arrow
profile_image
Rubynka
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám nasazené fixní rovnátka asi už 3 roky - léčba měla skončit už asi před půlrokem, ale zubařce se furt něco nezdá - chtěla jsem pouze zuby srovnat > měla jsem víc vystrčené špičáky a teď mi zubařka chce otáčet stoličky atd. Jenže se budu v červenci vdávat a chci už mít rovnátka dole. A kvůli další léčby jsme se mírně nepohodly. Už k ní jít nechci. Sundá mi ty fixy jiný doktor? Nejlépe pokud mi můžete někoho doporučit v Ostravě, Hlučíně nebo v Opavě.

Nehceš si to ještě rozmyslet? Myslím to sundání, hlavně.
Ortodontisti tě nechtějí trápit zbytečně, pokud k tomu není důvod.
Je docela reálně, že sundání rovnátek při nedoléčené vadě (i když tobě se, vizuálně, může zdát už zcela doléčená a zuby tzv. rovné) bude mít za následek následný opětovný zkřivení chrupu. A to bys nechtěla - peníze pryč, nová léčba (nyní i s hrazenou péčí ortodontisty)...

Navíc předpokládám, že nový ortodont se nebude do sundání hrnout, možná dokonce přijde se stejnými argumenty jako tvoje bývalá orto.

Opravdu si to raději rozmysli. Tři roky je dlouhá doba a nestálo by to za to, kdyby se ukázalo, že kvůli pár měsícům navíc to bylo vše zbytečné...

arrow
profile_image
Rubynka
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mi spíš příjde, že na začátku léčby mluvila jen o srovnání špičáků a pak se do toho postupně přidávaly další věci - trhání zubů, rovnátka i na spodní zuby, o kterých nebylo nic řečeno a teď najednou přibývá otáčení stoliček. Vlastně chce léčit další věci, ve kterých problém nevidím a ve kterých problém 3 roky neviděla ani ona.

Pokud je to tak, jak píšeš, tak je to zvláštní, protože je zvykem podepisovat plán léčby + předpokládanou sumu a délku léčby. Je jasné, že v průběhu se může dojít k věcem jako "Aha, tak tuhle tudy to nejde, zkusíme to takto", ale nemělo by to být tolik změn.

Klidně bych svůj stav a následující léčbu konzultovala i někde jinde, na to máš právo, ale pokud by ti i druhý orto řekl, že tak jak to je, je to dobře, a že nedoporučuje sundání fixů, tak bych se řídila jeho radami.

Opravdu to není sranda po třech letech trápení a omezování a peněz sundat rovnátka kvůli hezkým svatebním fotkám a za dva roky nato mít zpátky křivý zuby...

arrow
profile_image
tkanule
od 5. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Rubynka
já se vdávala i s rovnátkama a žádnej šrám na duši z toho nemám.

arrow
profile_image
Lentilie
od 21. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Rubynka
A chodíš k ortodontistce v Ostravě? Ke komu, prosím tě? Já marně sháním doktora...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené