arrow
profile_image
karolina.22
od 14. 5. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Po prázdninách jdu do deváté třídy.Po základní škole bych se chtěla věnovat psychologii,ale nějak nevím na jakou školu mám jít.Má někdo nějaké zkušenosti nebo tipy co dál?

Za každou radu budu moc ráda
Děkuji

arrow
profile_image
Fides
od 11. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Psychologii uplatníš až na VŠ. Šla bych na gympl a pak na VŠ s oborem psychologie.

arrow
profile_image
Lady Agata
od 29. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, nejlepší je stredni pedagogická škola, kde máš psychologii celé 4 roky a pak pokračuj na VŠ.

Cituji Lady Agata: nejlepší je stredni pedagogická škola

no nevím, slečna je dost mladá, třeba ji zláká jiný obor a z gymplu pak bude moct jít kam bude chtít

šla bych na gympl, na státní samozřejmě.

arrow
profile_image
Starry_girl
od 18. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě osobně přijde gympl jako ztráta drahocenného času. Člověk bude mít základy ze všeho možného a nemožného, ale pořádně rozumět nebude stejně ničemu. Argument, že je gympl přípravou na studium na libovolné VŠ je nesmysl. V životě se může stát cokoli a pokud by studium na VŠ z nějakých důvodu nebylo možné, tak v praxi jako vzdělání dobré maximálně na místo obyčejné úřednice, sekretářky nebo prodavačky. Kdo chce, ten se naučí na přijímačky na libovolnou VŠ a 4 roky na to rozhodně nepotřebuje.

Pokud už si rozhodnutá, kterému oboru se chceš věnovat, tak využij příležitosti a věnuj se tomu oboru už na střední škole, na vysoké škole budeš mít velký náskok, přehled a půjde ti to samo. Co se psychologie týče, tak co vím, na FF UK je veliký přetlak a tak jsou z psychologie rovnou přijímací zkoušky, takže se vyplatí studovat psychologii už na SŠ, pokud je to možné.

Já jsem měla vybranou střední školu už v šesté třídě, názor jsem nezměnila, ničeho nelituji a byla to ta nejlepší volba. Již tehdy jsem počítala se studiem na VŠ, nebyla jsem si ale jistá, jestli budu pokračovat v oboru nebo jestli ho budu měnit, ale věděla jsem, že vzdělání v oboru IT bude vždy a všude výhodou nejen v práci, ale i pro život a že na přijímačky se vždy naučím a je jedno, jakého zaměření bude VŠ. U oboru jsem nakonec zůstala, ale přijímačky jsem bez problému složila i na jiné VŠ. Kdybych na VŠ nešla, dobře placenou práci bych měla jistou jen díky SŠ vzdělání.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na karolina.22: přesně jak píše Reaguji na Starry_girl: běž spíš na sš kde se psychologie učí než na gympl. Po 4 letech z tebe po gymplu není nic i když se dostaneš na jakoukoliv vš budeš chtít, ale to se dostaneš i když půjdeš na sš už s nějakym zaměřením

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Za mě gympl rozhodně ne. Sama ho mám a musím říct, že to pro mě byly čtyři roky ztraceného času a stresu. Pořád jsem žila ve strachu, že se mému otci (měl zdravotní problémy) něco stane a já nebudu moct dostudovat vysokou (nebo ano, ale velmi obtížně vzhledem k množství praxe a učení) - byla bych namydlená jako blesk. Jsem ráda, že vysokou už mám dva roky za sebou a můžu dělat práci, která mě baví, nicméně - lépe bych udělala, kdybych po základce šla rovnou na zdrávku a neposlechla rady okolí, že gympl je nejlepší příprava na výšku. Gympl ti dá od všeho něco - budeš umět "vše a nic". Za mě tedy rozhodně ne... Gympl ti přijetí na psychologii nezaručí - to ti zaručí jen tvoje snaha a píle. Psychologie je v základech společenských věd na gymplu obsažená jen v malé míře. Možná bych si být tebou zjistila info o střední pedagogické škole.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené