arrow
profile_image
Destinnys mojeid
od 10. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holky já nevim, jestli jsem mimo nebo to nechápu, když na tomhle serveru něco objednám, zaplatím částku co mi řeknou..............poté co balík přijde, platím na poště ještě nějaké clo či co?Omluvte mou neznalost.......

arrow
profile_image
Soniik
od 9. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
35    0
Číst hodnocení

To by mě taky zajímalo. Četla jsem tu už o tom nějaké diskuse, a dopátrala jsem se jenom k tomu, že někomu clo na celnici prostě spočítají a někomu to nechají bez něj. Podle čeho to posuzují, to jsem zatím nepochopila. Clo by se mělo vyměřovat za nákup nad určitou částku, jenže dozvěděla jsem se, že někdy ti ho napaří i za menší nákup

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky jsem nepochopila, podle čeho se (ne) platí clo - jednou jsem nakoupila asi za 1800 a clo bylo 400 , jednou za 2300 a clo nebylo žádné, protože mi na balík napsali, že je to "gift" a za gifty se neplatí .

Už jsem obejnávala 4x a zatím jsem clo neplatila, i když na to upozornňovali, že můžu platit clo. A to jsem 1x objednávala parfém. Takže jak píše dadabus, zaleží na nich, ne na částce...A jak to udělat, aby se clo neplatilo,nevím.

To je náhodně, doporučuju nakupovat po jednom (i když chceš 3 věci, jeden den objednej jednu, druhej další....poštovné je zdarma). Takhle jsem naobjednala 25 balíčků a z toho jsem platila clo jen jednou. Jakmile nakoupíš třeba tři věci naráz, tak clo budeš platit téměř určitě.

arrow
profile_image
misa_sisa
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

taky jsem zatím neplatila, ale asi je to fakt o náhodě....

Cituji dadabus: protože mi na balík napsali, že je to "gift" a za gifty se neplatí .

Při objednávání se dá zaškrtnout, že jde o dárek, tak jedině zkusit to... že by pak balík byl dárek, ale jestli to píšou zvenku na obal... těžko říct

arrow
profile_image
misa_sisa
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Patty: Jakmile nakoupíš třeba tři věci naráz, tak clo budeš platit téměř určitě.

no já objednávala asi 6ks z toho 3 byly větší - kazetky a taštičky Bourjois, a neplatila j sem clo vůbec
Ale je to asi řešení, objednávat po jednom, ale kdo by chtěl pořád doma čekat na pošťáka nebo stepovat na poště

Taky jsem objednávala víc kusů,a nic jsem neplatila, a většinou jsem objednávala tak za 2000Kč. A nechtělo by se mi čekat, kdy dojdo všechny balíčky. Nevím, možná bych to riskla, a objednala si i s rizikem, že budeš platit clo (samozřejmě u věci, která se ti vyplatí i tak si koupit tam).

arrow
profile_image
terezak
od 12. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já taky občas clo a DPH platím, ale Strawberrynet mi to zatím vždy proplatilo. Stačí naskenovat potvrzení a poslat.

"V případě, že jste museli DPH zaplatit, uhradíme Vaše náklady. Rádi bychom ovšem zdůraznili, že vrácení poplatků není naše povinnost a činíme tak čistě z naší dobré vůle. Pokud je po Vás při přebírání balíčku požadováno zaplacení poplatků, zaplaťte je prosím a podejte si žádost o vrácení DPH, ke kterému připojte doklad o zaplacení celních poplatků. Tato služba není poskytována u zásilek do Číny."

arrow
profile_image
Destinnys mojeid
od 10. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holky tak já to risknu tedy, objednávám jednu věc a to parfém Lancome Hypnose pour Homme - dárkovou kazetu, protože jí nikde jinde nemají, je to cca za 1200, tak snad nic platit nebudu, při nejhorším jak píše Terzak, zkusím jim to pak poslat.

Clo a DPH by se nemělo platit, pokud hodnota balíčku nepřesáhne 150 €. Osvobození se ale nevzatahuje na parfémy....

Cituji Destinnys: Holky tak já to risknu tedy, objednávám jednu věc a to parfém Lancome Hypnose pour Homme - dárkovou kazetu, protože jí nikde jinde nemají, je to cca za 1200, tak snad nic platit nebudu, při nejhorším jak píše Terzak, zkusím jim to pak poslat.

Za parfém platit budeš, myslím že tam zavedli poštovné, ale navíc je v tom obsažena alkohol a za to se clo platí. Parfémy se z jahody nevyplatí.

Ale já clo neplatila, ale neobjednávala jsem jenom parfém. Tak jsem asi měla štěstí.

Cituji chobotnicka: Tak jsem asi měla štěstí.

no ono je to právě podivné, kdy se platí a kdy ne, mám pocit, že to ty celníci dělají náhodně podle toho, jak se vyspí

Reaguji na Patty: tak to mě povavilo,fakt že jo,jak se vyspí celnící i jak se vyspí ti, co to balí, jestli tam dají že to je dárek nebo ne...jak se jim chce asi taky vyplňovat různé přepravní papíry.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené