arrow
Neprodává v Bazaru

Můžete mi někdo říct, jak probíhá sundání fixních rovnátek? Bolí zuby, když doktorka obrušuje lepidlo ze zubů. A jakým způsobem se ty rovnátka odlepí ze zubů.

arrow
profile_image
eerie
od 25. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ne nebolí, neboj jen pak ty zuby trochu táhnou, co si vzpomínám, ale myslím, že nic hroznýho. Stejně se ještě nějakou dobu nosí vyndavací tak to není takový nezvyk. Jediný co si pamatuju byla 1.myšlenka : "Já mám tak velký zuby" - ne vážně nemám, jen je to nezvyk si na sebe bez nich uvyknout, zvlášt pokud jsi je měla déle.

nebolí to. Co si pamatuji, je to už tak 9 let, tak mi je sundaval normálně odloupnutím, odtržením kleštičkama nebo nevim čím. Trošku bolelo sundání těch kroužků, co jsem měla na stoličkách a byly v nich uchyceny oblouky, ale nebylo to nic strašného. Jediný, co si z toho pamatuju byl ten pocit extáze z toho, že mám po 3 nebo kolika letech hladý zuby! To první přejetí jazykem po předních zubech bylo dokonalý.... byly tak hladký žádný dráty nic... A první pohled do zrcadla, jak jsou rovný... taky super
Takže nebolí to Ani obrušování lepidla .... mě po něm dodnes zůstala narušená a flekatá sklovina, tak se zeptej co s tím I když možná už teď mají nějaký vychytaný lepidla...

Ta vlastní bolest je závislá na citlivosti tvých zubů, pokud ti trnou zuby, nebo prostě reagují na nějaké podněty, tak tě to bolet může. Já mám citlivé dolní jedničky-nevím proč a při odštípávání zámečků to bylo nepříjemné dost, ale na těch ostatních zubech ani ne.
Fleky mi nezustaly žádný.Pak jsem si je nechala ještě opískovat a vybělit. Dopadlo to docela dobře.

arrow
profile_image
topple
od 1. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Salusko, máš nadherné zoubky....mě teď po 2 letech sundali horní a zůstaly mi tam malinkatý mezírky a nosím ještě ty nandavací. Měla jsi je taky? A stáhly ti je ty nandavací? Jinak je mám také v rovině a v únoru mě čeká sundání spodních, tak jsem zvědavá

Po sundání fixů mi udělali otisky a do druhého dne vyrobili takové průhledné celoplastové dlažky, které nosím každou noc, ale se zuby to nijak nehýbe, je to opravdu jen na stabilizaci, aby se nerozjeli do původního stavu, takže zuby jsou v té podobě, ve které byly těsně po sundání fixů. Pokud ti ale po odstranění fixů dali sundavací rovnátka, tak ty by s mezírkama hnout mohly.
Jen poznámka k tomu mému bělení, ta fotka je dělaná rok po bělení, takže spokojenost.
topple
Děkuji za kompliment, ale už se mě dva lidi ptali, jestli nemám umělý zuby..., takže ona dokonalost taky neni žádný vítězství

arrow
profile_image
Amélie2
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já zatím fixní rovnátka stále mám a ještě nějaký čas mít budu, ale zkušenost mám se sundaváním zámečků, když je bylo třeba kvůli vhodnému posunování zubů je přelepit - a souhlasím, že většinou to sundání zámečku nebolí, ale u některých zubů to může být velmi nepříjemné až bolestivé - mě bolely také spodní jedničky, jak to zde již bylo řečené.
Ale myslím, že veškerý diskomfort se při vidině těch pěkných zoubků bez rovnátek snadno přežije.

Ahoj, chtěla bych se zeptat, měly jste po sundání na sklovině nějaké fleky? Já se tedy snažím čistit poctivě, ale bojím se toho. děkuju

arrow
profile_image
tkanule
od 5. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

i kdybys fleky měla, tak by to měl být jenom pigment, který ti odstraní buď zubař nebo dent. hygienistka. Ptala jsem se na to jestli to půjde dolů, protože jsem kvůli fixaci po operaci nemohla zuby pořádně čistit a fleky se mi udělaly.

arrow
profile_image
hanci
od 16. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jj, jsem si čerstvě hladké zuby taky pořád olizovala a nevěřila že tohle je moje.
A to jsem je měla "jen" něco přes rok. Ale ta pýcha a úleva s jakou jsem odcházela z ordinace
jen se sundavačkama v krabičce, tak se nedá snad ani popsat.
Měla jsem keramiku, kromě sundavání kroužků nic nebolelo. Jen to byl hrozný rambajs jak tu keramiku štípal.

Holky, mám dotaz. Změnil se Vám viditelně vzhled po sundání rovnátek? Víte jak to myslím? Taky budu mít rovnátka. Můj problém je, že horní zuby nedám za ty spodní. Spojit to jde ale horní za spodní nedám ani za nic. Tak mě napadlo, když to bude srovnaný, jestli se ten vzhled bude lišit celkově,nejen z profilu.

arrow
profile_image
Pollinko
od 23. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Myu: Holky, mám dotaz. Změnil se Vám viditelně vzhled po sundání rovnátek?

Mám větší rty měla jsem lehce podkus, to spravili a tak mám rty jakoby víc vepředu a vypadají tím pádem větší

Reaguji na Pollinko:
děkuju! Já se to ptala právě proto, že mám spodní ret malinko dopředu. A jestli to pak bude vůbec vidět když to budu mít srovnaný. A vidím že ano, tak teď se na ty rovnátka i těším.

arrow
profile_image
werunka14
od 30. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mně to nebolelo, ale moje zubařkam i tam ještě nechalak ousky lepidla, moc se s tím nemazlila už mám rovnátka dole druhý rok ale pořád mám to lepidlo na zubech...jen někde..

arrow
profile_image
tkanule
od 5. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na werunka14: tak si nech to lepidlo obrousit od zubaře

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené