arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojky, budu si pořizovat štěně shih-tzu a tak by mě zajímalo pár věcí. Pejska už jsem měla, ale vzaly jsme si ho když už byl starší, takže přesně nevím jak zacházet se štěňátkem..
Takže poprosím o radu kdy mohu štěně poprvé vykoupat, dále kdy mohu já sama poprvé stříhat, dále jak je to s venčením, bude mu 7 týdnů - tak na jak dlouho s ním teď v tomhle počasí můžu jít ven. Zda už ho můžu učit na vodítku, nebo je ještě malinký a hlavně jak ho pomalu zvykat na to, že bude někdy sám doma..A co veterinární vyšetření? Hned až si pejska pořídím musím třeba na zápis? Nebo až na očkování
Pokud jsem něco zapomněla, klidně pište své začátky s pejskem..
děkuji

Cituji xchatrinka: poprvé vykoupat,

Já mám tedy jorkšírku a koupala jsem ji cca v 10ti týdnech, byla čistoučká a voňavá od chovatelky, ale venku se mi vyválela v blátě

Cituji xchatrinka: tak na jak dlouho s ním teď v tomhle počasí můžu jít ven

Nemělo by chodit ven, pokud nemá všechna očkování - myslím, že tak mi to říkala veterinářka, aby něco nechytila od ostatních psů.

Cituji xchatrinka: co veterinární vyšetření? Hned až si pejska pořídím musím třeba na zápis?

Já šla hned, abych měla jistotu, že je v pořádku
Shi-tzu jsme měli předtím, a jsou to přítulní miláčci

arrow
profile_image
ellie86
od 18. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

štěňata by jse měla koupat co nejméně a nejdříve tak od 3. měsíce věku a to šampónem pro štěňata. Ale nemělo by se to přehánět, jen v případě, kdy je to opravdu nutné.

arrow
profile_image
eliss_ mojeid
od 19. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

S koupáním, klidně od 7-týdnů, ale musíš mít kvalitní šampon, koukni na profikosmetika.cz jemný s kondicionerem od all systems, s tím se rozhodně bát nemusíš. Není pravda, že koupat až je to nutné, šicunky to potřebují víc, přeci jen když nejsou stříhaný, tak mají dlouhý chlupy.K venčení, určitě zatím vodítko ne, štěně se bude držet u tebe, což mu pak taky snadno zůstane a nebudeš mít problém s venčením na volno. K vetovi zajdi hned, řekne ti kdy přeočkovat, popřípadě kdy zase odčervit. K venčení, když není naočkovaný...pokud máš možnost venčit někde, kde se nevyskytuje moc psů, tak ano, pokud jedině někde u paneláku kde jich je hodně tak rozhodně ne, dokud nebude mít všechny tři vakcíny.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na eliss_: Právě bych chtěla pejska zvyknout od mala na koupání, aby mi pak nelítal po vaně apod. Šampon si určitě pořídím, díky za tip. Pejska bych chtěla stříhat, nebudeme chodit na výstavy, takže je to praktičtější... Pro štěně si jedeme docela daleko a mám strach z toho, že na nás ještě nebude navyklé, proto když třeba po cestě zastavíme na malinkou procházku, tak aby mi neutekl.. Ale je fakt, že kdyby náhodou, tak si myslím že nebude běhat tak rychle..
Už se na něho strašně těšíme..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ještě bych se chtěla zeptat.. Máme vybraného ze tří pejsků a on jediný má růžový čumáček, ostatní už mají černý, ale on má růžový a sem tam nějaký černý flíček.. Je to známka toho, že je třeba nejméně vyspělí a měli bychom mít obavy?
Je moc krásný a už jsem se do něj zamilovala, takže už bych nechtěla měnit, ale přece jen bych se chtěla ujistit zda nemusím mít strach..

arrow
profile_image
eliss_ mojeid
od 19. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Určitě zvykej, pak s tím bude problém. Ale na ty šampony fakt pozor, ono s nějakými nekvalitními si můžete dost zadělat na problémy, proto bych brala jen z profikosmetiky (mimochodem pročti si tam poradnu, hodně se přiučíš). Hlavně po koupání chce štěňátko důkladně vyfénovat, nebo když už nechat volně schnout tak v teplé místnosti, aby nenachladlo.Takovej prcek ti neuteče to mi věř, si myslím,že bude dost vyděšený na to aby ho vůbec napadlo brát nohy na ramena

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na eliss_: S tím utíkáním máš asi pravdu, stejně si myslím, že bude vykonávat potřebu v autě, takže se aspoň nebudeme nudit a budeme čistit )
Jinak jaký máš názor na ten čumáček?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zde je fotka toho čumáčku

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ten čumáček znamená jenom špatný pigment - exterierová vada. Zdravotně to nemá žádné následky. v létě akorát pozor na spálení od sluníčka Tady ty štěnda australáku to mají taky. Dá se říct,že je to běžné.

arrow
profile_image
eliss_ mojeid
od 19. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

No krásná je, já se v šicunkách moc nevyznám, ale takhle se mi líbí moc, já mám maltézáčky

arrow
profile_image
eliss_ mojeid
od 19. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na lili grace:
a není možné že se ještě dobarví, přeci jen záleží taky v kolika týdnech je to focené. Ale tak pokud neplánujete výstavy, tak to vadit vůbec nebude, jen je fakt, že musíte dávat pozor na to spálení.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na eliss_: Je to focené v cca 4-5 týdnu, paní říkala že se mu to postupně zabarvuje, jen že jeho sourozenci už ho mají černý, takže jsem chtěla vědět, zda to třeba není tím, že je méně vyspělí..

Každopádně jste mě uklidnily..
Prcek je opravdu krásný a tak bych se ho nechtěla vzdát..

Ten čumáček je opravdu jen vada pigmentu, někdy bývá i slabší pigment na očích. Někdy pomůže i podávání mořské řasy - přípravek se jmenuje Biopolym. Já teď zkouším nějaké tablety, zatím dávám jen krátce, ale zdá se mi, že to dobarvení trochu zrychlilo. Taky pomůže dost sluníčko, toho už je bohužel ale málo. Já letní vrhy strkám na sluníčko právě kvůli pigmentu a ty zimní mi přijdou takový zbržděný.

arrow
profile_image
slune
od 12. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
mám dotaz ohledně venčení štěněte. Mám ho doma 14 dní a chodil na vycházky (přechod z jednoho baráku na druhý, kde si lítal po zahradě) bez vodítka. Teď jsem mu ho pořídila, aby si na něj zvykl a také, abych sním mohla chodit uplně všude. Jenže nastal problém. Štěně mi jde jen k baráku, kam je zvyklé chodit, ale nechce mi na vodítku chodit jinam, takže ho musím nést a pak ho pustit. Někdy jde, jindy prostě sedí a piští, jak kdybych ho týrala A to ho ani netáhnu.. Má vodítko volně, aby měl pocit " volnosti" ale přesto nechce jít. Když tak zdoláme aspoň jistou část vycházky a jde se dom, tak to už běží bez problému. Je možné, že na vycházku nechce chodit jen proto, že se zatím bojí, že to prostředí nezná? Doufám, že si časem navykne, protože teď se ještě vzít dá ale až bude mít svou plnou váhu (80 kg) tak to už ho fakt neunesu

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené