arrow
profile_image
Aryija
od 30. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Sex po svatbě? Moderní člověk přelétne očima titulek obrátí oči v sloup a dál hledá nějaké přínosné téma.
Zeptám se tedy jinak. Co znamená svatba, manželství pro někoho, kdo se již 'dal' svému budoucímu? Co je nového krom sdílení vlastní domácnosti a jména? Svatba je velká věc, naplní vás štěstím (aspoň na čas). O čem je tedy ta Svatební noc?
Děkuji.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Na otázky před nebo až po mám jednoznačnou odpověď - PO! Chápu lidi, kteří mají před, ale já bych to nedokázala. Jak se říká ,,auto si taky musíš vyzkoušet než si ho koupíš" a kdyby stejně jste se rozhodli před, tak co když Vám to pak nebude klapat v postely? Pak jen zbytečné hádky - no na to bych neměla nervy. Ale měli by jste se rozmyslet než někomu dáte a, jestli za to opravdu stojí ... a neopustí Vás hned jak se spolu vyspíte ...

arrow
profile_image
Adrienna
od 16. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Sama si napsala, že svatba je velká věc. A nebudu si brát přeci někoho abych se s ním další měsíc rozvedla protože to v posteli prostě neklape. To je můj pohled na věc.

Přesně tak.. já jsem názoru - sex, až potom svatba. Už třeba jen z principu, že k oltáři jdeme s tím, že se dokonale známe po všech stránkách a nic nás po svatbě nepřekvapí. Stejně tak, jako se nesmí zatajovat žádná nemoc před ženichem/nevěstou, jak je ve slibu.

Cituji Aryija: Co znamená svatba, manželství pro někoho, kdo se již 'dal' svému budoucímu?

Dát se někomu neznamená vyspat se s ním... Spíš než pohlavní akt je to akt duševní.

Cituji Aryija: Co je nového krom sdílení vlastní domácnosti a jména?

To je Ti málo? Mnoho párů tedy spolu žije už před svatbou... Nové je jen to vědomí, že jste rodina.

Cituji Aryija: Svatba je velká věc, naplní vás štěstím (aspoň na čas). O čem je tedy ta Svatební noc?

Pokud je opravdu svatba velká událost, tak nevěsta s ženichem večer padnou vyčerpaní a svatební noc je o pořádném odpočinku .

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Neříkám, že se holka musí před svatbou vyspat aspoň s tuctem chlapů, ale aspoň s tím "vyvoleným" by to měla zkusit. Přeci jen něco může být špatně a pokud to zjistí až po svatbě, blbě se to pak řeší. Já svatbu neberu jako nějakou maličkost, takže si myslím, že by se ti dva měli znát dobře po všech stránkách.

Není nutné jít do postle s každým, ale nedokázala bych mít sex až po svatbě. Netvrdím, že je sex nejdůležitějším prvkem vztahu ale pro mě osobně důležitý je a potřebuji vědět, že si s partnerem vyhovujeme i v tomto směru. Nemyslím si, že bych mohla uzavřít sňatek, aniž bych partnera znala po této důležité stránce. Nepřeceňuji sex, jen si myslím, že než se lidé vezmou, měli by se poznat, a do toho podle mě patří i ten sex. A že to o svatební noci nebude poprvé-bude, budu se přece poprvé milovat se svým manželem, už to nebude jen přítel. Navíc, nevím, zda bych chtěla prožít svoje poprvé v takový den, jako je svatba. Byť bylo moje poprvé z lásky a nespěchali jsme, byla jsem zklamaná a zážitek to byl nic moc. Tohle bych nechtěla mít spojené se svatební nocí.

arrow
profile_image
Cosette
od 22. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Aryija: Co je nového krom sdílení vlastní domácnosti a jména?

společné jmění manželů, dědění, daně atd. Naproti tomu sdílení domácnosti ani jméno nové být nemusí

Jednoznačně před svatbou, protože kdo by kupoval zajíce v pytli

arrow
profile_image
Aryija
od 30. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ano, sex je důležitou součástí manželství, ale když se vztah vypracuje na úroveň, že se dva lidé berou s tím, že se spolu nevyspali, může jejich vztah podkopat problém v sexu?

A co s chlapem, který se pro svoji víru - když to řeknu hnusně - odmítá s vámi vyspat dřív než o svatební noci? ".. Nevěsta se vdává v bílém, je to symbol čistoty - ve všech ohledech."

Cituji Cosette: Jednoznačně před svatbou, protože kdo by kupoval zajíce v pytli

arrow
profile_image
solnyshko
od 26. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Aryija: ale když se vztah vypracuje na úroveň, že se dva lidé berou s tím, že se spolu nevyspali, může jejich vztah podkopat problém v sexu?

Myslím si, že ano. Sex je důležitý, je to jiný druh intimity... jiný druh sblížení a porozumnění.

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Aryija: když se vztah vypracuje na úroveň, že se dva lidé berou s tím, že se spolu nevyspali, může jejich vztah podkopat problém v sexu?

Může. A nebo to dopadne tak, že spolu přestanou spát úplně. Sex podle mě ke zdravému vztahu patří, pokud z nějakého důvodu chybí, něco je špatně. Je to část intimity, bez ní je partner jen spolubydlící.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Pro mě je svatba o tom, že si novomanželé konečně ujasní, že mají za někoho zodpovědnost a že na tom musí sakra makat. Rozvod neví to samé, jako kopnout někoho do zad.ku. Svatba u mě není o tom, že se konečně s někým vyspím

Cituji Aryija: může jejich vztah podkopat problém v sexu

Zažila jsi někdy vztah, kde nefungoval sex? Nemusíš mi odpovídat, jen tak pro sebe si to promysli. Představ si, že třeba tvého milého bude vzrušovat nějaká praktika, která se Tobě nebude líbit. Budeš se celý život "obětovat" a dopřávat mu jí? Nebo naopak, co když on Tebe nedokáže za celý život přivést k orgasmu? Kdo by tohle dobrovolně riskoval?

arrow
profile_image
saprenza
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

To je jako kdyby ses zeptala, zda spolu před svatbou bydlet, nebo se sestěhovat až poté. Jak společným bydlením, tak sexem před svatbou se člověk vyvaruje zklamání a ujistí se, že člověk, kterého si bere, pro něj bude vhodným partnerem, třeba na celý život.

Svatební noc je prostě první noc, kterou spolu ti dva stáví jako manželé. Pokud spolu spali už předtím, je ten sex stejný jako před svatbou, no a co? Stejně většinou propaříš svatební noc s kamarády a příbuznými. Svatba je pro mě oslava partnerství dvou lidí, ne přelomový životní den, po němž se Slunce začne točit okolo Země.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené