arrow
profile_image
Malaga
od 19. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, návštěva od návštěvy u přítelových rodičů mě odrazuje čím dál víc a už se mi tam nechce vůbec jezdit. Skorotchýně se skorošvagrovou, když se potkají, tak je všechno úplně jinak. Když jsou zvlášť, tak to jde. Přítelova ségra má 2 kluky ( 6 let a pět měsíců) a štve mě, že když jsme na víkend všichni spolu, tak mi nedovolí ani si 2 minuty toho malého pochovat. Jen si ho vezmu,tak mi ho hned tchýně sebere. Nebo se zeptám jestli si ho můžu pochovat, tak mi řekne, ne, nech ho ať si hraje na dece a za 2 minuty si ho vezme ona.Nebo jsem se minule ptala jestli ho nemůžu jít chvíli vozit (myslela jsem si, že by si mohly v klidu popovídat a já bych se zabavila) a řekly mi, že ne a za chvíli šly vozit spolu a mně ani neřekly, jestli nechci jít taky. Možná si o mně myslí, že jsem nějaké tele, ale známe se už skoro 3 roky a ví o mně že chodím 3x týdně hlídat 2 malý děti (brigáda při studiu). Ale když potřebuje švagrová ke kadeřnic a nemá zrovna hlídání, tak to jsem ji dobrá! Starší syn od přítelovy ségry má strašně rád mého přítele, ale mě ne. Na mě je drzej a když mu něco řeknu, tak se ho přítel akorá zastává. Třeba mu řeknu jen ať dává pozor, že je na silnici a že tam jezdí auta a on mi řekne, neporučuj mi, nejsi moje maminka! A taky pořád otravuje s tím, aby si s ním šel přítel hrát. Pak si takhle hrají celej víkend a co já tam mám dělat? Víkend je tam pak pruda, nuda. Přítel se mi diví, že tam nechci jezdit. Pěkně mě to štve, připadá mi škoda rozejít se s přítelem (jinak všechno klape) jen proto, že se necítím dobře v jejich rodině. Díky za rady!

Reaguji na Malaga:
Já mám tchýni a švagrové dokonce dvě, takže se cítím jako vetřelec téměř pokaždé.

Cituji Malaga: tak mi nedovolí ani si 2 minuty toho malého pochovat

Cituji Malaga: Nebo jsem se minule ptala jestli ho nemůžu jít chvíli vozit

Já mám také děti a docela se divím, já bych naopak byla vděčná, kdyby mi děti občas někdo pohlídal.
S přítelem se určitě nerozcházej, je teď tak trochu mezi vámi-tebe miluje a sestru a děti má určitě také rád.Co takhle zkusit vzít staršího třeba na nějaký výlet a postupně se sblížit?

arrow
profile_image
Malaga
od 19. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Na výletě už jsme byli. Synovec byl v pohodě. Připadá mi, že je drzej a otravnej v momentě kdy je u babičky a má spoustu diváků. Když ho třeba hlídáme sami, tak se to dá. Přítelova ségra pořád říká, že je jí jedno, co si ostatní myslí o jejich dětech. Tak nemám ani odvahu jí říct, že mě to třeba štve, jak se ke mně chová. Minule mi řekl, že jsem bestie (a to jen proto, že jsem mu nedala kousek čokolády, kterou nám rozdělila tchýně - všichni měli 2 čtverečky),tak jsem mu řekla ať není drzej, že nejsem nějakej kámoš ze školky, nikdo mu nic neřekl, nijak ho nenapomenuli,jen se tomu tchýně ještě smála.
Tchýně, jak má vnoučata doma, tak na nás úplně kašle. Třeba ráno vstanu a ona mi řekne, jestli chceš něco k snídani, tak si vem chleba ve špajzu a uvař si čaj. Copak já jim mám lézt do špajzu? Jsem tam na návštěvě.
A ještě k tomu hlídání: hlídat mi ho dají, jen když jim to pasuje. Já mám děti moc ráda a proto mě to pak mrzí, že nemůžu vůbec nic - ani si malýho v klidu pochovat. Moje ségra má taky děti a to je úplnej rozdíl, můžu si malého pochovat, přebalit, nakrmit - ségra je ráda.

Cituji Malaga: Přítelova ségra pořád říká, že je jí jedno, co si ostatní myslí o jejich dětech

To je opravdupřístup k výchově dětí.

Cituji Malaga: Minule mi řekl, že jsem bestie

To říct moje dítě v šesti, tak dostane na zadek tak, že si to bude pamatovat.V tomto věku už musí vědět, jak se má chovat k ostatním.

Cituji Malaga: tak jsem mu řekla ať není drzej, že nejsem nějakej kámoš ze školky

Reagovala jsi podle mě správně.Tady se tě měl přítel zastat, být tebou, promluvím si s ním o tom s tím, že pokud se situace nezlepší, přestaneš tam jezdit, protože fakt, že tchýně i švagrová toto chování spratečkovi tolerují, je de facto urážení tebe samé.

arrow
profile_image
Malaga
od 19. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Díky za názor, utvrdilo mě to v tom, že to fakt není normální!

S přítelem jsem se už několikrát bavili o tom, že se mi nelíbí, jak se ke mně malej chová. A řekl mi na to, že on nemůže za to, jak ho jeho ségra vychovává, ale nikdy se mě nezastane. Protože by nikdy nemohl říct ségře, že se mu něco nelíbí (na ní nebo na synovci). Její děti jsou jediný v rodině, tak jsou z nich všichni poprděný, včetně mýho přítele.
A ještě jak se pořád do nás ten malej plete. Jsme minulej víkend měli oslavu a potřebovala jsem si vyžehlit oblečení (byli jsme u tchýně) a přítel mi tam pomáhal. Synovec hned přišel a začal příteli říkat ať si s ním jde hrát atd. Přítel mu povídá počkej pomůžu tady a pak si půjdeme hrát. A ten malej spratej říká, copak se tady bojí sama, že si nemůžeš už teď jít hrát? Jsem ani nevěděla co na to říct. Je to fakt děs a opravdu už tam nebudu jezdit.

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Malaga: Její děti jsou jediný v rodině, tak jsou z nich všichni poprděný, včetně mýho přítele.

To znám a to, že jsou to pěkní "smradi" nikdo nevidí či nechce vidět. Ale dle mě se to jednou nejvíc vrátí rodičům, v 15 řekne mámě, že je bestie a že mu nebude poroučet

Cituji Malaga: Synovec hned přišel a začal příteli říkat ať si s ním jde hrát atd. Přítel mu povídá počkej pomůžu tady a pak si půjdeme hrát. A ten malej spratej říká, copak se tady bojí sama, že si nemůžeš už teď jít hrát?

Podle mě to má od mámy a babičky, asi tě nemají rádi a tak tě drbou a děti to slyší.

Cituji Malaga: opravdu už tam nebudu jezdit.

Tak tam nejezdi, aspoň pár měsíců, rok. Třeba jim to dojde. Přítele pošli samotného a ty si užij volno. A až bude chtít švagrová pohlídat děti, nemáš čas, hlídáš jiné a za peníze

arrow
profile_image
myskin
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky si myslím že to synovec má od mámy a od babičky. Ty dvě tě zkrátka moc nemusí a to že se chovají jako slepice nezměníš. A že jim pohlídáš když potřebují tak to bych teda odbourala. Slušně, ale vola jim nedělej.

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Malaga: Je to fakt děs a opravdu už tam nebudu jezdit.

Když se někde necítím dobře, nikdo mě nedonutí tam chodit. Budoucí tchýně je taky hrůza děs a prostě tam nechodím. Naštěstí přítel to vidí taky a chodit tam (z vlastní vůle!) nechce. Nepotřebuju další konflikty, takže se jí snažím vyhýbat. Navíc nesnáším přetvářku a tam jsem se musela pořád přetvařovat, protože kdybych něco řekla tak, jak si myslím, tak by z toho byla děsná hádka. Být tebou, využiju svůj čas smysluplňěji a udělám něco pro sebe. Nemá cenu se tak snažit, když to není oceněno.
Podle mě jsi hodně uctivá vůči přítelově rodině a nechala sis líbit víc než dost. Souhlasím s holkama, že to děti mají od mámy a babičky.

arrow
profile_image
Pepis
od 24. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Malaga: Na mě je drzej a když mu něco řeknu, tak se ho přítel akorá zastává. Třeba mu řeknu jen ať dává pozor, že je na silnici a že tam jezdí auta

Mě upřímně zarazilo trošku tady tohle.... Kdyby mi toto přítel udělal, rázně bych mu řekla, že toto ne... Já bych to spíše vztahovala na to, až jednou budeme mít svoje děti-to ty pak budeš ta fúrie, která musí zakazovat a kárat a přítel bude ten nejhodnější kamarád a bude tě ještě před dětma shazovat? On si to přítel asi neuvědomuje, ale pro mě tady to sou trošku signály a já se snažím toho mého zpracovavávat už teď... Máme sice psa, ale nelíbí se mi, když mu něco třeba zakážu a on mu to vzápětí povolí... Možná to moc řeším, ale nerada bych se dočkala toho, že tatínek bude skvělý a maminka bude jen zakazovat a bude fúrie a taítenk bude ještě maminku shazovat... Čeho se pak můžu od děcek dočkat....

Jinak máš to složité.. Přítelové ségře se teď taky narodilo dítě, zatím je malinké a doufám, že se taky neobrátí takle proti mě... Ani s přítelovou mamkou ani se ségrou podle mě nemám problém ani nemám pocit, že by mě neměly rády, tak doufám, že se to to teprve nedozvím prostředníctvím malého, trošku mě toto téma vystrašila
Každopádně se obávám, že ty nemáš na nějakou převýchovu ani nic takové právo a ještě by tě ty dvě sepsuly, kdybys malého nějak moralizovala.. Řekla bych, že jedinné co budeš muset udělat je, být s ním co nejvíc za dobře.. Možná se ti to bude příčit, mě by se to taky příčilo, ale není to tvoje dítě, abys mu mola pěkně nafackovat a jeho matka není z těch, které by ti to ještě schválaly.. taže pro klid tvůj a rodinný si myslím, že toto bude asi nej řešení... Nenechat ze sebe samo dělat fackovacího panáka... Drž se, věřím, že toto musí být hodně blbá situace

arrow
profile_image
Polárka
od 31. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Mia_Sofia: souhlasím s celým příspěvkem, chování tchyně a spol. je vůči tobě neslušné, já bych tam prostě nejezdila, malý vycítil situaci a chová se tak, jak mu to okolí dovolí.Já ke své skorotchyni nejezdím, protože si nebudu ničit po těch zkušenostech nervy a v každém případě si z toho nic nedělám, protože to je defacto cizí osoba pro mne.Dává mi za vzor a při mé návštěvě stále mluví o své exsnaše a pokud je přítel u mamky a voláme si,komentuje na hlas naše rozhovory, poslouchá a radí mu, nakonec řekne aby to vypl a sednul si ke stolu, že budou jíst.Jenže mně vytočit nemůže, nenechám se.A já se rozhoduji jak budu trávit svůj volný čas a nevidím důvod se stýkat s osobami, které mi ničí nervy.Nemyslím si, že je nějaká cesta být s tím děckem za každou cenu zadobře.Pokud je drzý, tak mu ukázat mantinely takhle ne.Popřemýšlej jestli vůbec v jiných situacích můžeš čekat podporu od svého přítele....

arrow
profile_image
Pepis
od 24. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jé fakt, že když sem teďka přečetla poslední příspěvěk... možná to nebude dobrá cesta být s malým za dobře, jestli je problém mezi sebou a mezi přítelovou ségru.. asi bude fakt nejjednodušší tam nejezdit.. Já se spíše vžila do situaci, kdyby se tohle stalo mě... S přítelovou matkou i sestrou vycházím poměrně v pohodě, tak mě by asi mrzelo, kdyby na mě bylo děcko drzé a já bych se jejich rodiny musela kvůli němu stranit.. Ale jak říkám, jestli jsou špatné vztahy i mezi tebou a ségrou a mamkou, tak si myslím, že asi nemá cenu se nijak snažit, protože cokoliv uděláš, tak bude vždycky špatně

arrow
profile_image
Malaga
od 19. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Díky za rady.

Je divné, že když přijedeme sami k přítelovým rodičům a není tam švagrová, tak tchýně je normální. V momentě, kdy budeme všechny 3, tak bude nepříjemná semetrika, jak jsem psala výše.
To samo švagrová, občas nás pozve k nim na víno, tak se to dá. Neříkám, že je úplně super kamarádka, ale dá se to přežít. Jak jsou spolu pohromadě, tak je to konec.

arrow
profile_image
Pepis
od 24. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Malaga: V momentě, kdy budeme všechny 3,

Já sice nemám pocit, že je přítelova mamka semetrika, ale když sem s jeho mamkou a jeho ségrou zvlášť, tak je to taky uplně něco jiného, než když sme všecky 3... To sem tam tak trochu jako páté kolo.. Ale ono asi není se čemu divit... Jsou to matka a dcera...
Ovšem ty to máš horší-asi bude nej, když se budeš vyhýbat situacím, kdy jsou obě spolu, protože pak si asi jejich terč či co... Mám ale pocit, že jako rodina drží hodně pohromadě, takže to nebude zas ta jednoduché, když budeš chtít být třeba aj s přítelem a on se zbytkem své rodiny...

Reaguji na Malaga:
Já si myslím, že přítelův synovec to nemá sám ze sebe. Pravděpodobně se před ním o tobě takovým způsobem vyjadřují dospělí a nejspíše dost často.
Je mi podivné, že to Tvému partnerovi nevadí.

Teď jsem to přečetla ještě jednou a nikde jsem se nedočetla, jestli má tvá skorošvagrová manžela. Pokud ne, pak je to jasné. Kluk na tebe žárlí, protože se ve svém strýci zhlídnul a ty jsi ta, která mu ho bere.

arrow
profile_image
Malaga
od 19. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

S přítelem jsem se o tom bavili. A říkal mi, že ví jakej synovec je a že nemůže za to, jak ho jeho ségra vychovávají. Taky se mu to nelíbí, ale prý jim do toho nemůže kecat. Už teď ví, že svoje děti bude vychovávat jinak. Že prý i jeho rodiče (tchýně s tchánem) nikdy neví, za co synovce okřiknout a kdy ho nechat být (asi si to nedovolí před švagrovou). Jednou jsem byla svědkem, kdy synovec u tchánů skákal z opěradla gauče. Tchán to nevydržel a řekl mu, že až skočí a zlomí si nohu, tak že pak pojedou do nemocnice. V tom přišla švagrová a říká tchánovi (svému otci), ať ho s tím nestraší, že až se mu něco stane a bude muset jít do nemocnice, tak se bude moc bát! To mě dostalo a svý děcko ani neokřikla.

Moje ségra má taky děti (8 let a 1 rok) a kdyby ten větší byl drzej na mýho přítele, tak i kdyby mu nic neřekla moje ségra(to by určo řekla, děti vychovává jinak než švagrová), tak já nebo naši by mu aspoň řekli ať není drzej. To mě štve, že přítel nedokáže vůbec nic říct (nemusí to vůbec řešit řešit se svou ségrou, stačí jen mladýho trochu okřiknout)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené