arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vůbec pořádně nevím, co je to tablet. Nemám.

arrow
profile_image
micicenka
od 25. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Se vším souhlasím- bába je blázen , děla co chce zaměstnavatel, tezko říct, jestli by souhlasil s jeji taktikou. Ty jsi ok, tablet nepotřebujes. Ja taky ne, i když z Nej zrovna pisu . Proc? Dostali jsme ho zdarma. Je pohodlnější nosit ho tam, kde zrovna jsem - lozňiceobyvak a zpět než notas. Nic bez čeho se neobejdes , ale když uz zdarma je, bylo by hloupé nevyužít. A proc pisu - hele příště ji řekni, ze uz mas tri. Ze staci.

Nečetla jsem ostatní příspěvky, ale pracovala jsem v call centru a to, že ti nutí tablet a nic je neodradí přesně odpovídá tomu, jak nás vyškolovali. Jakákoli překážka, která se objeví, musí být překonána a vyvrácena. Vůbec bych nad tím nepřemýšlela, tablet potřeba není. Holka byla neodbytná protože jí ty hovory natáčejí a dělají zle pokud nezkusí úplně všechno. Když to tak řeknu, tak se musí do posledního dechu snažit prodat třeba slepému dioptrické brýle. A co, že je nepotřebuje...je to přeci módní doplněk a musí je mít, aby byl s dobou. TAKŽE ne, tablet potřeba není. (jinak je třeba zajímavé z tohoto pohledu, že první překážka většinou bývá manžel/dcera/vnuk, kteří se to snaží vymluvit, protože ví, že je to hloupost a přímo dávají při školení i tipy, jak tohle překonat ).

arrow
profile_image
MissAmber
od 5. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nemám tablet, považuji ho za zbytečnost.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Ellenuschka: ale nevim, kolik jich tam vleze teda

Hodně Já mám Kindle (nemá svítící displej, což mě vyhovuje - nenamáhám si zbytečně dál oči, dkyž celýd en čučím do pc A ten displej vypadá ja stránka knižky, prostě jak psané inkoustem ) a už tam mám kolem stovky knih a v pohodě. Formát mobi, který Kindle využívá, není datově moc velký, takže s etam toho vejde fakt hafo

Jinak on se v některých odvětvích tablet fakt hodí - třeba jsem ho viděla používat lidi na konferenci, kdy si tabletem vyfotí slaid prezentace a pak si k tomu rovnou dopisují poznámky...... To mi přijde vážně užitečné. Nebo když si na cestách potřebujete číst odborné publikace, kde jsou rovnice a obrázky, tak to čtečka nezvládá, ale tablet v pohodě, ještě si tam můžete podtrhávat, zvýrazňovat, dopisovat poznámky aj. Ale pro člověka typu Eli si myslím že to nezbytnost fakt není A už vůbec ne pro děti, u kterých se to děsně rozmáhá.....

arrow
Neprodává v Bazaru

No ty děti, to je taky mazec, mám v okolí takový případy typu - už jsou mu dva, koupíme mu tablet. Což teda fakt nepobírám. Na tohle jsem četla tuhle článek, že počítačová gramotnost dětí super, s nástupem do školy ovládají compy 1A. Ale taková tkanička od bot, to je rébus...

Podle mě je to taková "masáž" (ani už se nedá napsat reklamní, tohle už je další generace propagace) která nutí ke spotřebovávání zbytečně, jenom abyste nebyli out. Nedávno jsem zahlédla článek na seznamu, že se prý rodiče nějak zadlužili kvůli koupi tabletu 8 (!) letému synovi (článek popisoval spíš systém nevýhodných půjček), ale mě taky dorazilo, nač to dítě by potřebovalo tak nutně tablet.

Já teď studuju, pracuju, v práci na net soukromě naprosto není čas, zároveň do školy je potřeba se čas od času v jistý termín někam přihlásit, tablet mám až teď a pořídila jsem ho opravdu jen z důvodu, že jsem skoro furt ve všední dny třeba i víc jak 12 hod mimo domov. Ta potřeba u mě vyvstala už v podstatě s počátkem semestru, tablet je až teď, a taky jsem to přežila a o nic zásadního nepřišla.

Jako určitě to ulehčí život, v té mé situaci teď - myslím, ale třeba pro člověka, co má doma internet v notebooku, stolním PC, telefonu, ráno jede do práce 15 minut včetně cesty pěšky, v práci je na počítači a pak jede zas domů, to využití tak nějak nevidím.

A u těch dětí - v mým dětství se spíš mluvilo o tom, aby děti nemohly na internet bez nějaký kontroly rodiče, a teď jim v podstatě dát mobilní prohlížeč webu jako hračku?

arrow
Neprodává v Bazaru

Já v dětství internet nezažila, poprvý jsem ho viděla v 17 😊

arrow
profile_image
Lorraine
od 3. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji gumisek: A u těch dětí - v mým dětství se spíš mluvilo o tom, aby děti nemohly na internet bez nějaký kontroly rodiče, a teď jim v podstatě dát mobilní prohlížeč webu jako hračku?

No přesně! Kamarádky sestra se teď vrátila z Anglie a byla v šoku, že "její" svěřené děti nedaly celý den tablet z ruky, u jídla, před spaním - pořád jela nějaká pohádka, hra, rodičům to divné vůbec nepřišlo, aspoň měli od dětí klid. Za to ale tablet nemůže...
Já mám jenom Kindle a na cestování je k nezaplacení! U nás doma je navíc přísný zákaz kupování knížek (nemáme to už kam dávat), takže se letos budou asi na Vánoce rozdávat poukazy na e-knihy.
Jinak zaměstnanci call-center musejí prodávat. Kdyby se nechali odradit po prvním NE, tak by měli moc krátké hovory a vedení by jim to dalo pěkně sežrat. Já se snažím být na ně milá, člověk nikdy neví, co se může v životě stát, a bude sedět na jejich místě a rád, že vůbec nějakou práci sehnal.

Tablet Acer 7" (ani malý, ani velký - tak akorát do ruky) mám asi dva roky. Pořídila jsem si ho hlavně na uložení fotek, ale poslední dobou ho celkem dost využívám. Když sedím u TV stačím ještě pročítat diskuze a sjíždět různé weby.
Je lehký, nehřeje mě do nohou jako ntb. Je to taková fajn věcička a v dnešní době opravdu levná záležitost.

arrow
profile_image
sarlotka1
od 31. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ellenuschka: Operátorka měla asi naučené nějaké obchodní řeči, ale že by byl tablet nutnost to si rozhodně nemyslím. Počítač (notebook) a chytrý telefon stačí bohatě. A na klasiku jsem taky - není nad staré dobré knihy.

arrow
profile_image
myself mojeid
od 13. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

38

Cituji MissAmber: Nemám tablet, považuji ho za zbytečnost.

Já také, určitě to není nutnost.. Stačí mi ťukat na dotykovém telefonu a nebaví mě to.Upřednostňuji klasický notebook.

arrow
profile_image
VeronikaEma
od 2. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

30

Jééé, jak mně tvoje story připomíná můj podobný zážitek:

Taky mi volala O2 baba a začala mi nabízet tablet. Nejdřív prej na net. Na to jsem ji odvětila, že mám PC. Tak prej na poslech hudby. To mám MP3. Tak prej na hry. Ty nehraju. Tak prej na cestování. To jsem ji řekla, že si raději čtu knížku. Takhle to ještě nějakou chvíli pokračovalo, když to baba vzdala s tím, že nejsem jejich cílená skupina zákazníků

Takže, abych to shrnula: já tablet vůbec nepotřebuju. Možná ještě tak nějakej smartphone, ale to je tak asi vše.

Já si třeba tablet pořizovala jenom kvůli škole - abych nemusela nosit notebook a nebo hromadu skript a knížek... stačil mi blok a tablet ... další výhodou bylo sledování filmů při cestování a občasný hraní her

arrow
profile_image
bububabu
od 4. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já mám i tablet a protože ráda hraji android hry tak jsem na něm pořád. Také si tam pouštím hudbu, nebo shlédnu tv, atd... Za mě super protože je větší nežli mobil a tak na něm vidím vše lépe.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené