arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj,
projela jsem hodně diskuzí o suchých konečcích ale většina se netýkala přímo mého případu. Už dopředu se omlouvám, za založení nového témata.
Takže abych se ale dostala k diskuzi.
Nechávám si narůst dlouhé vlasy. Víc jak půl roku jsem je pravidelně 3x týdně žehlila a vlasy pak byly zničené a konečky roztřepené. V červenci jsme žehlit přestala (i když mně to stojí značné úsilí vydržet) a snažila se dát vlasy zpátky do kupy. V září jsem šla na zastřihnutí konečku, a protože jsme je měla opravdu hodně zničené přišla jsme asi o 7cm vlasů. Sice mi jich bylo líto, ale věděla jsem, že to bylo potřeba. Teď se vlasy už jakš takš regenerují. Vlasy už mám kvalitnější, ale konečky (asi 3 cm) jsou strašne suché, lámavé, nepoddajné a začínají se pomalu ale jistě třepit. Zatím mi nic nepomohlo.
Co myslíte vy? Mám dál zkoušet všelijaké přípravky a babské rady nebo je mám dát radši ostřáhat a pěstovat si dál dlouhé vlasy sice od začátku, ale zase kvalitní? Máte některá stejnou zkušenost? Prosím o všechny rady.

arrow
profile_image
werunka14
od 30. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

mám podobný problém, já sice nežehlím ale každý den umývám a fénuju...vlasy chci dlouhé, ale vždy když to zastřihnu, tak mi to pak doroste do stejné délky ale začne se to třepit a schnout znova, někdy to ani nemusí dorůst do té délky co předtím, ale už se to třepí...začala jsem na noc stříkat elseve repair a zdá se mi to lepší.. ted si konečny zastřihnu sama doma, ale jen to nejnutnější, takže tak o 1cm...snad to doroste do té mojí požadované délky..teď mám asi po prsa...ale je to hodně o vlasech, nemám je moc kvalitní, spíš jemné a takové smíšené..od hlavy mastící se a ty konečky jak slámu...

arrow
profile_image
anysekk mojeid
od 25. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zkoušela jsi arganový olejíček? Ten by měl vlas nejen ochránit, ale zároveň vyživit, takže si myslím, že by to mohlo být to, co hledáš Já ho používám na konečky, a i když ke kadeřnici jednou za 6 - 8 týdnů zajdu (kvůli odrostům), konečky je třeba stříhat cca jednou za 4 - 5 měsíců - NETŘEPÍ SE! Takže za sebe doporučuji!

arrow
profile_image
Britneyyy
od 20. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Suchý konečky se ještě dají záchránit všelijakou pečí. Nejlepší je zkusit všechno možný jako tekutý krystaly, zábaly, masky popř. babský rady a uvidíš co vláskům sedne. Za to roztřepený konečky se už prostě ostříhat musí, už je neslepíš a stejně se ulomí a možná ještě výš než kdybys je ostříhala. Ale pak se o ně starej dál, aby se to už nestalo a narostli ti dlouhý, jak si představuješ. Držím palce

Suché konečky se zachránit dají, roztřepené ne...

Suché konečky se zachránit dají, roztřepené ne. Těm pomůžou leda nůžky... no a pak pečovat, pečovat a pečovat (např. tekuté krystaly, orofluido, balea sérum... - je toho hodně )

arrow
profile_image
bejbee
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych to roztřepené odstřihla a suché konečky pořádně vyživila a pravidelně nejlépe denně do nich vtírala nějaký olejíček, když to bude jen do konečků tak se nemusíš bát mastných vlasů. Těch přípravků jsou mraky a každému sedne něco jiného, já mám ráda masky od Elséve nebo od Dolivy (dávám do konečků při každém mytí), olejíček Balea, zkusila bych třeba i nějaký olejový zábal jako tento, ten by mohl hodně pomoct.

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak holky děkuju vám za tipy. Už jsme se málem chystala ke kadeřnici. Tak právě teď si na vlasy přes noc nechávám olejíček (je to normální pro miminka - krásně zjemní vlasy).
Jinak abych se s vámi podělila o mě zkušenosti tak já po každém mytí dám kondicionér, splchnu, dám znovu kondicionér a už nesplachuji. Vlasy se pak tolik___ (nevím jak to popsat, ale mně to vyhovuje).
Občas si dávám přes noc na konečky niveu to taky dost pomáhá.
Tady na omlázku jsem na Baleu serum četla už několik pčíspěvků. Nemohl by někdo vložit obrázek, který to je přesně?

Reaguji na Patty: Souhlasím,zkus nějaký přípravek v lékárně či drogerii určitě nějaký mít budou.

arrow
profile_image
bejbee
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na free-heart: Tečka čárka

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na bejbee: Děkuju za obrázek *smile-kiss*

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Vendeliin: No z lékárny beru Biosil+ . Beru to hlavně na pleť a vlasy, které se po biosilu zlepšily. Na vlasech jsem zatím výrazný vysledek nezaznamenala.

Reaguji na bejbee:
to sérum od Balei je výborné.
Jinak já bych suché konečky nestříhala, ale promastila je. Mám taktéž hodně suché vlasy a konečky "promašťuju" takto: vlasy stáhnu do culíku a to, co trčí z toho culíku dolů, promastím buďto bezoplachovým kondicionérem, kapkou jojobového nebo olivového oleje, ale hodně jsem si oblíbila i oranžovou nebo olivovou Indulonu. Takhle mi to vyhovuje nejvíc. Nic se nedostane k pokožce hlavy, objem zůstane a konce vlasů jsou promaštěné a vesele si rostou dál, neulamují se. Doporučuju. Prostě "promastit"culík, kdo má vlasy po lopatky jako já, kod je má delší, tak třeba jen polovinu toho culíku - culík od poloviny dolů.

Cituji Catyy: Jinak já bych suché konečky nestříhala

Suché ne, ale roztřepené ano

Cituji petraparis: Suché ne, ale roztřepené ano

Přesně! Pokud jsou jen suché, tak je stačí promastit as vlásky rostou dál. Pokud se ale rozdvojují a třepí - tohle NIČÍM NEZREGENERUJETE. Takže buď je necháte tak, ale budou se stále třepit a třepit, nebo je ostříháte.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené