arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj,
už podruhé za tenhle rok mám zánět moudráku a beru na to antibiotika. Vyrostli jen z části, ale rostou mi šikmo pod ostatní zuby. Zubař mi doporučil abych si je nechala vytrhnout. Ten největší problém je, že mam panickou hrůzu z injekcí. Chci se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s tím, že by vám trhali moudráky pod úplnou narkózou? Ne jenom pod umrtvením pusy.
Děkuju

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, mám vytržené dva moudráky, horní i spodní. Můžu ti říct, že ta bolest při zánětu je asi 100 krát horší než nějaká injekce, navíc se ti pak strašně uleví. První injekci jsem téměř necítila, jen malé štípnutí a a pak byl zub za chvíli venku, ten vrchní. Vrchní se trhají lépe, protože zubař tahá dolů, pak ten druhý spodní moudrák byl horší, hůř se vytahuje a injece docela bolela, ale nic, co by se nedalo vydržet. Zub se podařilo vytrhnout celý a mám ho schovaný. Myslím, že těch 10 minut s injekcí lokální je mnohem lepší než nechat si dát poměrně náročnou pro tělo úplnou narkózu. Chápu tvůj strach, ale na úplnou narkózu ti dají taky injekci, jen možná nebude tolik bolet. Držím palce.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kajca11: Když mě ty moudráky nerostou jako ostatní zuby nahoru, ale pod od statní takže když mi zubař na ně kouká tak vidí jejich boční stranu. Budu muset jet k nějakýmu specilistovi protože můj zubař to vůbec nedělá.

Tak to Ti nebudou zub trhat, ale nejspíš vyřezávat. Taky mi to dělali, u obou spodních. Měla jsem s tím problémy, že kdyby vyrostly, tak by mi zkřivily ostatní zuby, tak šly ven ještě předtím. Měla jsem tedy jen tu lokální, ale nebylo to nic hrozného. Jsem taky hrozný srab, tak jsem si zaplatila ještě tu oblbovací injekci a nakonec to byla i celkem sranda :))

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na SaraKonradova: A tu lokání dělají jako v normální ordinaci?

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

já byla u zubního chirurga, nebolelo to a musel mi to pak šít, to se v normální ordinaci nedělá většinou

Také jsem byla u z. chirurga

arrow
profile_image
Wanila
od 10. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neboj se, mě trhali všechny najednou v narkóze, z toho 2 vyřezávali z kostí ( aspoň mám teď trochu užší obličej ) Pamatuju si jen zavedeni kanily a pak jsem najednou pila vodu 2 dny jsem prospala, pak 14 dní jedla kašovité věci, 3 dny nemluvila. Neměla jsem jediný otok ani bouli. Jo a pokud je lekař rozumný nedal ti celnivou narkózu, já byla jen zblblá, že jsem nic nevnimala a nic si nepamatuju. Od té doby nemalm jediný problém. Doporučuju si je nechat vytrhnout najednou

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Wanila: A můžu se zeptat kde ti to dělali a jestli ji něco platila? Mě chce zubař poslat k nějakému zubaři do Ledče nad Sázavou, kterej mi to prý jen opíchne. Kdyby mi nabídnul to udělat pod narkózou tak bych ani tohle téma nezaložila.

arrow
profile_image
Atalanta
od 22. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
chtěla bych tě uklidnit. Před měsícem a půl jsem měla podobný problém a měla jsem jít na vyříznutí a vyndání osmičky jen s injekcí. Nikdy předtím jsem nebyla ani na vrtání zubu, takže ani tu injekci jsem neznala. Pročetla jsem omlazení a google a přemýšlela, jestli jít k tomu zubnímu chirurgovi nebo raději skočit z okna.
Co se týče doktorů, jsem úplně hysterická.

Nicméně, šla jsem tam, injekce bolí asi 10x méně než očkování. Skoro si nevšimneš. Pak jsem dostala papír s instrukcemi co dělat po vytržení (co a kdy kloktat apod.) a měla jsem si ho přečíst. Mezitím zabrala injekce. Zavřela jsem oči a za 15 minut bylo po všem (naříznutí, vyndání zubu a šití). Nic mě nebolelo.

Nemáš se čeho bát. U velké většiny lidí se nekoná žádné drama. Držím place!

arrow
profile_image
květák
od 12. 9. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moudráky mi vyřezávali ještě než vyrostly ven, tak proto že mi šli ne nahoru, ale do stran, jako tobě. Můžu říct, že bych na to klidně šla znova narozdíl od jiných bezva srand, jako cystoskopie at...ja sem fakt srabík, ale tohle byla vážně brnkačka, každopádně, myslím, že celkovou narzkózu by ti mohli udělat, když si necháš udělat všehny najednou. Známému to takto dělali, ale být tebou jdu jen do injekcí, ono po jednom to je menší zátež a ono narkoza telu taky nepřidá.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Atalanta: Já se ani tak nebojim tý bolesti z toho píchnutí, bojim se tý injekce. Vadí mi i obyčejná jehla na šití. =( A při představě, že mi jí píchnou do pusy se mi dělá špatně a začnu se klepat strachy a to je jenom představa...
Reaguji na květák: Právě, že bych si měla nechat vytrhnout oba dolní.

arrow
profile_image
květák
od 12. 9. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Rezakoky: tím všechny najednou jsem myslela všechny 4, u dvou to asi nedělaj, ale tak můžeš zkusit doktora požádat o tenhle nadstandard anebo zkusit ještě jiného.

arrow
profile_image
Maui
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Rezakoky: no tak si to nepředstavuj a prostě zavři oči.... u toho jako nemusíš nějak asistovat, nebo si to píchat sama. Obávám se, že v běžném životě budeš muset svoji fóbii ovládnout a naučit se s ní žít očkování bolí, inijekce do dásně je brnkačka, člověk cítí píchnutí, pak nic a pak legrační mravenčení... Zavři oči a určitě to zvládneš. Používají supertenkou jehlu, to se s jehlou na šití srovnávat opravdu nedá

arrow
profile_image
Lu83
od 18. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, mě taky poslali do Ledče, doktor mi tam trhal tři moudráky, jeden už jsem měla venku. Původně jsem měla jít k doktorovi u nás co to dělá v analgosedaci, ale byla delší čekací lhůta a já to chtěla rychleji. Nemám strach ze zubařů a ani nijak z bolesti, ale ta analgosedace by byla určitě lepší a příště bych si asi počkala. Umrtvení mi dával snad do pěti míst. Při analgosedaci nic necítíš, nemáš stresy a jdeš hned domů, jen s doprovodem. Celková narkóza, když není nutná, je asi zbytečná zátěž.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené