arrow
profile_image
TeraBera
od 27. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Bydlím s přítelem v pidi bytě - předělaná garsonka. Sušit prádlo můžu v podstatě na 2 místech - v koupelně nebo v pidimidi ložničce. V koupelně nesuším, protože bychom se tam nehli, navíc absolutně nevětrá. Suším pouze v pidi ložničce s klasickými panelákovými okny - resp. 1 čtverec a 1 ventilačka, momentálně se sítí. V obýváku s kuchyní sušit nemůžu - máme psa a z něj jsou všude chlupy + přítel dost kouří.
Teď k problému - pokud není krásné počasí a prádlo nevystrčím ven z takového toho držáku (balkon nemáme) - tak prádlo občas divně a dlouho schne a pak jakoby zasmrádne. A můžu s tím dělat co chci, je to prostě strašný. Máme velkou pračku asi na 5 kg, možná víc, takže věšák je narvaný a asi, když není tak hezky a nemůžu dost větrat (ale i tak větrám, okno otevřené nonstop, vždy aspoň ventilace), tak to prádlo prostě po vyprání a uschnutí tak divně smrdí... Některá trička s těžší gramáží - kvalitní bavlna, páchnou tak, že putují do pračky znovu... Občas jsem už zoufalá a říkám si, co když mi někdy někdo řekne, že je to cítit. A že mi to říká už moje máma (ale ona je tedy dost pedant, navíc, zejména na přítelovi jí vadí většina věcí...ale to je fuk...cítíme to s přítelem oba).
Nemáte nějakou radu, co s tím? Samozřejmě, když je hezky, prádlo je venku a voní. Když ne, tak ne. Uvažovala jsem i o sušičce, ale tu mi zatím přítel rozmlouvá. Předem díky moc.
Terka

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji TeraBera: takže věšák je narvaný

Prádlo musí být pověšené volně tak kup ještě jeden sušák nebo sušičku a ta ti problém vyřeší.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nevím, zkusila bych ubrat na množství prádla co putuje do pračky. Jestli tam nedáváš třeba velký haldy . Já jsem jednou prala více dek a přišlo mi to takové divné. Ne že by byly špinavé, ale takové špatně "proprané" a myslím, že to bylo tím, že toho v pračce bylo hodně..
A prádlo dobře rozvěšet.

Nedám dopustit na sušičku koupila jsem dva v jednom s pračkou od LG a nemůžu vynachválit, pere a suší naprosto úžasně, věci jsou krásně načechraný.

arrow
profile_image
tinuss
od 28. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Přítel kouří v tom malém bytě? Vždyť to tam musí smrdět jak v putyce, nenačichlo prádlo z toho?
Pošli ho kouřit ven a sušák si dej do obýváku a větrej, když jsmr ještě bydleli v menším bytě, sušák jsem si dala k otevřenému oknu a hezky to profouklo.

arrow
profile_image
Jancysska
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

sušičku... my taky nemáme kde sušit, mám kombinovanou LG a je výborná, z pračky skládám rovnou do skříně, protože je všechno dokonale suché a rovné! Takže i bez žehlení... Neumím si to už představit jinak, ušetří to hrozně moc času a je to i takové krásně "naducané"

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mroskvicka: ale spíše špinavou (...) pračkou

To si nemyslím:

Cituji TeraBera: Samozřejmě, když je hezky, prádlo je venku a voní.

Cituji mroskvicka: přeplněnou pračkou

To možný je... Pokud nebudeš kupovat sušičku, jak radí holky přede mnou, tak doporučuju prádlo sušit přes dvě příčky sušáku Tedy pokud jsi zvyklá prádlo přeložit přes příčku a né věšet za kolíčky. Pokud prádlo schne dlouho, tak je jasný, že to prostě zasmrádne, protože je dlouho vlhké. A přítelovo kouření tomu taky moc nepřidá :/

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

zkus si zjistit, jestli v domě není sušárna, já si ji nemůžu vynachválit, aspoň tam dávám sušit ty větší věci jako povlečení a osušky.

arrow
profile_image
Sona80
od 5. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji jajinkax: Nedám dopustit na sušičku koupila jsem dva v jednom s pračkou od LG a nemůžu vynachválit, pere a suší naprosto úžasně, věci jsou krásně načechraný.

Souhlas I když s místem problém nemáme, tak mám 3 roky tuto pračku také a naprostá spokojenost.. narvaný věšák je špatně.. zkus prát častěji a třeba půl pračky.. do sušičky atd ať nepindá jinak jsem kuřačka a manžel také, ale NIKDY jsme si v bytě nezapálili. Ať čadí dostatečně vykloněný z okna (aspoň).. cigára zasmrádnout všechno - i když je přítel imunní..

arrow
profile_image
TeraBera
od 27. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Díky všem, zkusím zareagovat dohromady.

Věším na velkém věsáku (tedy vejde se tam vše, věším za kolíčky, volně, trika jsem zkoušela na ramínka, ale není rozdíl).

Pračka přeplněná možná je - nebo přeplněná - vejde se toho tam hodně, ale těsně po vyprání (peru s kapslemi) a vyndavám hned (to mi taky přišlo, že to pak hned zasmrádne) to prádlo krásně voní.

Když bych dala půl pračky, přítel se zblázní - klade mi na srdce, že se tím pračka ničí. ale rozhodně to nervu, jako on (pral asi 2x, víc jsem ho ktomu nepustila).

2 věšáky tam nenarvu. Věšák je asi 3 m od okna, těsně k oknu to nejde - je tam počítačový stůl a židle. Ale když to jde, větrám oběma okny dokořán.

S kouřením - je to jeho byt a byl zvyklý kouřit VŠUDE, což jsem ho donutila k tomu, aby kouřil jen v obýváku a stejně si pořád stěžuju Slibuje, že třeba někdy začne chodit na chodbu nebo přestane úplně, ale znáte to... V obýváku kvůli psovi i kouření okno otevřené také furt. Ale občas je to děs...ale vejdete do pidi ložničky, a tam se to nedostane, takže tam to voní..oáza klidu a vůně...

Jste mě nahlodaly s tou sušičkou, omrknu to. Prádlo beztak nežehlím, jen to nutné.

Sušárnu možná máme..kdesi v útrobách baráku (klasický blok paneláků o spoustě vchodů, my jsme ve 12 patře).

Každopádně moc moc díky všem, budu se snažit nervat tu pračku (resp. ještě uberu - přítel stejně nevnímá, co dělám a rozvěšovat - ale už i s tím dělám psí kusy Přítel mi říká pradlenka

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji TeraBera: Pračka přeplněná možná je - nebo přeplněná - vejde se toho tam hodně,

Žádnou pračku nelze naplnit úplně na doraz je potřeba si uvědomit,že to prádlo musí mít šanci se točit volně.Takže pokud máš dojem,že pračka je velká dám ti příklad.Ložní prádlo ze dvou postelí,to jsou dva povlaky a dva polštáře je náplň pračky na 5kg prádla aby se prádlo vypralo.Prostěradlo už tam nedávám.Možná ti to pro představu pomůže.

arrow
Neprodává v Bazaru

Taky mi v původním bytě objemnější věci jako mikiny zatuchaly...vyřešili jsme to pračkou se sušičkou 2v1. Hodně větrat.

arrow
profile_image
MKay
od 16. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ten přítel cítí smrad z prádla, ale moc ti chlapec nepomáhá a neulehčuje snažení, když ti ještě pindá do toho, jak to zlepšit. Buď ať něco vymyslí on nebo ať alespoň nekritizuje. Já bych toho svého za to zpucovala hned, jak by něco řekl.

Jinak ubrat prádla a rozvěšet přes ty dvě příčky a zkusit tedy alespoň tu sušárnu. Souhlas s holkama. Sušička je fajn, ale další finanční výdaj, na který nevíme, jestli momentálně máte, když už tak jste v garsonce a předpokládám, že tvůj přítel chce asi ušetřit. Jinak pračku spíš odrovnáš, když ji narveš nad váhový limit. Ten buben taky nevydrží věčně, když se to bude přehánět. Půl pračky máma taky občas dává, protože když pere nějaký spešl materiál, tak to prostě jinak ani nejde a nikdy jí ani její muž ani to nevyčetla nikde, že by to něčemu vadilo. Spíš naopak, prádlo se o to lépe vypere a je voňavější.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji MKay: Půl pračky máma taky občas dává, protože když pere nějaký spešl materiál, tak to prostě jinak ani nejde

Klidně hodím do pračky i jednu podprsenku lepší pračka prázdná než narvaná to je pravda.

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji MKay: Jinak pračku spíš odrovnáš, když ji narveš nad váhový limit.

Přesně tak - nervat tam prádlo pod tlakem. To se fakt nevypere dobře. Takhle pral můj ex, že tam narval plnej buben že sotva dovřel dvířka a ještě "úsporně" na takový to párkrát přemáchnutí a vytahoval špinavý fusekle a smradlavý trička Ale hlavně že "ušetřil".

Jinak pokud má pračka limit 5 kg, tak to platí jen pro základní program. Pokud používáš jiné programy, tak tam jde ten limit níže.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené