arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky,
potřebovala bych od Vás radu, prosím? Co si pod tím mám představit, jaké náležitosti musí mít? Když si vygoogluju CV, je to v podstatě totéž? Končím letos bakaláře a chci si podat přihlášku na navazující magisterské studium na UK a životopis při téhle příležitosti budu psát poprvé, tak trošku tápu...je nutná nějaká formální úprava? Nerada bych něco pokazila už zkraje...děkuju moc za rady!

arrow
profile_image
Undefined
od 1. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Strukturovaný znamená, že je rozdělen do celků (např. osobní údaje, vzdělání, pracovní zkušenosti apod.). Dříve se totiž psaly životopisy jako souvislý text.

arrow
profile_image
covet
od 30. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

a zkoušela jsi vygooglovat "strukturovaný životopis"?

Ahoj,
v podstatě cokoli si vygooglíš bude zhruba odpovídat strukturovanému životopisu, ten se většinou vyžaduje protože je zkrácený a přehlednější. Klidně si najdi více forem a nějak je zkompiluj jak se Ti to bude zdát reprezentativní. Já ho mám třeba tak nějak ve formě- úvodní údaje jako jméno, příjmení, osobní data a kontaktní data, a pak jednotlivé "kolonky" jako dosažené vzdělání, jazyky, případně jestli máš za sebou nějaké brigády nebo certifikáty a znalosti, které by mohly v daném oboru zaujmout k přijetí..
Každopádně slyším poprvé, že se k přihlášce zasílá i životopis. Můžu se zvědavě optat na jakou fakultu?

Jo a CV (=curriculum vitae=resumé) je životopis.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Děkuju za radu Je to na fakultu humanitních studií Já právě taky nic podobnýho nikdy neposílala a nechci tam psát nějaký hlouposti Oni tam chtějí napsat i praxi v oboru...myslíš, že do toho mohu napsat i praxi, kterou jsem absolvovala v rámci bakalářskýho studia? Zas tolik toho za sebou nemám, žádný certifikáty a kurzy taky ne a věřím, že tomu přikládají největší význam

Reaguji na Nicoletka:
Jo tak FHS! Tam to ale teda chtějí až na mgr, což? Protože na normální přijímačky do prváku to, pokud vím, nechtěli..
No u nich se hraje hodně na to, že umíš aspoň jeden jazyk dostatečně, takže nějaký certifikát by byl docela dobrá věc (při přijímačkách překlad odborného textu, v rámci bc se píše překlad xset stran nějakého odborného textu a vůbec jsou povinné zk z jazykového modulu).
A jestli máš jakoukoli praxi tak je lepší ji tam nacpat, člověk nikdy neví, komu se CV dostane do ruky a koho zaujme. Zvlášť, když je to praxe v oboru.
Ostatně já píšu do CV i záliby (a tam by sis taky mohla pomoci nějakou historií, jazyky nebo obecně četbou.. ).
U jazyků i bez certifikátu alespoň napiš odhadem jaký stupeň máš znalostí. A k praxi kdy, kde a jak dlouhá byla..
Jinak myslím, že to zvládneš. Oni si taky až tak nemohou vybírat. Hádala bych, že tolik lidí co vůbec nějakou praxi má, se jim tam nehlásí. To spíš lidi z bc od nich..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na NoTears:
Jj, až na Mgr. navazující, já právě nevím, jestli mám vůbec nějakou reálnou šanci se tam dostat, aby to nebyly zas úplně vyhozené peníze...chci na Obor: Řízení a supervize v sociálních a zdravotnických organizacích...je hodně těžké se tam dostat? Minulý rok brali jen 7 uchazečů... no a navíc, pokud odstátnicuju, tak budu Bc. v oboru Porodní asistentka...Tak zvažuju- podat či nepodat... ? Příjdou mi ty příjímačky hodně náročný oproti jiným školám

Reaguji na Nicoletka:
No proč to nezkusit? Aspoň se tím potom nebudeš užírat, žes to nezkusila. Navíc jestli ještě funguje možnost podání přihlášky přes net a platby z účtu, tak to vyjde na 300Kč (aspoň pro to bc studium to tak bylo).
Je pravda, že obor je to zvláštní a evidentně brali málo..Ale je otázka, kolik lidí se tam hlásilo..? Navíc ten obecný bc základ moc k tomohle oboru nedodá, tam se dělá všechno a nic. Leda tak že člověk má zk z psychologie nebo ekonomie.. Ale do praxe snad nic.
Nebo to pak zkusit někde na peďák..? Jakože učitelka do školky, speciální pedagogika apod., to by Tě nelákalo? Ona ta supervize bude ve finálě nejspíš skoro k ničemu, i když titul mgr se hodí vždycky.
Jinak obecně je FHS braná spíš jako těžší gympl, ale je otázka, jak je to na tom mgr levelu.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na NoTears: V tomhle si právě nemohu moc vybírat, pedagogiku bych zkusila, ale všude chtějí mít předchozí bc. vzdělání v pedagogice a to já nemám a dodělávat nějaký zkoušky fakt nechci, tohle je snad jedinej obor na UK, kterej jsem našla, že je možní studovat jako navazující s předchozím zdravotnickým oborem...krom teda dál ošetřovatelství a to já nechci Mě právě o ten titul jde jen najít nějakou školu, na kterou bych se dostala...snad to někde klapne Já mám právě před tím gympl a jako "porodní asistentka" se moc necítím a v budoucnu to dělat nechci, ráda bych utekla z oboru, ale možnosti na to moc nejsou...všude mají nějaký podmínky jako předchozí studium něčeho

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jinak hlásilo se 41, braly nějakých 8
Je to mizivá šánce, ale co kdyby, viď... letos je tam předpokládaných 35 přijatých...

Reaguji na Nicoletka:
Tak to určitě zkus! Ono to z celý UK tam asi vážně bude vážně nejprůchodnější. Nijak mě moc nenapadá, jaká jiná fakulta by se mohla ještě hodit jako "navazující" k té porodní asistentce.. No každopádně budu držet palce!

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na NoTears: Děkuji moc, jsi hodná!

arrow
profile_image
xTery
od 15. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

tak pročítám diskuze a vždy mě docela popudí soudy lidí o školách na kterých nikdy nestudovali...na FHS je poměrně lehké se dostat, ale během prváku to pěkně proberou, málokdo z těch, co tam studují/studovali by tuto fakultu označili za těžší gympl)) naopak bych řekla že patří mezi ty těžší fakulty - lidé odtamtud hodně přecházejí na ekonomky, fildy a podobně...jistě se najdou těžší školy, ale zas taková trapárna to není, takže asi tak)

Reaguji na xTery:
Já náhodou tu zkušenost se studiem na FHS mám (kombinovaně) a právě jsem si tam přišla jako malé dítě, které vodí za ručičku. Ve srovnání s právy to vážně byl těžší gympl a pro mě to nebyla dostatečná challenge, takže jsem studium ukončila. Ale věřím tomu, že existují i podstatně lehčí VŠ a zas taková dávačka to taky není- třeba co se týče seminárek a jiných prací náročných na čas, těch bylo dost.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené