arrow
profile_image
chocolattecoffee
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mám problém se štěnětem. Chce být pořád u mě, nebo u přítele, přilepená na těle, jinak pláče a kňučí (tedy hlavně v noci - ale pokud s ní někam jdu, tak náruč nevyžaduje a spí v pelechu).
Zkusila jsem ji dát do jiné místnosti za dveře, ale stejně pláče, klidně celou hodinu, na chvíli stichne a pláče zase. No byla jsem se na ni mrknout a zjistila jsem, že když není u nás, tak se vykadí na zem (je ale naučená vyměšovat se na plenu-hadru pro ni určenou). No bojím se, aby se mi takhle neodnaučila od vyměšoání na plenu a nezačala mi ještě čůrat a kakat všude po bytě, jen proto, že je v jiné místnosti.
Nemáte někdo radu? Je ještě maličká, má téměř 2 měsíce - pouze.
Myslíte, že to přejde, že ji mám nechat i s pelíškem nadále u nás v místnosti nedávat ji jinam? Opravdu nechci, aby se odnaučila čůrání a kakání na plenu, to by byla škoda a pohroma, kdyby kálela všude.
Doufám, že je to jen tím, že je ještě miminko a že snad přestane, v pelíšku se jí líbí, přes den tam usne, i večer tam spala, ale budila se s pláčem. Zkusím to, uvidím dnes, co to udělá, ale jsme docela nevyspaní, skrz pejska.
No prosím o radu a hlavně mě zajímá, zda s tím pláčem tedy přestane až povyroste.

arrow
profile_image
Anetěn
od 11. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Je krásný. Jak dlouho ho máte doma? Pár týdnů (dnů) ho určitě nechte u sebe v ložnici, naše štěně první dny nechtělo být samotné ani v pelechu 2 metry ode mě, musela jsem si ho dát k posteli a pak bylo všechno úplně v pohodě. Zvykne si, pak si ustele kdekoliv. Byla by škoda takhle tlačit na pilu, když už tak hezky umí chodit na plenu a ve vedlejší místnosti zlobí. Postupně se naučí spinkat všude.

Přeji hodně štěstí v začátcích, bude se vše postupně zlepšovat, starosti budou ubývat a pak Vám bude pejsek nosit jenom štěstí.

Reaguji na chocolattecoffee: A ty nechceš, aby s váma spalo v ložnici? Dělá potřebu jinam, aby se zviditelnila, popř. abys ji chodila často kontrolovat a měla tak tvoji pozornost i za cenu toho, že ji vynadáš.

Já teda, když byl náš malej, tak spal v pelíšku vedle postele, ale neměla jsem to srdce si ho nevzít k sobě. Vždycky jsem měla ruku dole z postele a hladila ho, jak usnul, tak 20minut klid a pak se vzbudil a myslel si, že je tam sám, tak taky furt plakal. Po dvou probdělých dnech jsem to vzdala, teď už se třetím rokem spokojeně rozvaluje po celý posteli. ale je zas pravda, že kolikrát si jde lehnout na zem a někdy i do skříně do poličky.

Pokud ale tohle je pro tebe nepřijatelné, tak jedině zavřít ji vedle a ignorovat. Když vykoná potřebu jinde, tak ukázat na hov.ínko a říct třeba nesmíš, aby věděla. Jinak když to udělá před tebou, tak okamžitě na plínu(i kdyby jí to viselo u zadečku). A pokud to dělá jen, když tam nejsi, tak to bude těžké no, na to radu nemám, protstě chce pozornost. Ale představ si, že bys svoje dítě nechala zavřený vedle no... taky by plakalo, i když je to pes, tak je to mimísek a je to "to samý" jako miminko a zvlášť když jsou jí jen 2měsíce. Náš je mimin mazlivej pořád i když už mu byly v listopadu 2 roky.

arrow
profile_image
chocolattecoffee
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji wovel: Dělá potřebu jinam, aby se zviditelnila, popř. abys ji chodila často kontrolovat

Ano, ano, právě, když je u mě, tak "se venčí" tam kam má.

Cituji wovel: Já teda, když byl náš malej, tak spal v pelíšku vedle postele, ale neměla jsem to srdce si ho nevzít k sobě

Já ho mám taky u postele, večer si ho přítel dokonce přestěhoval na svou stranu, když jsem usla a malého měl v posteli pod peřinou u sebe, ale oba máme strach, aby jsme ho nezalehli. Je opravdu moc malinkej. Nebála ses taky?

Cituji wovel: Když vykoná potřebu jinde, tak ukázat na hov.ínko a říct třeba nesmíš, aby věděla.

No on to evidentně dělá záměrně a myslím, že bych si ho tím pěkně zkazila. Zrovna leží u mě a spí. Nechci prostě riskovat, že mi pak bude stále čůrat a kakat po bytě, pak mu to vydrží kdo ví jak dlouho. Kamarádka má údajně čivavu (váží asi 5kg) a ten jí čůrá po bytě kdy chce, i když ho venčí, chuděra,

Cituji wovel: A pokud to dělá jen, když tam nejsi, tak to bude těžké no

Udělá to jen, když je v jiné místnosti.

Cituji wovel: A ty nechceš, aby s váma spalo v ložnici?

Chceme ji u nás oba dva, ale nevyspíme se vůbec. Zkusím ji nějak oblbnout a čekat až v tom pelíšku usne no.

arrow
profile_image
chocolattecoffee
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Anetěn: Byla by škoda takhle tlačit na pilu, když už tak hezky umí chodit na plenu a ve vedlejší místnosti zlobí.

Přesně tak..

Cituji Anetěn: Postupně se naučí spinkat všude.

Děkuju, že jsi napsala svou zkušenost. V to jsem doufala, že se to časem spraví a bude v pohodě.

Cituji Anetěn: Byla by škoda takhle tlačit na pilu, když už tak hezky umí chodit na plenu

O to mi jde hrozně moc, chci aby se venčil pěkně tam kde má a pak budeme chodit na venčení pouze ven. Byla by škoda, aby se to pokazilo.
Děkuju za rady. Vidím, že všechny miminka (čivaviček) to tak mají, bála jsem se jestli nemá nějaké stresy můj Shakur, že tak kňourá.

Reaguji na chocolattecoffee:
Krásné psí miminko.
Nevyháněj ho,nech mu pelíšek u vás,ono to pejska časem přejde,navíc až bude "velký" tak si vyskočí kam bude potřebovat a bude se moct chodit tulit sám teď je závislý na vás lidech,tak mu tu lásku dopřej vyplatí se to.

Reaguji na chocolattecoffee:
Znovu se musím opakovat, ale je opravdu nádherný!
Čivavy a krysaříci jsou strašní závisláci, s tím se musí počítat.

Cituji chocolattecoffee: že když není u nás, tak se vykadí na zem (je ale naučená vyměšovat se na plenu-hadru pro ni určenou)

To mi dělala také, z trucu udělala loužičku na gauč.

Cituji chocolattecoffee: aby jsme ho nezalehli. Je opravdu moc malinkej. Nebála ses taky?

Napřed jsme se také báli, ale zjistili jsme, že je nezalehnutelná.

Cituji chocolattecoffee: chci aby se venčil pěkně tam kde má a pak budeme chodit na venčení pouze ven. Byla by škoda, aby se to pokazilo.

Určitě to zvládne, má se to naučila rychle.

Cituji wovel: teď už se třetím rokem spokojeně rozvaluje po celý posteli

Moje čtvrtým, ještě s kocourem. Hezky hřejí, bez nich bych se nevyspala.

Cituji Adka: Napřed jsme se také báli, ale zjistili jsme, že je nezalehnutelná

Do poslední chvíle spí a když už by hrozila smrt zaplácnutím,tak sebou mrskne a popolehne si vedle někdy i vytočeně zamručí.......to tedy dělá náš maltéz /3 kila pes/ už od miminka.

Cituji Laky: Do poslední chvíle spí a když už by hrozila smrt zaplácnutím

Ta moje se zapře nohama a odkopne se, je to sranda. Ale na to, že je malá - 1,5kg, tak se umí dost roztahovat. Já jí ve spánku podvědomě uhýbám, kolikrát se probouzím stočená do klubíčka, celá rozlámaná a ona si leží natažená, napříč celou postelí. A pokud chce přejít z části postele do jiné, tak jedině po mě, nejlepší je, když mi ve 4hod ráno chodí po zádech sem a tam a nemůže se rozhodnout, kde a kam si lehnout.

tak my máme jorka, první noc se nás bál, takže z pelechu nevylezl, ale potom když už se otrkal atd, tak pelíšek nepřicházel do úvahy, celou noc chodil kolem postele a "plakal", říkali jsme si, že ho do postele nedáme, jelikož když to uděláš jednou, podruhé už nepochopí, že dnes nemůže.Jenže už třetí noc jsem ztratila to odhodlání)myslela jsem jak mu chybí maminka atd a prostě jsem ho do té postele vzala a od té doby má zkrátka nový pelíšekJInak známá to vyřešila tím, že první noci si lehala na zem k pelíšku, a teď má pokoj, protože pejsek nemá problém být celou noc v něm

Nezkoušela jsi jí dát třeba nějakého většího plyšáka do pelíšku? Vím že se dělají i takový termoplyšáci, miminu to pak připadá, že má u sebe mámu Já s tímhle naštěstí nikdy problém neměla, už od první noci byla moc hodná, akorát mamka mi jí trochu zkazila, protože si jí začla vrát do postele, takže moje milá čivavka mě každé ráno budila okolo 5-6 a chtěla do postele.. Nyní spí v jiné místnosti a je to v pohodě Ale přes den je to hrozný závislák,kdykoliv si někdo sedne, tak hned musí jít na klín, jinak je uplně zoufalá Ale je to miláček

A omlouvám se, že píšu jí, až teď jsem si všimla, že je to chlapeček

arrow
profile_image
bubbie
od 13. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

mám 3 čivavy, už to nejsou štěňátka, a všichni 3 se mnou spí v pelíšku

arrow
profile_image
eliss_ mojeid
od 19. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ježiš to je krásné miminko [img] nevyspání k psímu miminku patří, bud trpělivá a nech mu pelíšek u vás, brzy se to zlepší uvidíš

arrow
profile_image
lucka2128
od 25. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zkus mu dát do pelíšku svůj svetr, když u tebe přes den spí, zná tvou vůni (večer si ho sundej a dej mu ho do pelíšku). Nám to s naším jorkšírem pomohlo. Jinak jak už tu holky psaly, pejsek v posteli si vždycky místo udělá

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené