právě. Já totiž nevím, jestli mě můžou vyhodit, když chodím jen na něco. Ale aspoň doufám, že mi o tom dají vědět, ať potom neplatím zpětně a stihnu se přihlásit na pracák.

Cituji PetullkaXD: navíc je to škola soukromá, takže mě, předpokládám, automaticky vyřadí, když nezaplatím školné

Cituji PetullkaXD: Školné mám zaplacené na celý rok, to jsem zapomněla napsat

trošku zmatené...

Cituji PetullkaXD: Ale aspoň doufám, že mi o tom dají vědět, ať potom neplatím zpětně a stihnu se přihlásit na pracák.

Jasně, že dají

arrow
profile_image
PetullkaXD
od 11. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Consuela Banana Hammock: trošku zmatené...

Myslela jsem to tak, že mě vyřadí na začátku příštího ročníku, ptž to už školné zaplacené nebude.

arrow
profile_image
KatyM
od 12. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jo tak jestli to máš zaplacené na celý rok, tak to tě asi nevyhodí kvůli absenci..to si myslím, že tě vyřadí až na konci semestru, No a když už budeš od července přijatá na další škole, budeš zase student..myslím, že nějaké doplácení těch všech poplatků nehrozí Akorát je teda pěkně nanic, že už máš zaplacený i druhý semestr..škoda peněz, kdyby jsi to neměla, mohla jsi se odhlásit rovnou, jít na pracák a u toho třeba nějakou brigádu. Je to samozřejmě tvoje věc, jen vím, že to školné je většinou kolem 25 tisíc za semestr...

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak letní semestr končí 31.8. takže pokud nebude problém s tím placením tak bys měla být student normálně do srpna..

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já jsem chodila také na soukromou VŠ a jelikož jsem zaplatila školné na celý rok, tak jsem studentem byla až do 31.8.,ale to také díky tomu, že index kontrolovali až k 31.8.....
Opravdu by bylo nejlepší zeptat se na studijním....

Záleží, do kdy vy máte mít splněné podmínky za letní semest....

arrow
profile_image
PetullkaXD
od 11. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji KatyM: mohla jsi se odhlásit rovnou, jít na pracák a u toho třeba nějakou brigádu

Já jsem právě vůbec nevěděla, že můžu skončit i po jednom semestru. Jinak bych skončila a šla na pracák, ale už jsem začala druhý semestr, takže teď už asi nemůžu, co?

Cituji Lintu: bys měla být student normálně do srpna.

No já jsem právě slyšela, že kolem dubna kontrolují kdo chodí a kdo ne a vyhazují už v dubnu. Sice se mi to zdá jako hloupost, ale jeden nikdy neví. Tak nevím jestli poletím taky, když budu chodi jen na něco.

Cituji Klariska1241: zeptat se na studijním

Tak to by bylo nejlepší, ale nevím jak na mě budou koukat, když se zeptám, kdy mě vyhodí, jestliže tam nebudu chodit a jestli mi zůstane status studenta nebo ne. To mě asi ta milá paní, co je u nás na studijním, prokopne oknem.

arrow
profile_image
PetullkaXD
od 11. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

A ještě jeden dotaz. Když bych ukončila studium v průběhu semestru (pokud to jde) nebo by mě v tom dubnu vyhodili, můžu se přihlásit na pracák nebo si budu platit pojistné jako osoba bez příjmu ?

A jinak děkuju moc za odpovědi.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na PetullkaXD: a proč myslíš, že by ses nemohla přihlásit na pracák?

arrow
profile_image
KatyM
od 12. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak na pracák se můžeš přihlásit vždycky, ta je jedno, jestli jsi se saa odhlásila ze studia, nebo jestli tě vyrazili. Horší je to už se školou, tam je vždycky lepší odejít dobrovolně a ze své vůle, než čekat, až tě vyrazej. Zůstane ti to pak v osobních záznamech, a když se na tu školu budeš hlásit znovu (i když na jiný obor a fakultu), budous e na tebe prostě koukat blbě, že ses nechala vyrazit. Ale jinak s pracákem to nemá co dělat,t am se přihlas klidně v dubnu, jestliže to fakt máte tak, že vás právě v dubnu vyhodí..jiná věc je, pokud fakt platí, že se zaplaceným školným jsi studentem až do konce srpna..pak by asi byl ten pracák zbytečnej...

arrow
profile_image
annette
od 21. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Přeřuš/ukonči si na soukromé (současné škole) studium a to co nejdřív! Jde o to, že čím déle budeš na první VŠ oficiálně zapsaná, tím větší budeš pak platit poplatky za další studium na druhé škole. Pokud by jsi prodlužovala na druhé škole např. o jeden semestr (tzn. bakaláře by jsi udělala za 7 semestrů namísto 6) musela bys pak platit. A předem upozorňuji, že ty poplatky nejsou úplně nízké, na naší škole (jsem na státní v Praze) je to např. kolem 25 tisíc za semestr. Ve finále se ti totiž budou sčítat měsíce/semestry/roky z obou škol a ty každý potřebuje mít co nejmenší.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené