arrow
profile_image
Bufo
od 15. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojky, našla jsem třídenní kurz zpěvu, ve kterém prý udělají zpěváka z každého (samozřejmě v rámci jejich osobních možností) a na konci natočíte společně i vlastní cd. Fígl spočívá v odstranění psychických bloků, které jsme od dětství v sobě nashromáždili, v sebedůvěře a tak. Kurz pořádá stejná organizace jako kreslení pravou mozkovou hemisférou, které se tu na fóru probíralo (a spousta holek se k tomu vyjadřovala dost skepticky). Proto mě zajímájí vaše názory, zda jste kurz vyzkoušely nebo o něm slyšely. Přeci jen to i s ubytováním stojí skoro pět tisíc a nerada bych je vyhodila jen tak oknem O kurzu si můžete něco přečíst tady.

Pěkná bl.bina a vyhozené peníze.Rytmus a hudební sluch jsou vrozené dovednosti a bez nich ti ani dobře modulovaný hlas nepomůže..natož za tři dny.

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já si myslím, že v rámci možností je možné, aby se člověk naučil zpívat, ale rozhodně ne za tři dny, ale třeba za tři měsíce. Těch pět tisíc bych vložila do něčeho užitečnějšího

Reaguji na Mia_Sofia:
Máš pravdu, s hlasem se dá pracovat, ale je to běh na dlouhou trať.

Tak tohle by mne opravdu zajímalo! Před časem jsem četla rozhovor s umělkyní čínského původu, co žije v Čechách (na jméno si nevzpomenu), a ta tvrdila to samé. Ona tomu říkala "zakřiknutý hlas". Mluvila tam o podobných kurzech (nevím jestli to není to samé), a i když netvrdila, že pak z každého bude profi zpěvák, moc mně to zaujalo. Mělo jít o to, že se člověk naučí zpívat čistě a ne falešně. Já bych to tak šmahem neodsuzovala, taky mně moc láká to vyzkoušet... jen nevím, jak bych tu třídenní nepřítomnost vysvětlila doma. Pravdu bych říct nemohla, klepali by si na čelo stejně jako Lusinda a Mia_Sofia

Reaguji na June:
Ale já si fakt na čelo neklepu!Naopak jestli tě to baví a máš trochu předpoklady, zapiš se do sboru a tam bývají součástí i hodiny sólového zpěvu, intonace atd..je to podle mě hezký koníček.A na celý rok za cenu třídenního kurzu.

arrow
profile_image
Rumvil
od 19. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na ten kurz bych já osobně nikdy nešla. Tři dny je málo. Pokud se chceš naučit zpívat, jsou i lepší způsoby. Jinak kolikrát je to opravdu pouze o tom, že ten člověk má nějaké "bloky"... někdo mu někdy řekl, že neumí zpívat a od té doby nezpívá. Tohle se dá odstranit celkem snadno. Dokonce i nějaké intonační výkyvy se dají srovnat. Prostě částečně se hudební sluch naučit dá a to jsem viděla na vlastní oči a slyšela na vlastní uši Já sama jsem si nikdy ve zpěvu nevěřila. Jednou jsem se přihlásila k jedné učitelce do zpěvu a ta mě během chvilky přesvědčila o tom, že jsem "superstar" Důkazem je toho snad to, že jsem si podala přihlášku na VŠ - hudebka a teď jdu do třetího ročníku a ještě mě nevyhodili. Myslím, že tenhle kurz je myšlenej dobře.. nejspíš bude probíhat formou muzikoterapie a člověk si za ty tři dny odnese spoustu výrazných zážitků. Jenže o tom to není. Člověk potřebuje pravidelnou a dlouhodobou péči. Musí se naučit správně zpívat tak, aby si neničil hlasivky. A to vás holt naučí jen hlasový profesionál. Zkus se spíš podívat na nějakou muzikoterapii. Ale pozor, ať v tom není žádná duchovno, co tam všichni cpou. S tím jsem si taky zažila svoje.

Cituji Lusinda: Naopak jestli tě to baví a máš trochu předpoklady, zapiš se do sboru a tam bývají součástí i hodiny sólového zpěvu, intonace atd..

Mně by momentálně do žádného sboru nikdo nepřijal . Zpívám tak příšerně, že i mně samotnou to tahá za uši. Ale když jsem byla malá, zpívala jsem ve sboru, je zvláštní, že teď nedám ani "skákal pes, přes oves"...

Reaguji na June:
Tak to jsme na tom stejně.Založíme si duo.

arrow
profile_image
Rumvil
od 19. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na June:

Pokud jsi někdy zpívala, tak máš velkou šanci, že tě někdo rozezpívá a bude to jako dřív

Cituji Lusinda: Založíme si duo.

Třeba bysme prorazily v nějaké estrádě!

Cituji Rumvil: Pokud jsi někdy zpívala, tak máš velkou šanci, že tě někdo rozezpívá a bude to jako dřív

Díky za podporu, sice jsem ani v dětství nebyla žádný extra zpěvák, ale ve sboru jsem fungovala normálně a fakt mně to bavilo. Ale nevím, kam se mám obrátit, já jsem nikdy o žádných individuálních kurzech pro dospělé neslyšela - zvlášť když bych ráda zpívala "jen tak".

Tak tři dny? No já tedy nevím, moc bych tomu nevěřila.

arrow
profile_image
Rumvil
od 19. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na June:
Nevím, kde bydlíš, ale určitě ve větších městech se někdo najde. Já jsem svou učitelku tehdy našla úplně náhodou. Zkus se třeba poptat v okolí nebo najít někoho na internetu.

arrow
profile_image
karina0
od 28. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Podle mě to pomůže.. nebudeš zpívat jako profesionál, ale jak si říkala pomůže to odstranit ty zábrany při zpěvu budeš uvolněnější a víc toho ze sebe dostaneš.. Chodim dva roky zpívat takže podle mě by bylo mnohem účinější ty peníze vrazit do zkušené lektorky zpěvu.. Pokud ti jde o zpěv..

arrow
profile_image
Maariiaanaa
od 13. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem o tady tomto kurzu taky kdysi uvažovala... Chápu, že pro někoho, kdo se chce věnovat zpěvu je daleko lepší navštěvovat nějakoho soukromě po nějakou delší dobu... Mi ale šlo o to, že když jsem třeba u táboráku nebo na nějaké akci, kde se zpívá (karaoke apod.), tak mám strach otevřít pusu, protože fakt zpívám hrozně.. Ale mrzí mě to, protože zpívám ráda.. Takže já bych tento třídenní kurz brala, protože zase nemám tolik času, abych jednou týdně chodila někam na hodiny...
Ale nakonec jsem do toho nešla, protože tomu až tak moc nevěřím - resp. jsem nenašla nikoho, kdo by tam byl (a navíc měl kladné reference...)

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené