arrow
profile_image
KristyD
od 26. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojky, ráda bych se zeptala těch z vás, kdo studují v Olomouci, jak jste spokojené A myslím všechno - koleje, kulturu, studentský život, prostě město celkově.
Já se totiž rozhoduji, zda mám jít do Brna nebo do Olomouce. V Brně to znám moc dobře a mám tam i dost známých, kteří tam jsou moc spokojení, ale obor, který chci studovat, je i v Olomouci, a tak by mě zajímalo, jak se žije tam
Samozřejmě se jenom ptám ze zvědavosti, třeba mě nikam nevezmou a věc bude vyřešená, že

arrow
profile_image
Lalka01
od 11. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Spousta lidí si Olomouc pochvaluje, je považován za jedno z nejlepších studentských měst všechno je hezky pospolu v centru-škola, koleje, menza, kluby, kavárny..Neustále nějaké párty a akce, kulturní využití všeho druhu

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak já jsem se do olomouce nastěhovala včera. Jsem na bytě, takže kolej nezhodnotím..ale jinak všechno se mi líbí..hlavně město.Já osobně bych se v brně ztratila a tady je to tak akorát velké..hezké..neztratíš se apod. Záleží jak velké město máš ráda. Olomouc je super a najdeš tu vše co student potřebuje..v brně to máš akorát v desetkrát větším měřítku, takže záleží na tom jaká jsi. já mám ráda klid, takže brno už je na mě až moc.. Olomouc je tak na hranici, co ještě přežiju..

arrow
profile_image
Sittinka
od 28. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V Olomouci jsem zažila pět let studií a nemůžu si ji vynachválit. Město není ani malé, ani velké, vyžití je jak sportovní, kulturní, "chlastací" a jiné. Navíc je to opravdu univerzitní město, takže všude spousta slev pro studenty. A koleje jsou teď opravené a moc pěkné. Takže bych určitě volila Olomouc

Ahoj,
tak já jsem z Brna, takže samozřejmě budu chválit Brno. Mám ho moc ráda, řekla bych, že klubů je zde dost, koleje jsou některé nové, moc hezké, jiné starší, ucházející a levné. Na druhou stranu na jihu Moravy je pekelně draho, aspoň co se týče pohonných hmot, předeženeme dálnici i centrum Prahy. Ale potraviny jsou v normě, ubytování seženeš v rozmezí 2-3 tisíc. Samozřejmě i za víc, ale za tři je to, řekla bych docela slušné a hezké bydlení. Zálež, na jaký obor chceš jít, ale i o je velice důležité. Pokud jdeš třeba na právo, vybrala bych si být tebou Masaryčku, jak je to u jiných oborů, to ti nepovím - rozhodně neřikám, že Olomouc je špatná!! (mně vyhovuje styl výuky na MU). Jinak příklad z reality, kamarádka, která má Olomouc asi několik minut jízdy, si vybrala Brno a je zde spokojená. Časem se naučila orientovat a zalíbila si to tady.

arrow
profile_image
Lorraine
od 3. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vybrala bych si spíš podle kvality výuky atd. Obě města jsou úplně super, jen v Olomouci bude asi levnější ubytování a výdaje za MHD.

arrow
profile_image
Alice_K
od 3. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, můžu přispět se svou troškou do mlýna. Studovala jsem v Olomouci prezenční bakalářské a teď tam dělám druhého bakaláře dálkově a Olomouc rozhodně jako studentské město můžu pochválit. Mně se tam moc líbilo.
Bydlela jsem na kolejích, byly hezké, nově vybavené, čisté, jednou týdně ti přišla uklízečka vydrbat koupelnu, to mě překvapilo. Co se ubytování týče, je důležité si teda správně vybrat, protože tam jsou i pokoje, které jsou až pro čtyři lidi a mají sociálky společné na patře. Jak vypadají nevím, tam jsem se nikdy nedostala, ale mně by vadil už jen ten fakt, že musím do sprchy někam přes chodbu. Ale většina pokojů je s vlastníma sociálkama. Jinak cenově ještě vloni vycházelo ubytování mezi 2000-2500 měsíčně na kolejích. Podle velikosti pokoje.
Město celkově je velice milé, takové malé, útulné, v podstatě všude dojdeš, všechno je tak nějak pospolu. V centru je hodně studentských kaváren s příjemnou atmosférou, v širším centru hodně hudebních klubů, vlastně každý den v týdnu najdeš nějaký podnik s akcí. V centru je malé kino, na kraji pak multikino, je tam velké Moravské divadlo se třemi soubory, kraje každý den, pak jsou tam i dva menší, takové trošku až alternativní divadelní soubory.
V restauracích, kavárnách a obchodech mají většinou pro studenty alespoň nějakou slevu, leckde i dost pěknou. Já jsem studentské slevy využívala hlavně při sportu. Je tam plavečák, několik možností na squash, hodně různých lekcí zumby, aerobiku, spinning, určitě bys našla i nějaké týmy na kolektivní sport, ale to já nehledala.
Na nákupy můžeš kousek od komplexu jedněch kolejí do Kauflandu, u druhých kolejí do Globusu a nebo v centru do Billy.
Fakt je to pro studentský život velice fajn město. Ale jestli tam půjdu bych se rozhodovala hlavně podle toho oboru. Určitě si zjisti, kdo tam přednáší, jaké nabízejí předměty, protože i u stejného oboru se to může dost různit, taky jak je to s výjezdy do zahraničí, a hlavně jaká je úmrtnost během studia a u státnic. Já jsem si to předem nezjistila, v osmnácti mě ani nenapadlo něco podobného řešit, a pak jsem byla v některých ohledech hodně překvapená.
Takže Olomouc můžu doporučit, ale určitě bych se řídila spíš podle školy než podle města.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené