arrow
profile_image
veverka05
od 2. 6. 2018
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Chtěla bych varovat před praktikami některých firem, které si nechávají vypracovat některé úkoly přímo z domu.

Tento příběh se stal moji známé už je to rok. Reagovala na pracovní nabídku „odborný asistent v oblasti dotací a veřejných zakázek“ ve společnosti JD-dotace Bzenec. Součástí tohoto inzerátu byl požadavek na 1x odborný text (v rozsahu cca 1x A4 strany) na téma: "Výhody a nevýhody České republiky v rámci členství v Evropské unii".

Moje známá vše doložila i požadovaný článek s celkovým rozsahem dvou normostran. Majitel firmy ji volal a pozval ji na pohovor. Telefonovali spolu dlouze a z toho pojala přesvědčení, že má o ni zájem. Měl obavy, aby přišla na pohovor, aby si to na poslední chvíli nerozmyslela. Setkala se s ním, protože měla o to místo velký zájem. Z pohovoru vyšlo najevo, že splnili jeho podmínky pouze dva lidi – moje známá a čerstvý absolvent. Byla ujištěna několikrát na pohovoru, že na ní počká, až uplyne pracovní smlouva. Nedozvěděla se skutečný termín nástupu. Co bylo kuriózní, tak během pohovoru se objevili ve dveřích postupně jeho dva zaměstnanci. Byla jim představena. Oba dva poté zmizeli jako pára nad hrncem. Na konci pohovoru bylo známé řečeno, že se jí ozve s rozhodnutím do týdne. Neozval se, musela ho urgovat, přesto nereagoval. Tak zkusila kontaktovat jeho kolegu, který ji odepsal, že si vybrali zkušenějšího člověka a snad dohledné budoucnosti budou těšit na spolupráci.

Za nějaký čas známá zjistila, že si tam vzali člověka přes úřad práce - SÚPM z RIP Záruky pro mladé v Jihomoravském kraji – na pozici projektová manažerka s termínem nástupu 5. 11. 2018.

Zhruba po roce se známá zkusila zkontaktovat s majitelem firmy, jenže ten ji na její dotaz vůbec neodpověděl. Tak se obrátila 2 x na jeho kolegu, který taky nereagoval. Tak poprosila svého známého, aby se informoval o volném pracovním místu u nich. Ejhle dostal odpověď - děkujeme za Váš zájem, pošlete nám nějaké konkrétnější údaje o Vás - alespoň CV, jakým způsobem jste se o nás dozvěděl, Vaši představu o případné spolupráci.

Zatím jsme rozšíření týmu nepoptávali, ale nevylučujeme, že k tomu během nejbližší doby dojde.

Obrázek si může udělat každý sám.

arrow
profile_image
veverka05
od 2. 6. 2018
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Je to tu opět, firma ze Bzence vypsala výběrko - https://www.prace.cz/nabidka/UP-17519240714/?rps=7 7

Tentokrát chce odborný text (v rozsahu cca 1x A4 strany) na téma: "Možnosti a překážky rozvoje malých obcí v ČR".

Všem kdo uvažují o tom, že by se do výběrového řízení přihlásili, doporučuji - vykašlete se na to. Nestojí vám to za to. Společnost si znovu vezme uchazeče, na kterého si požádá o dotaci.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené