arrow
profile_image
Ve-ja
od 31. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,

stojím teď před velkým rozhodnutím a tak nějak nevím, co mám dělat. Bude mi za pár dní 22let. Jsem z Moravy a přes 9 měsíců nezaměstnaná - není možné u nás najít jakoukoliv práci bez několika let praxe nebo bez vlivných známých. Mám jen maturitu na hotelové škole (hotelnictví a turismus), neumím ani pořádně anglicky.

A teď k problému..Přítel teď prochází výběrovým řízením k policii a vypadá to, že ho vezmou. Problém ale je, že bude pracovat v Praze. Začala jsem uvažovat (a okolnosti mě k tomu dost nutí), že bych šla do Prahy pracovat taky. Jsem holka z vesnice a tak si život v tak velkém městě nedovedu představit. Jediné, co mě tam láká, je vyšší možnost nalezení dobře placené práce a také to, že bych se mohla konečně začít profesionálně věnovat svému koníčku - jezdectví. Problém ale je, že přítel bude bydlet zadarmo na policejní ubytovně a já bych musela bydlet někde sama (bez něj). Těžko říct kdy a jestli vůbec by se mi podařilo v brzské době najít nějakou práci. Jediné s čím by nebyl problém, je bydlení. Moje spolužačka ze střední mi nabídla bydlení ve společném bytě ještě s dalšími studentkami.

Přítel se k policii taky dostat nemusí, ale já věřím, že ano. Má na to veškeré předpoklady. Měla bych svou situaci začít řešit, ale nevím, jak se rozhodnout. Z Prahy mám strach. Nikdy jsem tam nechtěla..

arrow
profile_image
LittleCharm mojeid
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud by na ubytovně bydlet nemusel (což si myslím, že nemusí), tak si můžete najít garsonku. V Praze je určitě větší šance najít práci a rozhodně lépe placenou než někde mimo Prahu. Záleží, jak jste spolu dlouho a jak vidíte společnou budoucnost... Pokud plánujete být spolu, tak bych se nebála ani toho, že on bude chvíli na ubytovně a ty ve studentském bytě.... Samozřejmě dočasně, než najdete společné bydlení.

Držím palce! Prahy se neboj, lidi jsou tu jako všude jinde - příjemní i nepříjemní! A ve 22 letech je čas se osamostatnit a pustit se máminy sukně, tak proč ne třeba právě v Praze?

Cituji Wild Paula: Ja se odstehovala za muzem, ale s tim, ze se o me zatim postara, bydlime spolu, napul me zivi.
Co na to rika on?

Souhlasím. Co na to tvůj přítel? Proč nebudete bydlet spolu? Bydlet na ubytovně přece snad není povinné.

S prací bych si tolik starosti nedělala. Přece jen v Praze je nejnižší nezaměstnanost a kdo chce, práci si najde.

arrow
profile_image
Ve-ja
od 31. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já společné bydlení navrhovala, ale víte jak to je. Ze začátku je každá koruna dobrá a když má člověk možnost bydlet v dnešní době někde zadarmo a nemá na rozhazování, tak by to měl využít. Časem až se našetří nějaké peníze bychom bydleli spolu...

arrow
profile_image
LittleCharm mojeid
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ve-ja: Časem až se našetří nějaké peníze....

Jen doufám, že tohle není jen výmluva, kterou hodně lidí rádo používá na: bydlení, svatbu, dítě, hypotéku apod.Peníze nebudou nikdy v dostatečném množství. Kdo chce, hledá možnosti, kdo nechce, hledá výmluvy...

On by tedy bydlel dočasně na ubytovně (zadarmo) a ty s kamarádkami-studentkami (z čeho to budeš platit?) Máš našetřeno do začátku, než najdeš práci? Hledání na dálku je obtížné. A stejně první výplatu dostaneš až v půlce dalšího měsíce...

arrow
profile_image
Ve-ja
od 31. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jo něco do začátku našetřeno mám, ale není to nic moc. Zvažovali jsem i možnost, že bych bydlela dočasně na té ubytovně taky. Nemůžeme se ale dopátrat toho, jestli je to možné a na kolik by to vyšlo.
I kdybych byla sama, musela bych hledat práci jinde, ale určitě bych se nehnala do Prahy. Jestli nám vzah vydrží, to fakt nevím. Na to se snad nikdy nedá sázet. Spíš se chci spoléhat sama na sebe..

arrow
profile_image
alenkam
od 19. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Máme asi podobný problém, je mi 20 a jsem z malého městečka na severu Čech, můj přítel se minulý rok odstěhoval do Prahy s rodiči a našel si tam práci, já tenhle rok dokončila střední a tady bohužel práce k sehnání není takže budu nucená jít taky do Prahy i když se na to necítím... Chceme bydlet spolu, ale nájmy jsou tam vysoké a tak jsme se rozhodli, že zatím do konce roku bude přítel bydlet dál u rodičů a já půjdu bydlet k bratranci, který má domek hned u Prahy a nebudu mu muset dávat tolik peněz jako za nájem... S přítelem hledáme byt mimo centrum, protože ceny nejsou tak vysoké a o nájem se nějak spolu podělíme, teď už jen sehnat nějakou trochu dobře placenou práci.... Ale zpátky k tématu, když máš hotelovou školu zkus mrknout na internet na nabídky typu recepční v různých hotelech narazila jsem na tyhle nabídky v Praze celkem často, nevím jak jsou placené, ale nebude to nejhorší a když si tvůj přítel začne vydělávat tak třeba za 2 - 3 měsíce můžete shánět byt, parkrát tam zajedeš na nějaký pohovor a zvykneš si na to město kolikrát když jsem tam byla a něco hledala zdálo se mi, že lidé jsou milejší a ochotnější poradit než třeba tady u nás, ale to může být můj názor, taky se bojím jít někam, kde to neznám, ale dnešní doba je taková v malých městech práce není... Neboj se si o tom s přítelem promluvit a určitě se dohodnete, že bys až si najdeš práci dočasně bydlela u té kamarádky a pak byste si začali hledat byt Pokud tě má rád a chce s tebou být tak se bude určitě taky snažit nějaké bydlení sehnat

Reaguji na Ve-ja: Existují i ubytovny od PČR, které jsou pro rodiny, respektive kde můžeš s přítelem bydlet i ty (aniž bys byla manželkou atd.). Ať se tvůj přítel poptá i na tuhle možnost. Myslím, že je to aktuálně tak, že to prostě jde, jen se musí přítel zapsat jako čekatel.

Cituji Ve-ja: Zvažovali jsem i možnost, že bych bydlela dočasně na té ubytovně taky.

Já mám pocit, že nikoho zvenčí tam nepustí, pokud to je taková ta klasická ubytovna (jako je třeba na Zbraslavi). Ale jsou i jiné, respektive jsou to byty v normálních panelákach většinou, které jsou brány jako to "rodinné bydlení", o kterém jsem se zmínila výše.

Cituji Ve-ja: stojím teď před velkým rozhodnutím

Tak jakpak nakonec?

arrow
profile_image
Ve-ja
od 31. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na KRAZYMAE:
No zatím nic... Přítele zatím nevzali, i když testy má splněné a prošel, takže čekám co a jak. Já jsem si zatím našla konce března brigádu a pak se uvidí, co dál

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené