arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

K vánocům chci zařízení, pomocí kterého bych mohla číst knihy. Jako první mě napadla samozřejmě čtečka, ale pak jsem zjistila, že existují i tablety, pomocí kterých můžu také číst. Knihy chci číst zejména v pdf souboru-naskenované skripta a učebnice stažené např. na uložto, málokdy mají nějaký předem určený formát, nevím, zda je bude čtečka podporovat. Taky chci číst běžné soubory ve wordu. Hlavními funkcemi, které potřebuju je zvýrazňování textu, popř. psaní malých poznámek, jako to jde v běžném wordu a adobe readeru. Nepotřebuju žádné hry, wifi ani jiné zbytečné programy... Takže, co si vybrat? Jestliže čtečku, jakou značku a typ?Jak velký displej, jestliže bych četla i učebnice, kde jsou vyfocené 2 strany na šířku? S čím máte zkušenosti? Cena tak do 4000. Výdrž baterie...minimálně 6 hodin

arrow
profile_image
KristynaK
od 24. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, tak taky nad tímhle přemýšlím. Upřímně nevím, jestli existuje čtečka, která umožňuje podtrhávání. Tablet je v tom lepší, nemusíš řešit formát souboru... Ale ta čtečka je na čtení lepší, méně namáhá oči...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Z tabletů mě zaujal Kindle Fire a ze čteček absolutně nevím, nevyznám se v nich... ale u většiny je napsané, že čtou i pdf a word. Hlavně aby četly pdf i jako souhrn obrázků (vyfocená učebnice) a ne jen pdf text.

arrow
profile_image
Morgan le Fay
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Gigglik: Hlavně aby četly pdf i jako souhrn obrázků (vyfocená učebnice) a ne jen pdf text.

Tak třeba Kindle to umí přečíst, ale problém je v tom že na displej té menší verze se to nevejde tak aby to šlo nějak rozumně přečíst. Takže by asi byla třeba ta větší verze.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Morgan le Fay: Díky moc! Kolikapalcový displej doporučuješ? A jaký kindle máš? Jde podtrhnout text a dají se dělat uživatelské poznámky?

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ono moc záleží na tom, jak ty učebnice jsou naskenované, jestli jako obrázek, tak je na to čtečka k ničemu, nebo by to musel být ten Kindle za 10 tisíc, případně ten tablet, aby to šlo přečíst. Pokud je to text bez obrázků a grafů, tak doporučuji něco jiného než Kindle, protože ten s pdf zkrátka rozumně neumí (zobrazí je, to ano, ale když chceš zvětšit text, tak to nefunguje jako zvětšení písma v textovém editoru, ale jako lupa, tj. nepřepočítá se ti text a místo jednoho "listu" textu máš třeba tři, ale musíš posouvat do stran a a dolů, abys viděla celou stránku), s tím si umí perfektně poradit Sony PRS-(momentálně nejnovější a cenově slušný je model T1, který už má i wifi).
Poznámky, podtrhávání, zaškrtávání umožňuje minimálně ten Sony. Obrázky umí též zobrazit, ten nový model minimálně v 16 odstínech šedi, když bys trvala na barvě, tak jsou možnosti též, ale už to nemá výhody elektronického inkoustu.
Čtečky obecně vydrží nabité v řádu dnů.
A teď jsem se koukla na cenu - s takovýmhle rozpočtem to bude dost těžké, ale nějaký jetý Sony, nebo dovezený zvenku by se do toho vejít mohl.

arrow
profile_image
Morgan le Fay
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Gigglik: Mám tenhle Kindle (6")
http://www.amazon.com/gp/product/B004HFS6Z0/ref=s9 _pop_gw_g349_ir06/186-9449369-6708326?pf_rd_m=ATVP DKIKX0DER&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=0MQC0J172NSMYJT DFZ45&pf_rd_t=101&pf_rd_p=1263340922&pf_rd_i=50784 6
Ale používám ho na čtení plynulého textu, čili beletrie apod., na to je výborný. Podtržení (zvýraznění) se dá udělat, poznámky taky, ale jen když máš textovou vrstvu, čili ne do textu naskenovaného jako obrázek.
Na ty učebnice by se hodil tenhle:
http://www.amazon.com/Kindle-DX-Wireless-Reader-3G -Global/dp/B002GYWHSQ/ref=sr_1_1?s=digital-text&ie =UTF8&qid=1319714049&sr=1-1

Ale je drahý, no, navíc teď se musí platit při objednávce z USA clo a dph.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak jsem se asi rozhodla pro Kindle 3(kindle keyboard) nebo kindle 4...jsou prakticky stejné.Zjistila jsem, že pdf se dá přeformátovat, takže u učebnic, kde je text to půjde. Z jiných pdf by se snad ten text dal i vytáhnout...ale co, i kdybych na tom četla jen beletrii, tak je to dobrá věc

arrow
profile_image
Morgan le Fay
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Gigglik: PDF se sice dá překonvertovat, to máš pravdu, ale hodně záleží jaký ten původní soubor je. Když je to obyčejný plynulý text, tak není problém, ale když tam jsou obrázky, různé sloupce, vsuvky, a takové věci, tak už to po konverzi není moc dobré (respektive někdy naprosto k ničemu).

arrow
profile_image
EarlGrey
od 12. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky o něčem takovém přemýšlím, potřebuju aby tam šly prohlížet ppt prezentace a doc. Jak to je s dopisováním poznámek, lze do staženého textu něco vpisovat?
http://www.datart.cz/katalog/ctecka-e-knih-IRIVER- EB02.html Co něco takového?

arrow
Neprodává v Bazaru

já bych ráda pokud byste mi poradili nějaký levný tablet. Primárně na něm chci také číst knihy, ale sem tam kdyby bylo nutné se taky podívat na net.
Uvažovala bych o 7", není velký ani malý, tak akorát. Cena co nejnižší, na amazon.co.uk jsem našla kolem 50 liber a vím, že to jsou "no name" značky, na těch mi nezáleží, ale spíš aby to frčelo. Nemáte někdo zkušenost?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené