arrow
profile_image
sarlotka1
od 31. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Práce, vzdělávání, koníčky, zábava - a na všechno jen 24 hodin denně. Do teď jsem si myslela, že všechno se prostě stihnout nedá. Až jsem narazila na článek, kde děvče zvládá několik jazyků, školu, sport, umění, zábavu, dobrovolnictví... Pro mě úplně nepochopitelné, ale super inspirace. Jak to máte vy? Zvládáte všechno, co chcete? Stíháte?

arrow
profile_image
whitelily
od 26. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Člověk, který toho tolik stíhá podle mě:
1. je génius s fotografickou pamětí a superman v jednom
2. nespí a pravděpodobně se živí lidskou krví
3. něco bere (ten matroš chci taky!)
4. je mimozemšťan

Moje verze je, že slečna z článku patří mezi ta nadaná děcka, která zvládají všechno. Na druhou stranu se to dá zvládnout, pokud svůj čas obětuješ převážně sobě. Tj. působí na mě jako člověk, který je ponořený ve svém světě. Její myšlení kolem záchrany světa, NATO, OSN + její aktivity již od dětství mi říkají, že holka má hodně ambiciózní rodiče.
Co se týče jazyků, tak pokud máš talent a rychle chápeš gramatiku a denně se těm jazykům věnuješ, tak není problém je začít ovládat. I když neumím si představit, že tolik jazyků zvládá na té nejlepší úrovni, protože k tomu je důležitá i komunikace v tom jazyce a dostatek času. Tj. pokud budeš vstávat v 5h ráno a budeš se přesně řídit podle svého denního plánu, tak ty cíle nejsou nereálné. Navíc jsou věci, kterým se nemusíš věnovat denně, ale třeba 1-2x za týden či za měsíc. Viz nějaká charita, přednášky, setkání atd. Mám ráda lidi, kteří na sobě pracují, ale zase nejsem zastánce tvrdého režimu a zjistila jsem, že někdy se člověk honí až moc. Možná potom na tebe přichází myšlenky typu, že takový člověk stíhá spousta věcí a ty nic, ale já ti radím to neporovnávat a žít si podle svého vlastního režimu, jak se to líbí tobě. Tato slečna bude dělat velkou kariéru. Také o jedné takové vím. Hrozně chytrá a nadaná. Vystudovala střední i vysokou v USA. Pracovala jako velké zvíře v USA v bance a nakonec jí nějak přecvaklo, odstěhovala se do Kanady. Koupila si tam přívěs u jezera, je členkou nějaké skupiny na záchranu medvědů a pro zábavu jezdí po světě a tančí s ohněm ))
Takže pokud ti jde o organizaci času, tak si ho musíš naplánovat, dodržovat ho a hlavně na sebe být tvrdá a uvědomit si, že nemůžeš stihnout všechno a nemůžeš se zavděčit všem.
Co se týče mého času, tak důležité věci neodkládám, ale najdou se věci, které občas odložím na jindy, protože se mi to tak momentálně hodí a nijak se nad tím nepozastavuji

Reaguji na whitelily: Nebo tak V případě 3. jsem takového člověka znala. Něco užíval a vůbec nespal. Jak se to odrazilo na jeho zdraví je asi jasné. Zkolaboval, ale je pravda, že toho stihl docela dost, protože neměl těch 24h

arrow
profile_image
valux
od 9. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nestíhám, nezvládám. Ale jednou s tím něco udělám.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji EleanorWoods: Její myšlení kolem záchrany světa, NATO, OSN + její aktivity již od dětství mi říkají, že holka má hodně ambiciózní rodiče.

Taky to tak na mne působí ... sama od sebe k tomu nepřišla
Netvrdím, že v mládí by člověk měl jenom chlastat, nahánět chlapy a nakupovat šminky - ale přesto mám z článku smutný pocit, že slečna odmalička žije velice aktivní život a přesto vlastně vůbec nežije ...

arrow
profile_image
Lumetos
od 16. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji EleanorWoods: V případě 3. jsem takového člověka znala. Něco užíval a vůbec nespal.

Jestli myslíš Bradleyho Coopera z filmu Limitless tak se s kamarádem ráda seznámím

arrow
profile_image
sarlotka1
od 31. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na EleanorWoods: Díky za podnětné rady. Právě se snažím žít s tím, že nejde stihnout všechno, ale moje všechno je podstatně méně než všechno té studentky, tak jsem se pěkně zarazila.

Reaguji na sarlotka1: Já myslím, že můžeš být úplně v normálu. Kdo ví jak to je. Je možné, že se slečna ani tolik nemusí učit a jen si něco jednou přečte a umí, tudíž jí pak zůstává čas například na ty jazyky a jiné aktivity. Také je možné, že po škole má své domácí učitele, jak na předměty ke škole, tak třeba jen k těm jazykům. To ona tam píše, že má učitele přes skype s tou japonštinou. Pokud člověk pracuje, tak toho stíhá méně, ale když chce, tak si ten čas zorganizuje podle toho, jak potřebuje. Když na sobě člověk maká, tak je to dobře, ale časem možná člověk zjistí, že život je o tom *pomalu* v klidu..Na různé akce a přednášky, co tam píší se můžeš také dostat, když máš známé. Předpokládám, že její rodiče jsou někde ve straně (podle zájmů). Ve výsledku se to zdá jako velká akce a stejně je to o tom se najíst z rautu zadarmo s tím, že si musíš samozřejmě něco poslechnout Určitě to někam dotáhne, ale to, že se svěřila do článku, že toto všechno stíhá, tak ta pravda může být trošku poupravená. Každopádně s japonštinou má dveře otevřené a za chvíli bude někde v cizině a nebo tady na kandidátce nebo někde na ministerstvu, velvyslanectví apod.

arrow
profile_image
whitelily
od 26. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A nebo na psychině až se z toho zhrnutí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené