arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Vzhledem k tomu, že to má být spodní osmička, tak bych radši počítala s horší variantou - ty bývají totiž problematičtější Být tebou, tak bych si volno radši naplánovala - může to sice probíhat ok, ale taky to může jít pěkně ztuha a pak budeš za volno ráda....

extrakce nebo trhání? V tom je sakra rozdíl Já byla řezat a měla jsem být pár dní v klidu, otok, mírné bolesti. Kamarád šel trhat i řezat, až do kosti, měl antibiotika, bečel bolestí, plival krev. =/

Ted budu za tele, ale myslela jsem že extrakce je "trhání"... jestli je to řezání, tak to se mám sakra na co těšit, protože zubařka diktovala sestřičce do zápisu u všech čtyř osmiček "extrakce"

Reaguji na Ashraf_Banu: tak ale pokud máš osmičku vylezlou... No je fakt, že ten kamarád měl vylezlou, udělal se mu tam i zánět a rostla mu nakřivo tak to šel vyřezat, prý to měl až v kosti a nakonec 4 stehy. Já měla jen 2.

Na jedné stránce jsem našla: "v pondělí jdu na extrakci (vysekání) osmičky. Píšu vysekání protože jednoduché vytržení je resekce, kdežto extrakce je rozřezání dásna a následné vysekání zubu z čelistní kosti"

Reaguji na Eveyli: šmarjáááá Ted se možná směju, ale je mi jasné, že na křesle budu taaakhle malá

Reaguji na Ashraf_Banu: To zvládneš Mě dal zubař do té rány takovou hmotu, něco jako špunt do uší a obsahovala antibiotikum a výživu pro kost, takže já bolesti neměla ale za to ten kamarád, chudák :/

arrow
profile_image
Nufice
od 21. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ten špunt, to je asi dren, na jeden zub mě to dával taky a druhý den vyndaval. Jinak pod oběma osmičkami jsem měla zánět, ale opravdu jsem to pravidelně vyplachovala tou injekci, tak vše probíhalo v pohodě. Hele já bych s tou extrakcí tak nevyšilovala. Když jsme chodili k zubaři jako děti, tak zubařka vždycky řikala extrakce a číslo a znamenalo to, že ho chce vytrhnout. Normální mléčňák...

Reaguji na Nufice: nn dren ne, mě to tam vložil, zašil a ten "špunt" se rozpustil, myslím, že stál kolem 450Kč

arrow
profile_image
denmisca
od 16. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já mám venku všechny 4 (a pěkně uschované v krabičce) a je to nejlepší věc, která mě mohla potkat, protože růst těchto zubů byl pro mě utrpení. 2 zuby mi trhali na sále a zašívali (mimochodem ten kráter po vytrhnutí stál fakt za to) a 2 v ordinaci bez šití, takže mohu porovnat. ani jedno pro mě nebyla nějaká hrůza, ačkoliv je to samozřejmě individuální. nicméně doporučuji ten den jít rovnou domů a odpočívat.

arrow
profile_image
Ajvča
od 15. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mně vyndavali ještě úplně schovanou horní osmičku, protože měla špatnej směr a mohla by mi vytlačit sedmičku Taky jsem šla k zubnímu chirurgovi, dostala jsem injekce, za chvilku nařízl dáseň, opřel se o zub a vypáčil ho, dáseň pak sešil Dali mi antibiotika a prášek na bolest a strašili mě, jak nebudu ničeho schopná, ale byla jsem úplně v pohodě.. Krev skoro žádná, pusa malinko nateklá.. Večer jsem šla do kina a nic mě nebolelo Ale každej to asi prožíváme jinak

arrow
profile_image
Schatz1
od 4. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem byla trhat dvakrát a obě dole. Na to první trhání jsem šla že se mi udělal váček a tudíž jsem musela. I když se panu zubaři zalomil kořen a musel ho dolovat i přesto jsem kromě cloumání hlavy nic necítila , prostě pohodička oproti tomu druhému trhání což ani nebylo nutné. K tomu jsem se objednala na doporučení zubaře. Jenže mi ta injenkce nesedla , nezabrala a skučela jsem že mě to bolí až mi bylo špatně. Byla tam jiná doktorka a ty sestry ze mě dělaly hysterku že to prý nemohu cítit atd. Na obě trhání jsem byla na FN v Porubě. Ale jinak to první trhání jsem měla jen pár hodin jakoby ochablý jazyk že jsem mumlala a ani po odeznění umrtvení jsem neměla nějak velké bolesti.

arrow
profile_image
Schatz1
od 4. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ještě co mě nyní napadlo. Když mě teda má zubařka objednala na tu čelistní chirurgii tak jsem musela mít sebou doprovod, už to mě děsilo teda spíše mou mámu co tam se mnou šla. Pak mě totálně vystrašilo když mi sestra řekla ať si v kabince nahoře do podprsenky odložím. A i na podruhé jsem se musela svléci. Těd nevím jestli to bylo aby ušetřili mé šaty kdyby něco krve vyšplíchlo nebo kdyby jim tam člověk zkolaboval... No v každém případě když jsem o tom někomu říkala tak nikdy nikdo to nemusel nebo o tom ani neslyšel.

arrow
profile_image
denmisca
od 16. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Schatz1: já když byla na sále, tak jsem se taky musela svlíknout, ale dostala jsem "anděla"

arrow
profile_image
tlapka6
od 11. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Eveyli: Na jedné stránce jsem našla: "v pondělí jdu na extrakci (vysekání) osmičky. Píšu vysekání protože jednoduché vytržení je resekce, kdežto extrakce je rozřezání dásna a následné vysekání zubu z čelistní kosti"

Nesmysl je to přesně naopak. extrakce- vytržení, resekce- řezání.

Jinak mám všechny osmičky venku a bez problémů. A to mi ta jedna dolní taky vytlačovala sedmičku a strašili, ale v pohodě. Chvíli jsem plivala krev a bylo . Jediný co mi vadilo bylo to, že ty díry u těch spodních byly dost velký a trvalo delší dobu , než se zatáhly.
Trhal mi to "za provozu" v práci a zvládla jsem to

Reaguji na Ashraf_Banu:
Být tebou, tak ten den raději zůstanu doma.
Nikdy nevíš, jak ti bude.
Já byla s první osmičkou letos v zimě a v lednu mě čeká druhá.
První byla během chviličky venku, připadá mi, že jsem pak ani krev v puse moc neměla, vyplachovala jsem heřmánkem a fialovým listerinem a hystericky čistila..
Ten první den jsem byla oblblá po dormicu, a skoro celou dobu jsem spala. Když to přišlo k sobě, tak mě to ale ani nebolelo, za celou dobu jsem si vzala jednu piluli na bolest.
Snad ten druhý půjde ven stejně dobře.
Držím ti palce

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené