Zajímalo by mě, zda má někdo zkušenost s výkonem tohohle povolání, popř. kde se dá tento obor studovat (nejlépe dálkově) a kde získat co nejkvalitnější vzdělání. Dá se vůbec někde studovat obor nutriční specialista pro zvířata? Díky za ohlasy a zkušenosti.

Ahoj studovat se dá i tu http://www.zdravotnickaskola5kvetna.cz/
a pak vím, že na 1LF je nutriční t., ale nevím zda dálkově.

arrow
profile_image
fenixka
od 18. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Na LF v Brně je nutriční terapeut (Bc.) a nutriční specialista (Mgr.) - ale vše pouze prezenčně! taky se budou dát obdobné obory studovat na veterině.

Moc děkuju slyšela jsem, že je rozdíl mezi studiem výživového poradce, na to že prý stačí jenom nějaké kurzy, ale nutriční specialista se prý bere jako něco "víc". Nechci se nikoho dotknout! Jenom se v týhle problematice vůbec nevyznám a když už, tak mě zajímá něco "co stojí za to" studovat.

Nutrniční specialista je zdravotnický pracovník, tzn, že rozumí souvislostem mezi nemocí a výživou, navrhuje vhodnou léčebnou stravu, atd.. Primárně je vhodný do nemocnic (dřívější dietní sestra). V současné době lze studovat pouze v rámci VOŠ či VŠ. Zatímco výživový poradce má pouze nějaký kurz a uplatňuje se spíše v komerčních službách atd.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené