arrow
profile_image
verynka
od 5. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, před nějakou dobou jsem se objednala na ortodoncii, mám stěsnané spodní jedničky a celkově skus" v pořádku". Pan doktor mi navrhnul několik možností, z nichž jsme zamítli vytržení 4 zubů. V úvahu připadla možnost vytržení jedné ze spodních jedniček, a dostavba zubu, nebo korunka, což se mi teda vůbec nelíbí, ale pořád je to šetrnější řešení, než zmiňované vytržení 4 zubů. Je zde i možnost roztažení, ale s rizikem, že se čelist neroztáhne dostatečně a rovnání skončí opět u vytržení jedničky. Probírali jsme i striping, ale opět je tu ale, prý mám relativně úzké zuby a je otázkou, zdali se tímto způsobem vytvoří dostatek místa. Navrhnul mi samoligovací rovnátka Damon Q, jsou rychlejší a menší, možná by můj problém vyřešily, jejich cena je srovnatelná s keramikou, kterou jsem i vzhledem k věku( je mi 27let) původně chtěla, jsou kovová, jejich estetická varianta je zbytečně předražená.
Jsem z toho úplně zmatená, probrouzdala jsem celý internet a kromě velmi pěkně udělané reklamy, našla i nějakou tu negativní recenzi a nechce se mi zbytečně investovat do něčeho co bude dost viditelné a stejně skončí vytržením zubu.
Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemáte podobnou vadu skusu a jaké jsou Vaše zkušennosti. Zajímají mě i zkušennosti se systémem Damon Q.
Děkuji

Já mám rovnátka Damon. Můžeš mrknout do fotogalerie, jak vypadají. Zatím jsem s nima spokojená. Kamarád má klasická s gumičkami, ty moje mi přijdou i praktičtější na čištění. Jestli máš stěsnané jen dolní jedničky, tak by to mohlo vyjít. Já měla spodní patro stěsnané hodně, chtěl mi vytrhnout 4 zuby, ale nakonec jsme se rozhodli zkusit bez trhání. Vzala jsem na sebe teda riziko komplikací, které je tak 50:50, ale myslím, že to bude v pořádku. Můžeš zkusit ještě jiného doktora. Ale abys nedopadla jako já... 4 ortodontisti, každý jiný názor a každý mi rozmlouval názor těch druhých ortodontistů. To je pak rozhodování...

arrow
profile_image
verynka
od 5. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Erinka:
Erinko děkuji za názor, opět začnu věřit v zázračné Damony, po 4,5 měsících máš krásné zoubky. Já mám tu jedničku stěsnanou dovnitř, cca půlka zubu je zakrytá přední jedničkou a dvojkou a druhou dvojku mám malinko utopenou, na horním patře ještě zlehka natočenou dvojku a na stejné straně křivé stoličky - jsou posunuté dovnitř. Trochu se mi tím zmenšilo horní patro. Původně mi kvůli roztažení chtěl nasadit ten drát na horní patro (šišlání si rozhodně dovolit nemůžu), ale u Damonů jsme se domluvili, že drát nasadíme až v krajním případě. Patro mi chce roztáhnout tak o +- dva milimetry, prý to jde i víc, ale jsou tu ta rizika, tudíž počítám i s celoživotním nošením rovnátek.
Pana doktora, ke kterému chodím jsem si vybrala dle pozitivních recenzí a prozatím jsem s ním maxinálně spokojená. Evidentně se nedrží jednoho striktního názoru, ale snaží se pro pacienta vymyslet několik řešení a navíc je sympaťák, co já už se ho kvůli rovnátkům naotravovala. Řekla jsem mu, že na trhání zdravé jedničky asi nepřistoupím a pokud to jinak nepůjde spíš léčbu předčasně ukončím. Raději budu mít zuby křivé, než jednu jedničku vytrženou a na druhé dostavbu, nebo korunku. Pan doktor je vůči Damonům trochu skeptický, ale já v ně zatím věřím. Jen bych se chtěla ještě zeptat, na kolik tě rovnátka přišla, kolik stojí výměna zámečku a drátů.

Reaguji na verynka:
Předpokládám, že jsi byla u MUDr. Suchého... k němu chodím já.
Rovnátka mě zatím vyšla na necelých 29 tis. Sundání se platí až na konci. Výměna zámečku se u mě zatím nekonala. Ťuk, ťuk, žádný nespadl, a to teda chroupu všechno možné, oříšky... dokonce pravidelně žvýkám žvýkačku. Já chtěla Damony kvůli "roztažení" úsměvu a doktor mě vrátil zpátky na zem, že samozřejmě do jisté míry to jde, ale že hodně dělá i reklama. To se mi líbilo, že je nevychvaluje do nebes za každou cenu, jak jsou dokonalé, že popravdě řekne, co je a není reálné. Ale oproti normálním rovnátkům výhody určitě mají. Jinak výměna drátů je už započítaná v ceně. Na začátku ti stanoví cenu a pokud ti nespadne zámeček a nespolkneš ho (aby ti museli dávat úplně nový), tak neplatíš nic navíc. Jen pak na konci. Jinak mě čeká dostavba minimálně horních dvojek, mám je geneticky malé. Ještě na okraj... jeden ortodontista mi také navrhoval vytržení spodní jedničky. Zavrhla jsem.

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Erinka:
jsem nakoukla jen ze zvědavosti, koukla na fotky, a musím uznat, že je až neuvěřitelný co ty rovnátka s tvými zuby udělaly. Krása.

Já mám problém jen s jedním zubem - narostla mi dolní 5ka pozdě ( až na střední ) a neměla místo, tak mi roste šikmo do pusy, špatně se čistí a já nevím co s ní.... protější 5ka je už vytržená, ta mi rostla úplně naležato.
mají vůbec smysl rovnátka kvůli jednomu zubu?

arrow
profile_image
verynka
od 5. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Já chodím do Olomouce k MUDr. Rabinskému, chlapi zjevně mají podobné názory. Zatím jsme se bavili o částce 10.000 za nasazení na jednu čelist, ale myslím, že na nějakých 30.000Kč se v konečném stádiu léčby, taky dostanem.
Jinak dostavba horních jedniček je jednodušší než spodních, na spodní zuby se prý ta hmota velice špatně plácá a záleží na šikovnosti a ochotě lékaře, jednodušším řešením je korunka. Asi jsme při zjišťování informací procházely podobné stránky a stejně nás nadchly. Reklama mi sice přišla trochu přitažená za vlasy, ale říkala jsem si, že něco pravdy na ní být musí. Rovnátka se mi zdají menší a méně členité a tudíž si myslím, že by v ústech nemusely tolik obtěžovat, výhodou je i jejich rychlost. Tak jsem zvědavá a těším se.

arrow
profile_image
verynka
od 5. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na bedrunela:
Mně se křivé zuby taky špatně čistí, ani nit mezi ně nemůžu vsunout, pak se mi tam usazuje zubní kámen a dráždí dásně, takže i proto jsem se po dlouhém rozmýšlení konečně odhodlala. Myslím, že kromě zdravotní stránky hodně záleží na tom, jak se cítíš. Pokud toužíš po rovných zubech, tak ortodontistu určitě navštiv a dle navržených možností léčby se rozhodneš, jestli rovnátka ano, či ne a jaká.

Reaguji na bedrunela:
Děkuju.
Ohledně rovnátek musíš především ty vědět, jestli ti ten jeden zub vadí. Pokud ano, tak si rovnátka nech dát, pokud ne, tak to neřeš. Třeba u mě, i když na první pohled to může vypadat jinak, nešlo vůbec o zdravotní hledisko. Skus na stoličkách jsem měla výborný, zuby se mi nekazily... Bohužel to estetický hledisko...

Reaguji na verynka:
No vida, ono moc ortodontistů Damon nedělá, tak jsem hned tipovala toho svého. Jinak rovnátka jsou opravdu menší a rozhodně jsou menší kovová než keramická. Ale to u každých typů rovnátek. Já se pro celokovová rozhodla, protože i ty keramické mají svoje nevýhody. Jinak mě na Damony přivedla jedna slečna z omlázka, co studuje zubní lékařství, jinak bych o tomhle systému nevěděla.

arrow
profile_image
verynka
od 5. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Erinka:
O Damonech mi řekl ortodontista, ale já je v první chvíli zamítla. Pak jsem tento systém náhodou našla na internetu a zaujal mě, tudíž jsem svůj názor na keramická rovnátka od základů přehodnotila. Zvažovala jsem samoligovací Clarity SL, ale vzhledově nic moc a ta velikost.... Damony se mi líbí víc, i když jsou kovové.

arrow
profile_image
martickad
od 8. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tento typ rovnátkem zní moc hezky, ale asi není pro každého, mě ho pan Rabinský nenabídl.
Dřív jsem nosila sundávací rovnátka, jenže jsem se nedonosila a zuby mám pořád hodně křivé. Mám už vytržené 2 horní čtyřky a teď kvůli fixním se mi musí trhat nejspíš 1 vrchní osmička a alespoň další dva zuby dole. Což mě trochu děsí, mít 5 zubů pryč. Tak jsem doufala jak by to šlo vyřešit těmito Damony, ale asi jsem se zbytečně nadchla
Jinak Erinka: moc hezké!

arrow
profile_image
Karolka19
od 30. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na martickad: Martickad: mám hodně křivé zoubky (jako upírek) a byla jsem u několika ortodontistů, všichni říkali- čtyřky dole i nahoře ven! Pak jsem šla k úžasné MUDr. Samsonyové na Praze 5 a za dva týdny mi nalepí Damony a bez trhání. Předcházely tomu opravdu pečlivá vyšetření rentgenem, paradontologem, konzultace s dalším ortodontistou, ještě jdu na cété a pak už jupí! určitě bych si nenechala trhat zdravé zuby a zkonzultovala ještě s někým, kdo damony opravdu dělá. Oni je lékaři neradi dělají, protože je na škole o nich neučili a ta školení a vše proto aby to mohli dělat je nákladné.

arrow
profile_image
martickad
od 8. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Karolka19:
No já už jsem taky po celkové konzultaci, nakonec se mi mají trhat postupně všechny čtyřo osmičky (což je asi dobře ať bych měla rovnátka nebo ne) a buď k tomu jeden dolní řezák nebo dvě dolní pětky a tady bych byla pro ten jeden řezák, ať mám aspoň kousací zuby. Takže to by bylo celkem 7 zubů venku (dvě horní čtyřky už mám dávní pryč). S klasickými kovovými rovnátky mi pan doktor navrhoval cca 3 roky, je to dlouho, ale lepší než mít křivé zuby do konce života
Ještě chci zkusit jiného ortodontistu, ty Damony mě opravdu lákají, to trhání vím že mě asi nemine, ale už jenom že by měly být rychlejší a jsou menší, ale nevím jestli je někdo jiný vůbec v Olomouci nabízí.
Do Prahy je to prro mě bohužel nereálné dojíždět kvůli rovnátkům, a asi i ty ceny tam jsou trochu jinde než tady.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené