arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je to smutné, ale nedělala bych si velké naděje na úspěch, zvláště po tom, co i v docela jasných případech případech, kdy lékaři pochybí, nenásleduje trest ani odškodnění. Zrovna lékaři drží velmi při sobě, i když se neznají. Mnoho takových případů bylo i medializováno. Z osobní zkušenosti vím, že lékař zvolí jinou léčbu než předchozí, ale neřekne otevřeně, že ten před ním udělal něco špatně. Prostě jen připustí, že každý volí jinou metodu.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na lemurka: a není to už promlčené, když jste to neřešili dříve?

arrow
profile_image
lemurka
od 29. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na farahh: Z hlediska stížnosti na ČLK to promlčené je. Tam se může podat stížnost do jednoho roku od údajného pochybení lékaře. Takže pokud ti špatně ošetří zlomeninu a ty až po dlou letech zjistíš, že ti to špatně srostlo, podávat stížnost na ČLK nemá smysl, ale můžeš jít do soudního sporu, což mi ČLK potvrdila. Nicméně mi tam také řekli, že beztak lžu a že mám žít přítomností a ne minulostí.

arrow
profile_image
lemurka
od 29. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Máte někdo zkušenosti? Mám se obrátit na policii?
Díky

arrow
profile_image
Doudou
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jen jsem se pozastavovala nad tvrzením, že "lékař proti lékaři nepůjde". Proč ne? V ČLK stížnosti řeší revizní komise, ve které sice sedí lékaři, ale toho obviněního lékaře vůbec nemusí znát a nebudou mu nadržovat jen kvůli tomu, že je lékař. To by to pak celé nemělo smysl.
Vemte si to v jiném povolání. Administrativní pracovnice taky nebude držet se všema administrativníma pracovnicema .

ČLK uděluje peněžité pokuty, důtky, ale může udělit i zákaz činnosti.

V tomto případě je ale ta věc skutečně promlčená.

arrow
profile_image
lemurka
od 29. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Doudou: V tomto případě je ale ta věc skutečně promlčená.

Z pohledu revizní komice ČLK ano. Psala jsem její předsedkyni kam se tedy mám obrátit, odpověděla mi, že neví (!).
Ví to, ale bude mi to komplikovat. Kdo jiný by to také měl vědět, že? Kdyby to nemělo následky, které si ponesu dál do života, vykašlala bych se na to.
Tak už jenom ombudsman a právník orientující se ve zdravotnické problematice.
Jinak lékaři opravdu drží pospolu, kryjí se, i když jeden udělá "botu".

arrow
Neprodává v Bazaru

Doudou
Asi máš pravdu, v tomhle případě. Ale třeba jak já jsem psala o tom případu, který osobně znám, tak tam to bylo v tom smyslu, že lékaři, kteří odstraňovali následky chyby sice celou dobu mluvili o pochybení lékařky, ale když byli požádáni, aby se k tomu vyjádřili písemně, tak přesně řekli, že ať se nezlobí, že proti jinému lékaři (ze stejného okresu) nepůjdou.

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na lemurka:
A můžeš ten problém více rozebrat? Ale jinak bych se asi obrátila na právnika. Ti snad vědí, kde to řešit či neřešit ne?

arrow
profile_image
lemurka
od 29. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Elienka:
Prostě doktorka se sekla v diagnóze. Omdlela jsem po nějakém dětském očkování a hned epilepsie a léky. Na EEG nic patologického nebylo (to jsem se dozvěděla až v 16 letech, kdy jsem šla s jiným problémem k dospěláckému neurologovi a ten si ty EEG vyžádal). To jsem ještě netušila, co jsou ty léky, které jsem zbytečně brala, za sv.nstvo. Vím o řadě dalších dětí, které byly takto zbytečně léčeny, nejsem jediná.
Pak se mi začaly kazit zuby, i přes maximální péči pořád dál. Ani výplně mi nedrží tak jako jiným lidem. Nepomohla ani výměna zubního lékaře. Mojí současné zubní lékařce se to nezdálo. Hygienu prý mám dobrou, používám mineralizační pasty, dle endokrinoložky mám metabolismus vápníku v pořádku. Zeptala jsem se, jestli to nemůže být dlouholetou terapií antiepileptiky první generace. Řekla, že je to dost možné, že takovéto následky se skutečně vyskytují. Potvrdil mi to i nový obvodní lékař a jeden lékárník. Asi před rokem mi při CT páteře náhodně zjistili další, starý problém. Tady těžko říct, jestli to bylo v důsledku léčby, ale nevylučují to.
No a pak se sekla ještě jednou. Přehlídla učebnicové příznaky jednoho relativně častého onemocnění. Místo ještě týž den jsem byla operována až po týdnu. Neprovedla ani příslušná další vyšetření, jen desítky rentgenů. Záznam o tomto zákroku i hospitalizaci chybí v dokumentaci. Možná však bude v záznamech pojišťovny.
A ještě jedna perlička: když jsem si jí v dospívání stěžovala, na brnění prstů po zátěži, řekla mi, že jsem tlustá (163 cm, 61 kg) a že se mi tuk usazuje v konečcích prstů. Příčinou byla dědičná neuropatie, na kterou ji moje mamka upozorňovala.
I takové tu máme lékaře...
Nyní mě čekají desetitisícové výdaje za zuby, měření denzity kostí, reprodukční poradna atd.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na lemurka:
V žádném případě se nezastávám lékařky, ale hned mně napadla otázka...Pokud jsi omdlela po dětském očkování, tak ti diagnózu epilepsie a léky nasadila ta samá pediatrička? neproběhlo neurologické vyšetření? Když jsi byla na EEG, tak jste pak asi dostali z něj zprávu a tu jste nesli k pediatričce - vy jste si jí nepřečetli? Po samotném vyšetření vám takynic neřekli? prostě všude mlčeli a jenom pediatrička ti udělala diagnozu epilepsie?
Nebo tě pediatrička poslala k neurologovi a tu stížnost bys podávala proti neurologovi?
Pokud přehlédla urgentní zákrok, tak opět - byla to pediatrička nebo neuroložka? Šlo skutečně o specifické příznaky nebo se prostě mohla splést? A kdy se obě události a pochybení staly?
Omlouvám se, nemusíš odpovídat spíš mně to zajímá...
Každopádně si myslím, že se spravedlnosti už asi nedovoláš...Jestli nejsou kompletní dokumentace, tak to bude tvrdý oříšek...A nakonec jen opakuju, nezastávám se doktorky, věřím že pár lékařů by mělo vrátit diplom, ale to bude v každém oboru...

arrow
profile_image
lemurka
od 29. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Verča11: nasadila ta samá pediatrička?

ne, dětská neuroložka. EEG nám nikdo nikdy neukázal. Dětskému lékaři stačila zpráva kolik a jakých léků beru. Jedná se o lékařku z dětské neurologie, primářku.
A ten jeden chirurgický zákrok mohu dokázat, protože mi odoperovali kousek kosti.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené