arrow
profile_image
Leňulka000
od 1. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, s přítelem v srpnu letíme přes ck na Tenerife, oblast Puerto de la Cruz. Chceme si na místě půjčit na pár dní auto a procestovat ostrov, výletovat, poznat více ostrov a zažít nějaké to dobrodružství . Máme naplánovano Mascu, Teide, Siam Park, Loro Parque, přírodní bazény Lago Martináez a Garachico, Santa Cruz a pláž Teresitas. Máte ještě nějaké další tipy kde by jsme si mohli ještě zajet? Budu moc ráda S tím půjčením auta- máte tip na dobrou autopůjčovnu v Puerto de la Cruz? A je lepší si to zarezervovat pár dní předem nebo to máme řešit až na místě? Ještě mě zajímá info o Siam parku, neskutečně se tam už těšíme, tobogány to je naše , jak je to se vstupenkama? Chceme si raději připlatit a koupit v.i.p vstupenku aby jsme měli přednostní vstupy na atrakce, někde jsem četla že v rámci ceny v.i.p je i neomezená konzumace a pití v aquaparku pouze ve dvou barech, nevíte o které bary se jedná? Anglicky neumíme a tak by jsme byli moc rádi za veškeré info aby jsme pak šli už na jistotu A k výletu do Mascy - Hrozně nás to tam láká se tam zajet podívat a zpátky jít tou soutězkou k moři, kde se jde pak na loď.. Dá se ten treking vpoho zvládnout? Není to hodně náročné? Na videu to vypadá děsivě ale ta fascinující příroda tam.. , to je jak z nějakých prehistorických hor ještě za období dinosaurů.. Moc díky za odpovědi.

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na Pico de Teide sa vyvezte lanovkou,ale zoberte si hore teplé oblečenie a vetrovkuDole pri pláži bolo +30 a hore -2 a silný vietor.Vyšli sme tam, nedalo sa to vydržať,všetci sme sa natlačili na toalety a čakali na odchod lanovky.Tí, čo mali vybavené povolenie/treba vybaviť predtým na presný čas a deň/ na výstup až na vrch krátera pre počasie nemohli tam vystúpať.Výhľad odtiaľ je skvostný.
Soutězku Masca je lepšie absolvovať zdola nahor,lepšie sa šlape do vrchu než dole.Z prístavu vás privezie loď a dá sa indivi alebo so skupinou.Treba mať dobré pohorky,sebou vodu,trvá to asi 4-5 hodín,priemerne zdatný človek to zvládne v pohode.Niekde sa prelieza medzi úzke štrbiny medzi skalami,ale je to krásna túra a nádherné výhĺady a prírodné scenérie..Po vylezení hore je tam občerstvenie,suveníry a bus,taxi ,čo vás zvezie do prístavu.Keď pôjdete zhora nadol, je to niekde dosť strmé.
Autopožičovní je tam veľa,dopredu sme nič neobjednavali,po zmapovaní cien sme si vzali malú C3 z požičovne kúsok od hotela a pojazdili celý ostrov.Zaplatili sme hotove,čím dlhšie si auto požičiaš, tým je cena lacnejšia.Bolo v tom i poistenie mimo poistenia pneu,zrkadiel a podvozku.Cesty sú klukaté,samé stúpanie a klesanie,treba ísť opatrne,lebo niektorí turisti tam jazdia bezohladne.Boli sme ešte niekde,kde bol krásny tufový čierny kostol a nejakommestečku,kde bolo dobré víno pestované na sopke,no názvy si nepamatám.Zaujímavé bolo i miesto,kde rástol starý 1000ročný strom,nejaký dračinec i celé mesto bolo pekné.Mesto Garacico sme videli len zhora,lebo dole v serpentíne sa šprajcol autobus a nedalo sa tam prejsť.Santa Cruz je velmi velké mesto a na kruháčovej križovatke dialnic sme zablúdili a jazdili stále dookola,miestni nás potom vyviedli von,ludia sú tam milí.Sú tu velmi velké teplotné rozdiely,sever je chladný,juh,bývali sme južne htl.Bahia Flamingo na čiernej pieskovej pláži, s výhľadom na hory Los Gigantes,kde je aj Masca. .Tam bolo teplo a v S.Cruz ľudia chodili v bundách.Na Gran Canarii je toho viac vidieť než na Tenerife,ale bolo to tam krásne.

arrow
Neprodává v Bazaru

18

Ahoj,tak já už mám zcestovalé celé ostrovy,jen mi ještě chybí ty malé a z těch mě láká vidět La palma,teď jsem o tom viděla dokument,myslela si ,že tam nic není a klesla mi čelist při pohledu na ten vavřínový prales,nádhera,to musím vidět a ušetřím peníze za cestu do Costariky,pač todle je to samé i s vodopády.Ale to jsem dost odbočila
Kanáry jsou naše zimní útočiště, s mamkou tam létáme na jaře a v zimě vždy na 15 dní.Válíme se i poznáváme.
Tenerife je super,ve všech ohledech.Máme rádi teplíčko a tak bydlíme vždy v Costa Adeje,tam je vždy tepleji než na severu,protože Pico del Teide,jakožto vysoká sopka přitahuje k sobě mraky,ty se tam kupí,častěji tam také prší.Určitě si udělejte okruh po ostrově,my to kupovali vždy na místě,celé okruhy v hotelu nebo od místních prodejců.Je to levnější a bez starostí,třeba zrovna konkrétně ta cesta do Mascy,tak na to si troufne opravdu jen velmi otrlý a zkušený řidič,autem bych rozhodně nejela,budete se na těch nejhorších zatáčkách na srázech potkávat s autobusy a to jsou pak nervy! I když o kvalitu aut bych se nebála,tam musí mít všichni dobré brzdy,pač jinak by se tam zabili.Auto půjčíte na každém rohu,všichni většinou už na letišti,je tam haaafo firem,jen my přišlo docela problematický se odsuď autem vymotat.
Loro park je úchvatný,dále je tam ještě Jungle park,také moc krásný,ale ne tak profláklý jako Loro .Na Siam park a Jungle park (nevím jestli zrovna tahle kombinace je tam zvýhodněný balíček).
Za návštěvu ještě stojí nejstarší dračinec v Icod de los Vinos,je jich tam víc,ale tenhle je obrovský,je tam u toho restaurace a vstup do jeskyní,my měli bohužel málo času,tak jsme to celé neprošli.
Garachico je moc hezké městečko,my tam měli v rámci celodeního výletu skvělý oběd v restauraci na terase s výhledem na moře.
V rámci výletů jsme byly i na útesech Los Gigantos,je tam vyhlídka,bydlet bych tam nechtěla,nic jiného tam není,ale zastávka na fotky dobrá.
Masca vám vyrazí dech,je to krása,měli jsem tam hodinku přestávku na fotky a občerstvení.Všude moc milý lidé,je tam takové"náměstíčko" kde sedí kluk pod stromem a hraje na kytaru,super atmosféra...Dolů je pak vidět taková průrva k moři,vím ,že se to dá,ale my jeli autobusem zase dál.
Santa cruz,tam jsme si zajeli samy autobusem,viděli auditorium a viděly starou část města,koupili jsme si lístky na Autobus Hop On Hop Off (jestli cestujete po evrop.metropolích,tak to budete znát) a ten má po městě asi 14 zastávek a vy vystoupíte kde chcete a veme vás na ty největší taháky,co musíte vidět,máte mapku a sluchátka a ono vám to vypráví,co právě vidíte a všechno o tom.
Jinak doporučuju Playa de las Americas,vidět Mare Nostrum a zahrát si tam minigolf,hezčí minigolf jsem nikde neviděla,je tam celá taková komerční Avenida(ulice),takže jestli máš ráda hadříky,tak tady je vše(Mango,Zara,Stradivarius a jiné dražší značky).
No,asi mě ještě něco napadne až dojdu domů z práce a otevřu I-pad,tam to mám nafocené,tak si určo ještě na něco vzpomenu.

arrow
profile_image
Leňulka000
od 1. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mate: Ahojík, díky za veškeré informace Původně jsem chtěla jít na jih když je tam tepleji než na severu ale dávám přednost raději zeleni než jihu který je vyprahlý a je to tam hotel na hotelu Sever mi přijde takový víc zajímavější a na výletování super.. Byla jsi i v siam parku? Ten určitě plánujem navštívit Jestli jsi v něm byla nevíš jak to tam funguje s V.I.P ticketem?

arrow
profile_image
Leňulka000
od 1. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na askim: Ahojík, moc díky za vyčerpávající informace Takovou dlouhou odpověď jsem nečekala Auto si chceme půjčit určitě a procestovat s ním ostrov, chceme poznávat, zažít nějaké to dobrodružství než se jen celých 11 dní válet na pláži Díky za další tipy na výlety, mám zapsáno Když si byla v Garachico byla jsi i tam i v tom přírodním bazénu? Nebo v Lago Martináez? Odkud jste jeli busem do Santa Cruz? My budeme ubytováni v Puerto de la Cruz.
Bude to poprvé co budeme na černé pláži, jaké jsi měla první dojmy z té pláže? V diskuzích jsem četla že to je prý jak ležet na hlíně Ale druzí zas psali že černá je nej Do Loro parku určitě plánujeme zajít, někde jsem četla že z Puerto de la Cruz tam jezdí vláček, nevíš odkud, kde v Puertu stojí? Naposledy jsem viděla takovou mega show kosatek ve Francii v Marinelandu a byla to úchvatná podívaná, zážitek velký Už se mooc těším na kosatky v Loro parque.
Byla jsi i v siam parku? Nevíš jak je to tam s V. I.P ticketem? Chceme si koupit jen tento ticket aby jsme mohli využívat atrakce po celý den bez čekání ve frontách.. Plus by měla být k tomu neomezená konzumace jídla a nealko v určitých restauracích, nevíš o jaké se jedná? Anglicky neumíme, domlouvat se tam bude těžko, ráda bych už šla na jistotu
No a Mascu, tu autem určitě ne, tu si chcem zaplatit jako výlet přes CK, nahoru na Mascu busem a dolů s průvodcem k moři a pak na loď.. Nebo je taky možnost nahoru taxíkem z Los Gigantes a dolů bez průvodce, ale na to bych si asi netroufla, dolů z Mascy k moři raději s nějakou skupinkou,.. Na jednu stranu se tam hrozně těším a na druhou mám z té cesty z Mascy k moři hrůzu.. Koukala jsem na videa a je to dost strmé, jít po velmi úzké cestičce kolem skály to mi nahání hrůzu Ráda chodím na turistiku, na výšlapy ale to mi přijde docela extrém... Ale ráda bych to s přítelem absolvovala , už jen ta krajina tam je přímo fascinující...Musí to být ohromný zážitek

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Loro park sme neboli,kosatky sme videli inde a tobogány nás nebavia.Masca nie ja až tak náročná,nedá sa tam zablúdiť,je to roklina z ktorej niet inej cesty.Stačí dobrá obuv,voda a niektorí mali aj hole.Ak pojdete sólo lodou zdola nahor,všetci idú jedným smerom aj idividuálni aj skupiny.Sprievodca stál tuším 30 eur na osobu,môžete ušetrit.
Čierna pláž je zvláštna,leží sa v tom čiernom sopečnom piesku,ale je čístý,nič neušpiní,príjemne dlho hreje a je zakázané ho z pláže odnášať.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené