arrow
profile_image
renca73
od 22. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj všem,

chtěla bych si pořídit zakrslého Teddyho králíčka. Už jsem si o nich hodně přečetla, ale nikde jsem nějak nenašla, jestli je lepší pořídit si samičku nebo samečka.

Jaké jsou rozdíly, které pohlaví vybrat? Chování, velikost, poslušnost..... ?

Prosím, vaše zkušenosti/poznatky.....

Děkuji

arrow
profile_image
aniiiishka
od 25. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

mám samečka..a byl to pěknej puberťák...ale jinak je to to nejúžasn ější co mě potkalo)) viz profil..

arrow
profile_image
aniiiishka
od 25. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

jinak...

A koho si pořídit? Samečka či samičku?

Každý králíček je úplně jiná osobnost, je to obdobné, jako u lidí.

Sameček: osobně doporučuji, pokud chcete pouze jednoho mazlíčka. Je to většinou opravdový miláček, mazlivý, přítulný. Když nejsou v okolí jiní králíčci, nemá potřebu přehnaně značkovat. Pokud se sameček chová jako čuňátko a značkuje, je vhodné ho nechat kastrovat.

Samička: samičky jsou většinou čistotnější, ale i toto je individuální. U samiček může být problém touha po miminkách, závisí to na hormonech, mívají tzv. "falešnou březost", kdy se značně povahově mění. Není to ale dlouhodobé, toto přichází a zase odeznívá. Během toužení po samečkovi samička značkuje.

Více zde: http://teddyzhk.webnode.cz/zakrsli-teddy-jaci-jsme -/

arrow
profile_image
angor
od 21. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na renca73:
Teddy sice nemám, ale je to králík jako každý jiný, jen má dlouhé chlupy.
Je to úplně jedno - pokud uvažuješ jen nad jedním králíčkem. Pokud bys chtěla dva, tak by bylo lepší pořídit první samečka a až pak samičku. Se značkováním nekastrovaných králíčků je to tak, že většinou je známo, že značkují samečci - a to jak v přítomnosti samiček, tak i bez. Ale i samičky se dokáží pořádně projevit. Takže značkování záleží spíš na hormonech a pak na přítomnosti jiného králíka. Značkování a případná "nadrženost" (také dost časté) se omezí jedině kastrací - jak samečka, tak samičky.
Kastrace u samečků se provádí hlavně z důvodů značkování, u samiček je důležitějším důvodem důvod zdravotní - trpí často falešnou březostí, díky níž mohou onemocnět rakovinou pohlavních orgánů.
Samičky jsou teritoriálnější - tzn. hůře přijímají "vetřelce" (proto v případě páru je lepší pořídit první samečka) a dokáží to dávat dost najevo - buď výpady a napadání nebo značkování.
U samečků je větší riziko značkování.
Tak jako tak, obě pohlaví jsou stejně mazlivá, velikostně neodhadnutelná a poslušná tak, jak si je vychováš. Samozřejmě jejich charakter v nich nepostlačíš - králík je povahově něco mezi psem a kočkou, spíš se přikláním ke kočce. Dokáže být zároveň velmi citlivý, ale také vypočítavý a někdy hold dělá jen to, co chce - milují drbání (za to tě jako odměnu i třeba olížou), mlsinky (ale na ty pozor, jedině zdravé) a dostatek možností se vyblbnout - jak běháním, tak bohužel i kousáním (tzn. králíkovzdorný byt), ale králík tě totálně dostane, že ti časem bude jedno, že máš zničených x nabíječek od telefonu, x sluchátek, repráků, nějaký ten kabel od pc, Nb nebo třeba vypnutou ledničku, ohlodané zdi, futra, koberce či prokousnutou hadici od pračky a vytopený byt.............. stačí zamrkat očičkama a to oni umí.

Jen ještě pozor, veterinární péče u králíka je náročná (takový chirurgický zákrok se lehce vyšplhá k několika tisícům), k veterináři musíš se sebemenším problémem, jsou to děsný cíti hlavně na trávení. Konkrétně u teddy je problém kombinace miniatury + dlouhých chlupů, ve svém okolí jich mám několik, co museli již podstoupit operace žaludku. Největším problémem jsou veterináři - pořád jich je hodně málo, co alespon rozumí králíkům a ještě méně těch, kteří dokáží jakýkoliv chirurgický zákrok - od broušení zubů (přerůstání zubů - také častá vada malých králíků) přes kastrace až po náročné operace jako je operace žaludku, či jiných orgánů.
Nejvíce informací získáš na www.kralici.cz.

Jakéhokoliv králíka doporučuju jedině, pokud máš dost financí na kvalitní krmivo, na řádnou veterinární péči (někdy nutné jet i 100 km k odborníkovi) a dostatek tolerance - díky ničitelským sklonům.

arrow
profile_image
isellka
od 25. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

ahoj..my máme líčka kluka..sice se začátku dost značkoval,ael naučili jsme ho to. máme skoro pořád roztáhnutou sedačku a on je celý den poštěný..vždycky k nám přihupská a nechá se hladit..je to šílený mazlík..a líže nás a tak..akorát pozor ta veterina je fakt drahá...náš měl pasteriózu a povedlo se nám ji vyléčit...ale je to fakt drahý..každá návštěva min. 200 a pak injekce a tak..už jsme za něj dali tolik peněz co za normálního pejska..ale je to náš miláček

my už rok máme samičku teddy přímo od chovatelky z Vysočiny, ale bohužel nám hodně vyrostla :/ jinak je to velký mazlík na tu falešnou březost jsme jí pořidili plyšáka a je spokojenost

Tak já mám taky samičku Teddíka - většinou je čistotná, chodí si dělat bobky a čůrat na záchůdek. Ale v pubertě a občas na jaře se nám stalo, že se vyčůrala někam do rohu (cca 10x za ten rok a půl, co jí máme). Jinak je to mazlík - teda spíše vůči mému partnerovi, mě si moc nevšímá, asi ve mě vidí konkurenci Ráda obíhá nohy, oblizuje ruce, vyžaduje hlazení..
Jako dítě jsem měla samečka holandského typu a to byl pěkný čuník, značil úplně všechno a všude

arrow
profile_image
angor
od 21. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na huggieska:

Cituji huggieska: Jinak je to mazlík - teda spíše vůči mému partnerovi,

U nás je to to samý, všechny zvířeciny jsou na chlapa - králice, kočky, psice. Člověk se může přetrhnout, shání tomu nej žrádlo, stará se aby bylo pořád v misce, čistí záchodky, prostě komplet servis a ono bez účinku - chlap je chlap a asi dobře drbe nebo co.

Cituji angor: chlap je chlap a asi dobře drbe nebo co

Tak tak
Já už se musím jen smát - přítel otevře dveře od bytu a králinda ho láskyplně přivítá. Otevřu já, nesu čerstvou zeleninku a granule a ona zdrhá

arrow
profile_image
angor
od 21. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na huggieska:
Já jim říkám nevděčný mrchy. Člověk se o to stará, krmí, čistí, na veterinu jezdí a jen vidí chlapa, tak nevidí neslyší. Ale je pravda, že když chlap není po ruce, tak i mnou vezmou zavděk.

arrow
profile_image
koouky
od 20. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj.
Já mám samečka. Je m 5 měsíců a je krotký jako beránek. Záleží také na přístupu. Já ybch do samičky nešla, viděla jsem je u chovatelů a po věčině byly agresivní, apd. ale říkám, záleží na vychování a přístupu. já už jen samečka!

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já mám zase zkušenost, že samice jsou čistotnější a hodnější. Se samci mám zkušenost takovou, že jsou to pěkní raubíři.

my máme samečka, ale normálního, ne teddyho, nemůžeme si ho vynachválit, chová se jako pejsek, je úžasný, ale raději jsme ho nechali v pubertě vykastrovat

arrow
profile_image
Petunie
od 23. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahojky holky,
chci si pořídit také Teddy Králíčka - jsem rozhodnutá, chci samečka. Nechci ale, aby mi vyrost, chtěla bych, aby to byl opravdu Teddy zakrslý králíček..Chci se zeptat, na co si dát při prodeji pozor, jak poznám, zda se opravdu jedná o Teddyho.. Můžete mi klidně doporučit i nějaké chovatele z ústeckého kraje

arrow
profile_image
angor
od 21. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Petunie:
Teddy králík není plemeno, zatím je pár jedinců v novošlechtění. Takže velikost ti nikdo nezaručí. Každopádně na velikost koukat nemůžeš, pouze na váhu. A chlupatý králík, ačkoliv bude vážit 1,5 nebo 2 kg, tak s tou hromadou chlupů bude vypadat jako velký králík. Jinak, co jsem koukala, tak v inzercích se snad už objevují pouze tito králíci a narůstá fenomén saténových. Problém není už sehnat teddíka i ve zverimexu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené