Ahoj holky, tohle je bolestné téma. Na Vánoce budu sama (tím nemyslím jen bez partnera, ale úplně sama). Už se to některé z vás přihodilo? Co jste dělaly, abyste se neulitovaly k smrti?

A jiné dny ti to nevadí? Jen toho 24.?

arrow
profile_image
LuxuriousPrincess
od 1. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Sama jsem ještě nebyla.. bydlím zatím ještě u rodičů .. jaktože budeš úplně sama? co rodina nebo příbuzní?

Jiné dny člověk chodí do práce, vídá se s kamarádkama, může zajít do kina... Jen ten štědrý večer si sama prostě neumím představit.

Jojo, úplně sama. Příbuzných moc nemám, stýkáme se vyjímečně.

Cituji June: Jen ten štědrý večer si sama prostě neumím představit.

Zbytečně se na ten den upínáš jakože musíš být s někým a nesmíš být sama. Kdyby jsi byla sama kterýkoli jiný den v roce, tak to neřešíš. Malichernosti.

Cituji mishka999: Kdyby jsi byla sama kterýkoli jiný den v roce, tak to neřešíš.

Já vím, ale bojím se, že to na mně dolehne. Tak by mne zajímalo, jestli tu je někdo, kdo Vánoce osamotě prožil, a jak se s tím vyrovnal. Přece jen všude blikají stromečky, ta atmosféra... Nehledě na to, že jsem všechny Vánoce v mém dospělém životě trávila s přítelem a jeho rodinou. Jenže místo mě tam je už náhradnice...

Reaguji na June:
Je to jen 24hodin. Za pár dnů si na to ani nevzpomeneš. Fakt nemám pocit, že to je něco, s čím by se člověk musel "vyrovnávat".

arrow
profile_image
RubyCairo
od 15. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Vím, že někteří budou říkat, že Vánoce jsou jako každý jiný obyčejný den v roce, a já naprosto chápu, proč to tak nevnímáš. Sedět doma a koukat na hodiny - a říkat si "jted snad všichni sedí spolu u štědrovečerní večeře a slaví", asi by to pro mě bylo bolestné. Jasně, lidi říkají, že Vánoce jsou takové falešné a plné přetvářky... ani je nemá smysl slavit. Pro mě ale smysl mají, a pro tebe nejspíš taky, když se tím zabýváš. Vánoce osamotě bych nesla těžce. Asi proto, že Vánoce u nás opravdu miluju.

Reaguji na RubyCairo: Díky

Reaguji na RubyCairo:
Tak tím příspěvkem jsi ji určitě podpořila v tom, aby si to tak nebrala Nechápu, proč by měla sedět doma, koukat na hodiny a litovat se. Dá se dělat spousta věcí.

Reaguji na mishka999: Já jsem děkovala za pochopení . Ale souhlasím s tebou, účelem téhle diskuze není litovat se, ráda uvítám nějaké konkrétní rady. Bohužel mne absolutně nic nenapadá, všechny kamarádky budou doma s rodinama, a nepřipadá mi vhodné se k někomu v tenhle rodinný svátek prostě "nakýblovat".

Reaguji na June: Příbuzných moc nemám, stýkáme se vyjímečně
Tak vánoce jsou právě kdyby se měla udělat ta vyjímka tak se s nima sejdi na vánoce a nebo s nějakými přáteli co slaví vánoce vě větší společnosti než jen s rodinou, já bych taky byla určitě z toho špatná a nedivím se , že máš z toho obavu je to zkrátka tradice a někteří na ní lpí a lidi by neměli být o samotě ,ale jeslti si silná povaha tak to určitě zvládneš ,ale vážně nějaké přátele , příbuzné

Cituji June: Bohužel mne absolutně nic nenapadá

Vždyt je spousta aktivit, co se dá dělat o samotě Já bych si udělala den pro sebe - voňavá koupel, opečovat se, manikura, pedikura, maska na vlasy, maska na obličej, atd To je jen příklad. Neříkej mi, že tě fakt nic nenapadá. Nemáš koníčky? Můžeš dělat to, na co jindy nemáš čas.

arrow
profile_image
misa_sisa
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

možná to bude znít trochu jak z americkýho filmu, ale co třeba si domluvit předem nějakou pomoc potřebným lidem typu jít rozdávat večeři bezdomovcům (v praze i jiných městěch se tak určitě někde děje), zajít do domova důchodců a strávit večer s nimi, nebo do dětského domova.... nebo třeba jen do útulku.
Vím, že spousta názorů bude typu "tam na tebe nikdo nečeká, nepotřebujou tě" Ale myslím, že za zkoušku to stojí. Zabavíš tak svoji pozornost a nebudeš mít pocit samoty a navíc pomůžeš někomu potřebnému

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené