arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Hezký den všem

Už nějaký čas přemýšlím o tom, že bych si ráda ukládala peníze stranou každý měsíc, které bych ráda šetřila třeba na dovolenou nebo jen tak do budoucna.
Problém je ten, že když si peníze nechám na běžném účtu, peníze utratím za oblečení nebo boty a nezůstane mi potom velká rezerva. Tudíž bych si ráda zařídila nějaký spořící účet, kam bych každý měsíc po výplatě poslala určitý finanční obnos (1000 - 2000 Kč). Něco jsem si o tom zjišťovala, přesto nevím, jaká je nejlepší varianta.

Zajímalo by mne, jak vy studentky převážně vysokých škol, které máte pravidelný měsíční příjem spoříte, jestli máte zvláštní spořící účet, nebo posíláte peníze třeba na životní pojištění se spořícím účtem a jak jste spokojené

Děkuji za reakce

arrow
profile_image
im4fun
od 7. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak já mám jak ING konto, tak si spořím i na peznijním připojištění. Na BÚ si nechávám jenom nějakou menší rezervu pro případ, že bych nějaké peníze potřebovala hned.
Ale spíš záleží na tom, jestli ty peníze co si budeš spořit, chceš mít kdykoliv k dispozici (to bych doporučovala teda třeba to ING konto), nebo by ti nevadilo je nějakou dobu mít vázané (třeba rok nebo dva), to bych šla spíš do nějakých termínovaných vkladů s vyšším výnosem.

Haha! Já a spořit? Bohužel vše utratím do koruny. Tuhle se spolužáci bavili, jak šetří, resp. odložený peníze investují do nějakých CP. Taky asi možnost, každopádně pro mě scifi

arrow
profile_image
Corfu
od 29. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem si nedávno zařídila spořící účet, kam jsem si dala výdělek z léta z brigády a na to si nehodlám sahat, nechám si to na výdaje opět na letní brigádu (letenka, pojištění, s sebou)..Jinak během školy nepracuju, nestíhala bych, takže se snažím vyjít s tím, co mi posílají naši a z toho moc šetřit nejde.. Po zkouškách vždy dělám pár jednorázovek, to aspon trošku pomůže

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji im4fun: peznijním připojištění

Nad tím jsem také přemýšlela, bohužel jsem našla docela velká negativa a nikdo neví jak to bude, takže kdo má založené super, ale teď před penzijní reformou se mi do toho moc nechce

Cituji im4fun: chceš mít kdykoliv k dispozici

Právě bych je chtěla mít kdykoli k dispozici, nad Termíňáky ani neuvažuji, bohužel nikdy nevím co se bude dít, nebo kam se rozhodneme cestovat Přemýšlím o založení spořícího účtu u své banky (ČSO, ale zase si říkám jestli není lepší spořit u jiné banky a mít to "rozprostřené".

Cituji Dasule: Haha! Já a spořit?

já jsem na tom právě stejně, vše putuje do britských eshopů ale chtěla bych to změnit.

Cituji Dasule: odložený peníze investují do nějakých CP

V tomhle jsem docela konzervativní, klidně s nižším výnosem, hlavně když peníze uvidím

Když náhodu nějaké peníze mám, tak dávám k rodičům. Se školou bych brigády nestíhala, takže peníze mám buď za stipendium nebo teď aktuálně dostanu od školy bolestné, tak to nechávám na účtě rodičům a je jim to volně k dispozici jako železná rezerva do doby, než dostuduji.

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Fantastique: Dávala jsem si peníze k rodičům,

Cituji Jánošík: tak dávám k rodičům.

Já u rodičů nežiju dva roky, takže o tom u mě nemůže být řeč Radši bych se spořením jela samostatně na "svoje" triko

Peníze si dávám na spořící účet, na běžném držím peníze jen na potřebné výdaje Stavebko a životko mi platí moje zlatá mamča

arrow
profile_image
alexandrejka
od 21. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já mám účet u Mbank - klasický běžný a spořící. Mám nastavený trvalý příkaz a když mi příjde výplata na BU, tak určitou částku převedu na ten spořící.

Ze spořícího účtu můžeš převádět peníze zdarma jenom 1 x měsíčně. Ostatní převody stojí 150 Kč. Což je dobrá motivace Jedině takhle se mi daří šetřit.

arrow
profile_image
dipendenza
od 7. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
22    0
Číst hodnocení

VIP

Cituji alexandrejka: Já mám účet u Mbank - klasický běžný a spořící. Mám nastavený trvalý příkaz a když mi příjde výplata na BU, tak určitou částku převedu na ten spořící.

Přesně tak to mám také .

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Stavebko máš? Pořád má nejvyšší výnos v rámci konzervativního spoření.

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lilliana: Stavebko máš? Pořád má nejvyšší výnos v rámci konzervativního spoření.

Stavebko mám, mám dospořeno do limitu, táta mi tam tuším ještě měsíčně nějaké peníze posílá dokud budu studovat. A peníze se mi tam úročí

Mě jde o spoření, kdy si budu moct kdykoli vybrat potřebnou částku na cestování a podobně..

Spořící účty moc výhodné nejsou, jsou tam nízká procenta... Kolem 2% (2 koruny ze stovky, když pošleš tisícovku, budeš mít z ní 20 korun). Dvacka dobrá je, ale sem tam nějaký poplatek za výběr a je to pryč. Smysl to nemá.
Když už ho ale chceš, tak se doporučuje mít spořící účet od stejné banky jako máš běžný účet. ČSOB by měla být stabilní, tak bych se nějakého krachu nebála.

Stejně je to jen o tom, ovládnout se. Spořící účet tomu stejně tolik nezabrání, bohužel. Také neumím šetřit a ráda si dělám radost s odměňuju se.

Já šetřím (no šetřím, snažím se šetřit ) stylem obálek. Nadepíšu obálku - Dovolená, Pračka, Sedačka... a tam si strkám něco. No občas tam sáhnu i když nemusím

Stavebko je určitě nejlepší, mnohem výhodnější než spořící účty. Výhodné jsou i do budoucna, pokud by jsi třeba měla hypotéku, že ti garatují celou dobu stejný úrok (což banky ne). Podmínkou je ale aby jsi u nich spořila několik let.

mbank je docela dobrá volba, taky mám

ale založila jsem si ještě tzv. šikovné spoření od české spořitelny. Tam se posílá určitý obnos měsíčně a peníze jdou kdykoli vybrat. Mrkni na to

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Patty: Stejně je to jen o tom, ovládnout se. Spořící účet tomu stejně tolik nezabrání, bohužel. Také neumím šetřit a ráda si dělám radost s odměňuju se.

U sebe právě vím, že zabrání, o výnosnost mi tolik nejde. Já po výplatě automaticky odešlu, plyn, elektřinu, nájem, telefon, ještě bych k tomu přidala spoření a bylo by to. Až po zaplacení všech "povinných" částek přemýšlím o tom, co bych si kde pokoupila A nechávám vždy rezervu, kdyby došlo k mimořádným výdajům
No tak já asi půjdu do toho spořícího od ČSOB

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené