Holky, moc by mě zajímaly Vaše zkušenosti s těhotenstvím v pozdním věku. Měly jste problémy s otěhotněním něbo jste otěhotněly okamžitě? Provázely Vaše těhotenství nějaké zvláštní problémy? Nedívaly se lékaři na Váš pokročilý věk divně? Myslíte si, že jste těhotenství, porod a šestineděli prožívaly stejně jako Vaše mladší kolegyně? Do jakého věku je možné asi tak otěhotnět bez velkých problémů?

Za Vaše zkušenosti, radi a odpovědi Vám předem moc děkuji.

Nad 35let Tě už posílají na zvláštní vyšetření a víc Tě hlídají. Mám nevl.sestru,její mamince bylo 37 myslím,když ji měla,komplikace asi žádné,ale co povídala,tak byla hodně zmožená a špatně zvládala to běhání a vstávání.
Mé mamce je 45,zkouší to rok,2x se to podařilo,ale vždy potratila,teď už to nejde.
Ale je teď hodně ženských,co do toho jde a je to vpoho. Já bych nechtěla,jsem ráda,že se mi to podařilo teď.
Tak hodně štestí!

arrow
Neprodává v Bazaru

Juditha
Moje mamka otěhotněla,když jí bylo 39, brácha se narodil v jejích 40 letech.
Doktoři si ji víc hlídali,ale ona stejně na amnio nešla, takže všechny kontroly a testy podstoupila jako mladší rodičky.
Vím ale,že nezvládala tak dobře bráchovo noční řvaní a ten záhul kolem mimča jak když měla v 21letech mě...

Ahoj Juditho, předpokládám, že se ptáš kvůli sobě . Myslím že jak se mění doba, mění se i názory na "vhodnou" dobu pro otěhotnění. Když jsem se celá nervózní ptala mého gynekologa, co si myslí o tom, že ve svých 32 letech děti nemám a v nejbližší letech neplánuju (znervóznilo mne moje okolí), tak se smál. Je to vyhledávaný gynekolog - porodník, a říkal, že do 35 let je to jedno, mezi 35 - 40 lety má dneska hodně žen první dítě úplně normálně. Naprostá většina těhotenství bez komplikací, dětičky zdravé a krásné. Ale samozřejmě záleží na zdravotním stavu, pokud jsi zdravá, starosti bych si být tebou nedělala...

Ještě k otěhotnění - někdo otěhotní okamžitě, někomu to déle trvá. Spíš než věk hraje podle mne roli asi zdravotní stav, popř. jak jste kompatibilní s partnerem. Moje kamarádka měla první dítě v 36, druhé v 39, těhotenství pohodové, porod normální, holky krásné. Ani se jí neudělaly vůbec žádné strie na bříšku. Osobně si myslím, že pozdní těhotenství je lepší, člověk už se většinou nežene za kariérou a vyděláváním peněz, a vědomě si ho užívá. Je ale fakt, že bezstarostná dvacítka pak zase neřeší tolik problematiku výchovy, vhodnou školku, atd... Holt to bereme asi víc s rozumem

June
Taky si myslím.
Pak už záleží v jaký je člověk kondici a jak zvládá starání o prcka..

June
Líp bych svůj názor formulovat neuměla. Napsala jsi tam všechno podstatné.
Já měla prvního ve 29 a druhého ve 39 a moc jsem si to užívala. Dneska je výhoda, že nás do ničeho systém nenutí, jako naše rodiče - dvě děti maximálně do 25ti let, pak hned do jeslí a mámi do práce. Pro dnešní maminy to je daleko lepší.
Mám kamarádku a ta je o 15 let mladší, ale ona na rozdíl ode mne má opravdu obě děti do těch pětedvaceti a mezitím stihla i tři potraty . Ale jinak je šťastná.
Opravdu záleží na každým člověku, ale já sama to vidím hodně podobně jako Ty.

Holky, moc díky za pozitivní a energii a odvahu dodávající příspěvky.

Ještě mě tak napadá, dokdy je tak těhotenství reálné. Já si myslím, že tak do 40 let. Pak už mi to připadá jako hodně, hodně rizikové. Co si myslíte?

holky mě měla mamka v 38
je mi 22
dřív to byl úlet, kdo neměl děti kolem 20 bylo to divný
každopádně by mamce mohla postavu závidět i dvacítka

arrow
profile_image
majdalena
od 26. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Trochu riziko spatřuji v tom, že čas plodnosti je přece jen omezen a pokud se žena začne snažit např. v 38 letech, nemá už mnoho času, takže to celé může být poněkud nervozní. V mladším věku si může ještě říkat - nevyšlo to teď, tak třeba za rok, za dva......

arrow
Neprodává v Bazaru

Já v tom vidím rizik víc-ne nadarmo asi příroda zařídila, aby byla žena nejplodnější ve věku do 35ti let (někdo by řekl i méně); s věkem rostou zdravotní rizika; roste riziko toho, že se nemusí pár let dařit a pak už bude pozdě; taky se musí myslet do budoucna, aby měla žena dost energie i na pubertu svého dítěte až jí bude 50-55 let (a více); také aby ta žena zažila svá vnoučata apod.
Ale samozřejmě dítě je dar a každému (kdo se o něj umí a chce dobře postarat) ho přeji, pak je taky jasné, že různé nemoci může mít i žena nižšího věku nebo se jí nemusí dařit otěhotnět, ale stejně je tu stále to ALE

framboise
Tohle je samozřejmě hodně moudré, ale nikde není napsáno, že to tak musí být. Moje kamarádka se zabila v autě a měla dva úplně malé mrňousky! Do dnes se z toho neumíme vzpamatovat. Další kamarádce při nedávném zamětřesení v Itálii zahynula mladinká dcera... měla bych pokračovat? Už ani nechci! Z tohoto důvodu dnes už vůbec neřeším, kdo, kde a v kolika. Chápete? Jak mám s tímhle myslet do budoucna? Možná můžu plánovat, ale jak se říká: Člověk míní a Pán Bůh mění.

Ahoj Juditho, myslím, že moc velký rozdíl není v jakém věku jsi, ale jakou kondici a zdraví máš. Já mám prcka porodeného ve 37 a rozdíl mezi prvním porodem ve 22 nevidím. Dnes mají problém i 22-cetileté holky. A otehotnění v takovém věku? Asi je to zas o tom zdraví. Co se mně týče, tak to bylo napoprvé. Mám taky spoustu rovesníček, které mají děti podobně jako já a problémy neměly. Je to individuální a proto se toho neboj. Možná rozdíl byl jenom s váhou, kterou jsem nabrala při těhotenství. Prostě už to šlo trošku horší dolů než za mládí, ale to je asi normální životní proces metabolismu a pozdějšího věku. A maminkovství jsi teď užívám plnýma doušky. I když se miminko do roka budilo za noc i 20x, ale nikdy jsem neolitovala takovéhoto kroku. Dokonce myslím, že jsem hodně trpělivější a cítím se vnitřně omlazená....

Moje mamka otěhotněla ve 41 a podařilo se jí to hned (se mnou problém kdysi měla). Sice ji poslali na víc vyšetření, napč odběr plodovky, ale všecko bylo v pořádku. V porodnici se jich pak sešlo hodně takových "starších" toho bych se nebála Já na ní viděla, že je víc v pohodě, všecko brala s nadhledem- sama to komentovala tak, že není mladá, vyplašená, nehoní se za kariérou, ví co ji čeká (neříkám, že to tak musí být). Řekla bych, že ji mimčo hodilo o deset a víc let zpátky, co se týká energie, optimismu a vzhledu.

laurie
Děkuju laurie za moc krásná slova! Je to tak, že když jsem šťastná a užívám si svoje mateřství, je to nejvíc, co můžu mrňouskovi a nakonec i sobě dát.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené