zdravím holky. 6 rokov nosím tú istú značku čočiek. je to surevue od jonson&jonson. do teraz nebol ani jeden malinký problém. žiadne zápaly, žiadne pocity na oku nič. mohla som byť kdekoľvek v klimatizovanom priestore, v miestnosti, vonku, vo vode, v dyme od cigariet a všetko bolo super. lenže asi pol roka dozadu mám problém, mám strasne suché oči a musím ich mať zavreté ked mám čočky. na očiach ich znesiem max hodinu a aj to stále privieram oči. skúsila som vymeniť značku čočiek - nepomohlo, vymenila som roztok- nepomohol, skúsila som kvapky na suché oči 2 druhy- nepomohli, bola som u DR na vyšetrenie- všetko zdravé. neviete čo to môže byť a čo by mi pomohlo? dakujem

arrow
profile_image
ImAdu
od 8. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A když si vyndáš čočky a vezmeš brýle je to lepší ? Měla jsem totiž podobný problém... Měla jsem ale suché oči, tak mi očařka předepsala umělé slzy a je to lepší nebo to mívám z alergie...

Reaguji na ImAdu: ked mám brýle tak som úplne v pohode. ja to nemám z alergie lebo mne to začalo v zime...a trvá to do teraz. umelé slzy som mala 2 druhy a nepomohli.

arrow
profile_image
baruss
od 8. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

ahoj ono sú i kvapky čo možeš používať pri čočkách ,mala som podobné problémy a sem tam si ich kvapnem a je to o hodne lepšie tiež som prešla na čočky biofinity na citlivé oči a je to lepšie inak nezačala si užívať niake iné lieky? napr i zmena antikoncepcie to može robiť...

Reaguji na VeryDior:
Asi se jedná o giganto-papilární konjunktivitidu (nesnášenlivost kontaktních čoček). Já ji mám taky. 5 let jsem nosila ty samé čočky - Surevue, pak jsem zkusila Acuvue Advance, Acuvue Oasys, nakonec jsem skončila u jednodenních a teď už nosím jen brýle a několikrát za den kapu umělé slzy.
Z umělých slz doporučuju kapky Optive nebo Systane Ultra.

Reaguji na yanushka: A nevíš prosím, z čeho tady ta giganto-papilární konjunktivida vzniká? Obávám se, že mám to samé, naštěstí tak jednou týdně mi jednodennní čočky nevadí, ale jinak mám taky suché oči a nosím pořád brýle. Mně ty problémy původně začaly jako alergie a záněty, ale žádná změna čoček nebo roztoku nepomohla..

arrow
profile_image
MarianaK
od 7. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Občas jsem mívala podobný problém, ale bylo to jen krátkodobě. Především se to u mě dělo, když jsem použila na čočky jiný roztok, pak jsem měla oči naprosto suché, pálily mě, čočky jsem v oku vůbec nesnesla. Ale jakmile jsem zase začala používat roztok Solo Care Aqua, vše se spravilo. To ale nebude tvůj problém, když jsi nejspíš používala stále stejný roztok a přesto problémy začaly. A zkoušela sis dát od čoček nějakou delší přestávku a třeba měsíc je vůbec nenosit?

arrow
profile_image
MarianaK
od 7. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji jannie89: A nevíš prosím, z čeho tady ta giganto-papilární konjunktivida vzniká?

Omlouvám se, že odpovídám za yanushku, ale taky mě to zajímalo a dočetla jsem se o tom toto:
Obvykle vzniká Gigantopapilární konjunktivitida při dlouhodobém nošení čoček, kdy se dělají na čočkách usazeniny z tuků a bílkovin ze slz. Největší riziko je u tzv. ročních čoček, čím kratší dobu se čočka nosí, tím menší riziko. U čoček pro plánovanou výměnu je riziko vzniku podstatně menší.

arrow
profile_image
Lorrina
od 17. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já mám dojem, že to vzniká když se nedodržuje důsledná hygiena při manipulaci s čočkami, když přenášíš čočky déle než bys měla, a tak...

arrow
profile_image
MarianaK
od 7. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tady ještě zkopírovaný dotaz z jedné poradny:

Dotaz:
Dobrý den, několik let nosím kontaktní čočky a v posledních týdnech mi začly dělat problémy – pálení, tlak v očích, nesnášenlivost čoček a suchost očí, po ránu je to nejhorší. Oční lékař mi řekl, že nic zásadního neshledává jen jsou oči trochu podrážděné, dostala jsem kapky Arufil, ale v očích mě pálily a nic se nezlepšilo, takhle se to opakovalo několikrát – návštěva lékaře, další kapky (Predni-POS) ale změna k lepšímu nikoliv. Co se týče čoček tak od Soflens66 jsem přešla na Acuvue 14denní a teď používám Acuvue jednodenní, ale problémy přetrvávají nadále - už ani nevydržím s jednodenní čočkou od rána do večera. Dostala jsem doporučení nosit brýle častěji než čočky, ale ani tohle nepomáhá a neřeší problém. Četla jsem nějaké informace o chronické alergii na čočky, ale bohužel jich není mnoho. Zajímalo by mne, jestli chronická alergie na čočky je léčitelná nebo to znamená přestat používat čočky navždy. Někde jsem slyšela, že při této alergii nošení čoček může ničit rohovku a následně způsobit oslepnutí. Předem Vám děkuji za odpověď.

Odpověď:
Opět je nutno konstatovat, že se podle Vašich obtíží jedná nejspíše o gigantopapailární konjunktivitidu (GPC), která má velice chronický průběh. Je nunto na nějaký čočky zcela vysadit a adekvátně onemocnění léčit.

arrow
profile_image
meggane
od 8. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já nosím Acuvue Oasys a taky se mi to někdy stane, ale přijde mi, že je to jen když přetahuju nošení.

holky. bola som pri dr na kompletne vyšetrenie Nič mi nezistili. to znamená že mám úplne zdravé oči. pouzivam aj očne kvapky- umele slzy takže to tiež nepomha. nechápem hygienu dodržujem. vždy. nechápem len prečo zrazu by som mala neznašanlivosť na kontakn čočky ked 6 rokov nebol absolútne žiadny probém. nemám žiadne alergie nemám chroby iné. neuživam absolutne žiadne lieky ani antikoncepciu. nič proste som úplne zdravý človek len zrazu nemôžem nosiť čočky a skúšala som aj to, že som ich prestala na mesiac používať úplne a nepomohlo mi ani to

a dodržujem tiež dobu nosenia mám mesačné čočky a nosím ich 3 týždne vždy... a roztok na čočky mám nový

dr mi žiadnu chorobu nenašla, nemám syndróm suchého oka ani nič podobné, povedala mi že mám úplne zdravé oči

arrow
profile_image
Žlutá_lentilka
od 30. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Taky to mám. Najednou z ničeho nic mam hrozně suchý oči (hlavně teda pravé), takže si pořád tak pomrkávám, jak se snažím oko zvlhčit, kapu a nic nepomáhá. Snažím se teď nosit víc brýle, ale i když mám ty, tak mam oči suchý.

Cituji MarianaK: Gigantopapilární konjunktivitida

Přijde mi, že to by na mě sedělo. A dost mě děsí, že by se na nějakou dobu měly přestat nosit čočky. Vůbec si nedokážu představit, že bych šla mezi lidi v brýlích.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené