Ahojky holky
chtěla bych zkusit střídavý půst, jen by mě něco zajímalo. Když přece nejím delší dobu, tak tělo jakmile dostane jídlo, začne ukládat tuky do zásoby pro další hladovění. Jak je tedy možné, že při půstu tělo spaluje tuky a nenabírá? Jinak kdyby někdo měl připomínky, jak je to nezdravé, tak jeden odkaz URL k čemu všemu je půst dobrý

na půst se musí tělo připravit, není to tak že jíš cokoliv, pak dáš půst a pak hned naběhneš na "cokoliv"

Cituji Smouliik: Když přece nejím delší dobu, tak tělo jakmile dostane jídlo, začne ukládat tuky do zásoby pro další hladovění.

Já jsem celý měsíc zkusila přerušovaný půst (Intermittent Fasting) 18/6 a bylo mi vážně skvěle. V šesti hodinách, které mi zbývaly na jídlo, jsem jedla všechno, bez omezování, ale pravdou je, že míň, protože jsem prostě nemohla.
Během toho měsíce, jsem zhubla 3 kila a cítila se opravdu dobře.
Teď už 14 dní zase snídám, co jsem zhubla už mám zpátky a celkově se cítím unavená, takže od zítřka zase najíždím na IF.
http://www.naturalmagic.cz/vnitrni-zdravi/89-priru cka-prerusovaneho-pustu-pro-zacatecniky.html

Reaguji na DominikaP: co by se mělo tedy jíst? já jsem většinou četla, že během hodin, kdy můžeš jíst cokoliv se lidé vůbec neomezují

Reaguji na True: jojo tyto stránky jsem měla přečtený, ještě před tím, než jsem založila téma 18 hodin bez jídla je pro mě moc, navíc, když jsem u někoho a pořád mi něco nabízí k jídlu, tak je to blbí pořád odmítat ale zkouším teď 12 hodin a nevím jestli se mi to zdá, ale dneska se vážně cítím lépe a lehčeji... člověk není tak nacpaný a když se pak normálně nají, pořád se cítí lehčeji a příjemně určitě budu dodržovat aspoň těch 12 hodin a časem uvidím

arrow
profile_image
zulajda
od 17. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Smouliik: Holky moc to nechápu, můžete vysvětlit podrobněji.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Smouliik:
Já teď taky najíždím na půst. Nejlépe je před samotným půstem snižovat příjem jídla postupně a po skončení se vracet k běžné stravě taktéž postupně.
Půsty jsou různé od rýžových, zeleninových, přes popíjení šťáv až k úplnému vynechání stravy a popíjení jen čisté vody s citronem.

Cituji True: http://www.naturalmagic.cz/vnitrni-zdravi/89- priru cka-prerusovaneho-pustu-pro-zacatecniky.html

Reaguji na zulajda: přečti si tento odkaz, je tam vše popsáno

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Smouliik: Když přece nejím delší dobu, tak tělo jakmile dostane jídlo, začne ukládat tuky do zásoby pro další hladovění.

A jseš si jistá, že to tak opravdu je? Stalo se ti to? Nebo jsi to spíš někde četla/slyšela? Radši si všechno nejdřív vyzkoušej, ono se toho nakecá...

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na True:

Mám stejnou zkušenost. Půst sám o sobě mi nikdy žádná kila navíc (nebo zpátky) nepřinesl. A souhlasím, že možná i proto, že člověk pak automaticky jí míň, tzn. přiměřeně, ne nedostatečně, aby nedošlo k mýlce.
Myslím, že organismus nejen člověka je stavěný na to, aby vydržel v pohodě určitou dobu bez přísunu potravy (v přírodě to tak normálně chodí), takže proč by člověk měl hned tloustnout? Naopak si myslím, že nenormální reakce je právě ta, že hned začne tzv. "ukládat tuky".

Reaguji na mau-mau: ono to ukládání tuků je asi spíš proto, když lidi nejí skoro vůbec, a pak jdou a nažerou se k "prasknutí". Tak pak se tím tělo asi brání. Půst je něco jiného a je pravda, že se při něm jí méně

arrow
profile_image
DanaSt
od 20. 1. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

O půstech doporučuji publikaci od doktorky Partykové (lze ji zakoupit, ale je i v PDF zde http://sci.pam.szczecin.pl/~fasting/Partykova---Hl adoveni-pro-zdravi_1998.pdf). Jsou tam zmínky jak ke krátkým půstům, tak dlouhodobým.
Samozřejmě po dlouhodobém půstu (ca 7 a více dní) se nabere nějaký tuk zpět. Tomu nejde zabránit, protože tělo jede v režimu endogenní výživy (pojídá samo sebe - hlavně ty špatné tkáně, co jsou tělu cizí, např. rakovinotvorné buňky, chronické záněty, cysty, apod.).

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené