arrow
profile_image
Perlitka
od 20. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Christal:
Přiznávám svou chybu, že jsme nebyla příliš informovaná o chovech bez PP.. Měla jsem za to (jak jě běžná neznalost bohužel), že pejsi bez PP nejsou jen vhodní na výstavy atd.. Netušila jsem, že jde o štěňátko z množírny. Proto tady varuji, aby se podobné nesmysly už dále nešířily (stejné omyly, kterým jsem také věřila). Jak zněl předešlý příspěvěk - chybama se člověk učí..Teď každého budu varovat před nákupem pejska bez PP a souhlasím s tím, že je lepší si připlatit , než podporovat tyhle ohavnosti. V tomto směru plně přiznávám svou hloupost.

arrow
profile_image
Maui
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak mně jsou psi úplně jedno, dokonce i chápu, proč si lidé kupují psy bez papírů, ale tato diskuze mě velmi pobavila.
Perlitko, proč tedy nechceš psa vrátit? To sis k němu za ty 2 dny vypěstovala takový vztah? Na druhou stranu, proč prodávající nabídne léčení, ale proplacení léčení je jí proti srsti?

Pokud na sebe chcete kydat hnůj na veřejné diskuzi, tak byste měly alespoň uvést základní fakta, jak sjte psa koupily, jaký vznikl problém a proč nedošlo k jeho vyřešní, ty vaše výkřiky do tmy jsou spíš k smíchu.

arrow
profile_image
Perlitka
od 20. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Maui:
Ano za 14 dnů jsem si k němu skutečně vypěstovala vztah a mně psi jedno nejsou, takže už i za zmiňované dva dny jsem k němu vztah měla. Není v mých očích věc, kterou bych vrátila, když nefunguje.
Na nikoho kydat hnůj nepotřebuji. Jen jsem chtěla varovat před praktikami, které se mi příčí. Že se dotyčná ozvala a začala se tu lživě obhajovat, je věc jiná. Obecně si myslím,že člověk, co řekne : psi mi jsou jedno. By se k této diskuze vyjadřovat neměl.

arrow
profile_image
pongo
od 1. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

...musím reagovat ,někdy není vše jak vypadá . Napsat a pošpinit někoho jde velmi rychle ,ale řešit problém ...to už je složité .Jsou dvě stránky mince. Já osobně jsem si kupovala štěnátko mini čivky od p. Kundrtové. Pejsek je zdráv ,je velice akční a má super povahu. Dostala jsem rady jak se o takové štěně starat ,protože mini pejska nemuže mít každý. Prostředí ze kterého jsem si čivaváka vzala, bylo čisté a já neviděla nejmenší náznak něčeho abych se obávala si mrně koupit.Paní Kundrtová poradí i po tel. když je třeba a má zájem vědět jak se štěnatum daří a zda je vše v pořádku. Nechci tu jen psát lichotné plky,ale tak to vidím já ...co má štástné a zdravé štěně od p. Kundrtové.

Cituji Perlitka: Nejsou očkovaná, byt má zamořený parvovirozou, často štěnátka umírají ! Je to podvodnice, lhářka, která vám naslibuje hory doly, ale zůstanou vám jen oči pro pláč a prázdná peněženka. Falšuje očkovací průkazy včetně nálepek z vakcín !

Budu OT ale jak jsi tohle poznala - že nebylo očkované?

Cituji pongo: á osobně jsem si kupovala štěnátko mini čivky

Cituji pongo: Dostala jsem rady jak se o takové štěně starat ,protože mini pejska nemuže mít každý

arrow
profile_image
MarianaK
od 7. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A kam zmizela uživatelka Lenka Liberec? Je zajímavé, jak se to vždy u diskuzí, kde někdo píše negativní ohlasy na někoho/něco, začne hemžit novými a novými nicky, které mají jen pozitivní zkušenosti, shodou okolností i stejný projev, používají stejné výrazy, chyby..
Omlouvám se za OT..

arrow
profile_image
Renata122
od 30. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na pongo: bože vždy když někdo píše mini čivava, mini jorkšír... to mě opravdu nadzvedává ze židle, zřejmě si paní sehnala někoho, kdo jí napíše kladné hodnocení

arrow
profile_image
tinuss
od 28. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To už je trapné, Lenka Liberec, teď zas pongo a k tomu ještě " mini " čivava. To už vypovídá o všem

Cituji pongo: mini čivky

Mini čivava ani nic podobného neexistuje, každé psí plemeno má svůj standard. "Mini" čivavy jsou výsledkem násilné minuaturizace právě v množírnách. Tudíž tohle mluví samo za sebe, že jo.

arrow
profile_image
Renata122
od 30. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Kajess: asi tak..., Ti co nabízejí mini verze ras jsou podvodníci

Cituji pongo: a já neviděla nejmenší náznak něčeho abych se obávala si mrně koupit.

No, a bylo štěně u maminky?

No hlavně, že pongo dostala od překupnice rady, jak se o pejska starat Ty rady by mě teda zajímaly.

Ale kdybych ten příspěvek měla brát vážně, tak asi napíšu

Cituji pongo: ale řešit problém ...to už je složité

někdo na diskuzi popsal, že má jeho štěně asi vážné zdravotní problémy, nebylo očkované, a ty na to napíšeš jen to, že ty jsi od stejného překupníka dostala rady, jak se starat o psa, a že takového psa mít každý nemůže, co tím chceš říct?

Nechápu, že se tu ještě snažíš svoje jednání obhajovat, protože je všem jasné, že člověk, který by "jen" koupil od dotyčné štěně, by asi reagoval jinak.

Když teda máš mini čivaváka, tak jakou váhu mělo tvé štěně v době kdy jsi ho převzala? A jakou váhu má teď?

Cituji Kristýna K.: Jak tak na to koukám, příspěvky se zdatně ztrácejí a každý okamžitě soudí.

To jsem si teda nevšimla, že by se tu mazaly jednotlivé příspěvky.

Když už se chceš hájit, tak jsi tu byla obviněna primárně z toho, že skupuješ ve velkém štěňata z množíren a sama množíš, k tomu bych se já teda vyjádřila nejdřív.

Cituji Kristýna K.: Snad to půjde přečíst ...

Tak jsem to přelouskala a teda valím oči. Vždyť to jsou rady jak od náctileté, co se týče té stravy, tak to je amatérství, hlavně u čivav (a to zejména těch co se narodí s nižší porodní vahou - pokud se na ně ty expertko specializuješ) se doporučuje aby měly jídlo k dispozici stále. Ale hlavně by mě nenapadlo štěně prodat někomu, kdo by potřeboval k jeho péči manuál téhle úrovně.

Cituji pongo: Dostala jsem rady jak se o takové štěně starat ,protože mini pejska nemuže mít každý.

To je opravdu řeč o těch teď vložených radách - stále nevidím souvislost s tématem. Vždyť ty rady jsou na takové úrovni, že snad každý člověk, který plánuje pořídit jakéhokoliv psa (nejen mini) tak ví, že pes bude zřejmě potřebovat vodítko, měly by se mu čistit zuby, že by měl mít doma 2 misky, a že pes by neměl tabák Popravdě by mě nenapadlo tohle říkat ani dítěti.
Co je na tom tak specifického, že "mini pejska nemuže mít každý"?

Cituji Kristýna K.: Můj chov vznikl teprve nedávno, a to odběrem několika fen z otřesných podmínek (do té doby jsem měla štěňata 1x a to před cca 6 lety), při čemž byla jedna březí. Řekla jsem, že je dám do kupy a předám do vhodných podmínek, aby se jim dále neubližovalo. Jedna již domov má, druhá v pondělí rodila císařským řezem. Až bude úplně zotavená, bude předána (lidičky pro ni již mám) a třetí bych si ráda nechala, je to můj mamánek.

Jak mohl vzniknout chov tím, že byla jedna březí fena? Kolik štěňat tedy celkem jsi prodala?

Cituji Kristýna K.: ale vet. kontrola (pí. Vlachová) mi za to vynadala a musela jsem přímo do Provozního řádu i těchto informací napsat tohle dávkování, pod hrozbou pokuty.

Pod hrozbou pokuty od koho? A o Provozní řád čeho jde?

Cituji Kristýna K.: Doslovně mi řekla, ať si přečtu knížku o tom, že štěně nesmí mít stále nandáno.

To je asi obecně pravda u klasických štěňat, ale právě u těch malých štěňat (a štěňat čivav na 8 týdnech) je rychlý metabolismus, a i dávka rozdělená na 5x je na některé příliš, sice se to nedá říct takhle obecně, ale u těch nedochůdčat si to už vůbec nedokážu představit.

arrow
profile_image
tinuss
od 28. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě překvapilo, že podle vás by pes neměl jíst brambory. Proč? Vařený brambor neuškodí.
A ještě jedna věc, jestli jsem to dobře pochopila, vy množíte na fenách, které jste vzala z otřesných podmínek?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené