arrow
profile_image
Schatz1
od 4. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Koncem října mne čeká konizace , mám těžkou dysplazii. Z mého gynekologa toho moc nedostanu. Když jsem se ho zeptala co to ten termín těžká dysplazie znamená tak jen odpověděl že se riziko potratů ze 7 až na 12 procent zvyšuje. Že to bude buď pod slabou anestezií nebo lokálně a po pár hodinách domů. Ptala jsem se na kontroly poté ale odbyl mne že po 2 týdnech příjdu na kontrolu a měsíc se nesmím koupat a mít pohlavní styk...

Můžete mi k tomu říct něco blížšího? Třeba jsem četla že se nesmí až do osmi týdnů zvedat nic těžkého...Dítě už neplánuji, je mi 36 let..Mám těžkou dysplazii a kolik se toho bude muset ostranit uvidí až při tom zákroku.,pak by následovala snad plastika ale co mě zajímá a proto se Vás kdo se vyzná nebo to má za sebou- proč mám tu dysplazii ale těžkou!

arrow
profile_image
Schatz1
od 4. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Přišla jsem k panu doktoru pozdě nebo je to "nějak geneticky danné" že to mám hned v takovém stavu..Přechodila jsem první příznaky snad...

Byla bych moc ráda za zkušenosti...

arrow
Neprodává v Bazaru

Měla jsem ten samý problém. Byla jsem na konizaci dvakrát - poprvé se při histologii ukázalo, že dysplastické buňky dosahují okraje konizátu, takže bylo jasné, že tam ještě něco zůstalo. Moc mi hlava nebere, jak to můžou dělat v lokále, byla jsem normálně pod narkozou a po probuzení mě docela hodně bolelo břicho, jako hodně silné křeče při menzes asi. Neumím si představit jít hned domů, byla jsem v nemocnici pět dnů. Péči doma o děti jsem pak docela zvládala, byla jsem jen unavená, ale to možná spíš fakt tou narkozou. Slabě jsem krvácela pár dnů. Druhá operace byla, přišlo mi, lepší. Už si nepamatuju, kdy jsem šla na kontr. ke svému dr. Koupání a styk jsem měla zákaz 6 týdnů. Teď jsem skoro 6 let po druhé op. a je vše ok. Jen se berou stěry na gyndě po půl roce a ne po roce, jak je běžné.
Jestli jsi něco zanedbala, nevím, pokud chodíš jednou za rok ke gynekologovi, a bere ti stěry, víc jsi asi nemohla udělat,nemohlas předpokládat nějaký problém. Příznaky? Nevím, tys nějaké měla? Já jsem před první operací měla trochu potíže - občas jsem slabě krvácela po styku, ale měla jsem v té době tělísko a u toho se takové věci prý občas stávají, tak jsem tomu nepřikládala nějakou váhu.
Držím palce, ať je vše ok. neboj, nejsi v tom sama, je to celkem běžný problém.

arrow
profile_image
Schatz1
od 4. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děkuji za příspěvek.Taky se mi zdá že umrtvit to jen lokálně je odvážné ale zase na druhou stranu jsem ráda protože mám strach z narkózy.

arrow
profile_image
Lucie Klčová
od 13. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Schatz1:
Dobrý den,
včerejším dnem mám za sebou zákrok s těžkou dysplázii.Samotný zákrok není vůbec nijak bolestivý.Je pravda,že po něm mě bolelo v podbříšku a hodně ale dneska mám první den po zákroku a můžu říct,že jsem relativně v pohodě.Samotný zákrok trvá ani ne 10min.Ano byla jsem pod lokálním umrtvením a po zákroku mě poslaly hned domů,takže doporučuji at máte s sebou doprovod.Nebojte se nic to není.

arrow
profile_image
Ladynas
od 19. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Zdravím...Mám za sebou ambulantní zákrok na těžkou dysplázii.. Můžu osobně říci že jsem velice ráda, že jsem to podstoupila ambulantně. . Je to o mnoho šetrnější než v nemocnici. Opravdu není čeho se bát. Injekce se může zdát nepříjemná, ale o proti výkonu v nemocnici je tohle procházka růžovým sadem. Odešla jsem normálně, po svých bez jakýchkoli problémů. Pan doktor a sestříčka se mi velice věnovali. Nutno ale dodat, že je lepší si najít opravdu specialistu, který se tomu věnuje a chce pomoct. Jestli můžu doporučit, tak jít ambulantně a nenechat se zbytečně zdržovat v nemocnici.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené