arrow
profile_image
Linda173
od 17. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Elina
Moc děkuji za odpověď, teprve začínám a nerada bych něco udělala špatně. Můžete mi prosím také poradit, když natřete emlu, dáváte na ni folii? Na kurzu se nepoužívala, ale v návodu na použití masti to je. Pokud ano, jakou používáte a kde ji sháníte? A pokud Vás neobtěžuji, můžete mi napsat, jak dlouho necháváte emlu působit?
Díky

arrow
profile_image
Elina
od 24. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Lindo,
ono je trochu dobře, že máš obavy, protože úplně nejhorší je naprosto suverénní nováček. To je pak katastrofa!
Emlu používám a fólii taky, protože účinné látky jsou těkavé, tak aby se zbytečně neodpařovaly.
Fólii používám normální potravinářskou, nemusí být sterilní.
Emlu nechávám působit půl hodiny a ještě ji pro rychlejší působení nahřívám lampičkou.
Na oči ale Emlu nepoužívám, štípe a dráždí oční sliznice.
Běžně mi v lékárně míchají 10% Lidocain v gelu, ale momentálně není substance na trhu, takže po poradě s oční klinikou mi dodávají 2% Tetracain.

arrow
profile_image
Linda173
od 17. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Elina
Elino,
moc Vám děkuji za rady, fakt si je cením, určitě víte, že úroveň dnešních kurzů bohužel klesá a tak si musí člověk potřebné informace sehnat sám.
Moc mi záleží na tom, abych vše dělala správně a bezchybně.
Byla byste ochotná mi poradit nějaké rady a triky? Samozřejmě bysme se domluvily na finanční odměně, nechci Vás využívat jen tak.
Ještě jednou moc děkuji!

arrow
profile_image
Elina
od 24. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Linda173
Jéminkote, Lindo, já žádnou finanční odměnu nežádám! Co vím, povím, ale taky samozřejmě nejsem vševědoucí.
Triky, bohužel, žádné neexistují - všechno se musí poctivě udělat!
Jo, a tykej mi, všichni si tu tykáme!

arrow
profile_image
Linda173
od 17. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Elina
Elino, jsi vážně skvělá! Pokud tedy můžu, budu se na Tebe občas obracet pro radu, na kurzu jsme se dokonce ani neučili vystínovat rty, školitelka nám tvrdila, že to sama nedělá, protože to prý moc bolí a kontura stačí.
A přitom chce většina zákaznic rty vystínovat. Zatím jsem dělala teprve oči a obočí (teda kromě kurzu), tak jsem zvědavá, jak to zvládnu.

arrow
profile_image
Linda173
od 17. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Elina
Ahoj Elino!
Opět se na Tebe obracím s prosbou. Mohla bys mi, prosím, napsat, co používáš na čištění pleti od barvy při permanentu? Já používám pleťovou vodu bez alkoholu s borovou vodou 1:1, ale moc dobře to nečistí, hlavně u černých linek.
A ještě jedna prosba o pomoc, zákaznice manžel byl nemocný a vypadalo mu obočí, chtěl by ho vytetovat, ale absolutně si neumím představit, jak by to mělo vypadat, aby neměl tvar jako ženská a vypadalo to přirozeně. Původně jsem to nechtěla vůbec dělat, ale zákaznice stále prosí o pomoc.
Nevíš, kde bych mohla najít na netu obrázky, jak by to mělo vypadat?
Děkuji moc!

arrow
profile_image
Elina
od 24. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Linda173
Na čištění pleti používám 1% roztok tekutého chlorofylového mýdla. Je hypoalergenní, dezinfekční a hojivé.
S tím mužským abonentem na permanent to bude trochu složitější.
Vždycky musíš vědět naprosto přesně, jaká choroba u klientů proběhla nebo probíhá. Že "byl nemocný" je nicneříkající pojem a já z toho bohužel nemůžu také nic odvodit.
S chorobami závažnějšího charakteru velký pozor! Klidně mohou dostat z pigmentů anafylaktický šok!
Pokud je pán např. po ozařování nádoru, má obočí zasažené laserem nebo má nějakou formu získané alopecie, mohou se pigmenty v kůži barvit do nepředstavitelných a neovlivnitelných odstínů, takže po odhojení klidně můžeš čekat i modré, fialové a zrzavé barvičky! Fakt to není žádná sranda!
Jinak, na mužské obočí žádný mustr neexistuje. Nejlepší je si vzít fotografii dotyčného z doby, kdy ještě obočí měl, popřípadě fotku jeho bratra nebo otce, aby to bylo co nejpřirozenější.
Jo, a Lindo, raději mi piš do soukromých zpráv. Zaplácáváme tady místo informacemi, které pro ostatní nejsou zajímavé.

Měla bych na vás holky prosbu. Začala jsem darovat krev a narazila jsem na problém, že nesmím rok před odběrem podstoupit tetování mimo zdravotnické zařízení. Perm. makeup mám, chystala jsem si ho v brzké době doplnit, neboť mi pomalu mizí. Ke své kosmetičce díky tomuto nařízení nesmím. Neznáte nějaké zdravotnické zařízení na Moravě, kde bych si ho mohle nechat udělat. Doporučte mi někoho opravdu dobrého.

Díky

arrow
profile_image
Karl
od 20. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

elina

Píďalka
Zaplácáváme tady místo informacemi, které pro ostatní nejsou zajímavé
jsou to informace velmi zajímavé a díky za ně Elino. Taky jsem vlastně začínající - od ledna, a měla jsem dotazy na Tebe. Mám pár zkušeností, ale i mnoho otázek. Jestli i já můžu napsat do Tvé schránky o radu , budu moc ráda a děkuji Ti předem. k.

arrow
profile_image
Elina
od 24. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Karl
No samozřejmě, že mi můžeš soukromě napsat. Nedělám selekci osob, které mi mohou psát.

arrow
profile_image
Karl
od 20. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky
nejste tady ještě další, které provádíte PM? Je tady Elina, na kterou jsem měla pár dotazů, děkuji Elino.
Ale nikdo více se neozval.
Ptám se, protože jsem teď pročítala diskuzi "nehtařek", je tam hodně holek, které se tím živí, ale i takových, které dělají nehty doma pro zábavu sobě a kamarádkám.
Bylo tam hodně typů na různá školení a doškolovací kurzy. Tak se chci zeptat, jestli některá z vás ví, zda-li se takové kurzy pořádají pro nás, které pracujeme jako "permošky".
V základním tříměsíčním kurzu jsem byla, jenomže v praxi teprve vidíte co všechno jste se nedověděly. A od toho, myslím si, že jsou fajn různá školení, nebo víkendová setkání, semináře a podobné akce, kde bychom se setkaly a předaly si zkušenosti, a my, co začínáme bychom měly možnost probrat různé nejasnosti.
k.

arrow
profile_image
Elina
od 24. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Karl
Karlíčku, různé semináře stále probíhají, obrať se na své mateřské doškolovací centrum, kde budou mít přehled o termínech konání a nebo se porozhlédni na internetu.
K dobru počítej i kurzy vizážistiky, získáš informace o nejnovějších trendech ve tvarování obočí a líčení očních linek, což budeš potřebovat, protože mladší klientky o těchto věcech rádi diskutují.
Akorát Tě musím trochu zchladit ve Tvých nadšených představách.
Budeš velmi zklamaná, protože žádná přátelská atmosféra tam rozhodně nepanuje. Každý tam kope sám za sebe, žádné diskuse o problémech se nevedou, protože nikdo se veřejně nechce přiznat, že nějaké problémy má.
Jakous takous partu tam drží akorát čistokrevné Pražanky.
A pokud náhodou seminář navštíví nejslavnější "permoška" Eva Štědrá, veškeré školení se zvrhne v bitvu, kdo bude sedět co nejblíže jí. Eva sama je velmi milá a přívětivá bytost, ale co jsou schopny udělat některé "kolegyně" pro to, aby se alespoň minutku mohly hřát v její blízkosti, je neuvěřitelné.
Takže, rozhodně si nepředstavuj, že si na semináři dobře pokecáš a najdeš kamarádky. Získáš informace obecného rázu, to ano, ale konkrétní problém s Tebou nikdo probírat nebude chtít.
Jestli jsem Ti zkazila náladu, tak se omlouvám!
A jestli někde existuje školení, kde panují přívětivé poměry, ráda se tam přijedu přesvědčit na vlastní oči.

arrow
profile_image
Karl
od 20. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Elina

Elino, zdravím!
Uf, spadla jsem z té výše na zem a byl to tvrdý dopad, to Ti přiznám.

Něco na tom asi bude, že jsou kolegyně v této branži příliš nadnesené a důležité osoby. Proto asi žádná tady nepřispívá do diskuze. Nestojí jim za to, zabývat se nějakýma trapnýma dotazama. Shlížejí ze svých pozic na nás začátečnice jako na chudinky a možná se potutelně smějí. A odpovídat na reakce děvčat a žen které mají, nebo se chystají si nechat udělat PM, to už je pro takové odbornice přílišná ztráta času.
Je strašně fajn, že taková nejsi, Elino.

Stejně se mi nechce věřit, že by se takových normálních, sympatických holek, nenašlo více.
Přece permanent se nedělá jen v Praze a velkoměstech.
Možná právě tam je rivalita, je jich hodně, pracují ve vyhlášených salonech. Předhánějí se a soutěží mezi sebou.

Jednou jsi tady napsala, že i holka na vesnici může vyfiknout linky jedna báseň. Je to tak, a proč by né? Musím ale přiznat, že taková tatérka, by se na školeních, o které jsem tolik stála, moc neprosadila, viď?
Mrzí mě to. Protože holky z jiných oborů, ať jsou to kadeřnice, kosmetičky, nehtařky, jsou družné, scházejí se, pokecají a nedívají se na sebe skrze prsty.
Teď by sis mohla říct, tak běž dělat nehty!

Já dělám permanent krátce, od začátku roku. Líbí se mi a baví mě to. Jedno je pravda, že zákaznic na nehty bych měla mnohem mnohem více.
V našem městě jsem sama. Činnost se mi rozbíhá pomalu, jsem zaměstnaná, tak nejsem na výdělcích závislá. Pravda, splácím úvěr, který jsem si vzala na zřízení živnosti a s tím spojené náklady.

No nic, zůstanu při zemi, přestatu věřit na semináře, při kterých se hodně dovím , a občas, se, s dovolením, obrátím na Tebe, Elino.

Pořád mi dělají problém linky, když zákaznice smrští víčko a nic nevidím. Když ho natáhnu, tak se mi vyloupnou jenom řasy s obrácenou horní sliznicí naruby. To je svízel. Poraď, jak pak nanést linku rovně, když se ti holka krčí a má zcvrké víčko? Jde to vůbec? Nevím, jestli jsem na to levá, či co.
Jinak když spolupracují, tak to jde fajn.
Viděla jsem to video od paní Štědré, jak tetuje linky té redaktorce, no, jak se jmenuje??? Nevzpomenu si, však víš. No a ta držela v klidu, ani víčkem nepohla. To se pak pracuje!!!
A co anestezie?? Vypadalo to, že Eva jí tam nanášela taky Emlu, že?
Zatím ahojky, Elino.
Karla.

arrow
profile_image
Elina
od 24. 4. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Karl
Ono to snad ani není o tom, že by všechny tatérky byly nafoukané, ale o tom, že konkurence už je tak velká, že si každý chrání svoje know-how a někdo to pojímá i tak, že se několik let prokousával sám na určitou pozici a nemá pražádnou chuť a motivaci to ulehčovat začínajícím. Ale to je myslím, problémem ve všech oborech.
Jinak, ber to všechno pozitivně - i negativní zkušenosti jsou zkušenosti. Ty Ti nikdo nevezme a svoje kiksy si budeš pamatovat do konce života a čerpat z nich.

Pokud se Ti víčko obrací v sloup sliznicí nahoru, natahuješ ho nesprávně a hlavně brutálně. Víčko se narovná jemným tahem nahoru v koutku, asi jako kdyby si někomu chtěla udělat "čínské" oči.

arrow
profile_image
Karl
od 20. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Elina

Říkáš, jemným tahem? Nad zevním koutkem nahoru, jo?Dám si na to pozor. Ale když ho svírá křečovitě, to se nedá vyrovnat.
Není to vždycky, ale stalo se mi to 2x. Tehdy jsem tu paní normálně nedodělala, souhlasila a přišla znovu. Zajímavé, že to pak šlo mnohem lépe.
No a podruhé taky paní nevydržela, domluvily jsme se na další návštěvě, ale nepřišla vůbec.
Z toho jsem pak nešťastná, obviňuji sebe, nemám to s kým probrat, je to těžký začátek.
Budiž mi potěšením, že mám i spokojené zákaznice, které si nechávají udělat i další aplikace.
Ale ty dva nezdary (vlastně už jeden)mě štvou. Ale máš pravdu, jsou to zkušenosti.
k.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené