Ahojda holky
Mám dotaz na ty z vás, které někdy prodělaly ( nebo jejich blízcí ) trombozu v lýtku - jak se u vás tromboza projevila?

Ahoj, kamarádka s tím byla asi týden v nemocnici. Projevilo se to tak, že ji hrozně bolelo lýtko. Jakoby ho měla moc namožené, ale předtím vůbec nesportovala. Určitě se to projevilo i jinak, ale to už nevím. Jenom toto.

arrow
profile_image
Gingie11
od 8. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj,
sice jsem trombózu díkybohu neprodělala, ale snad neva že reaguju. Noha oproti druhé noze oteče, většinou v oblasti právě lýtka, bývá taková načervenalá, normálně teplá, ale ne vždycky tam otok musí být. Co je důležité jsou 2 věci - při stlačení středu plosky nohy nebo dorsální flexi nohy to bolí. V bérci se dá nahmatat rezistence, ale není to pravidlo. Samozřejmě zvážit to, že to může být nějaká modřina, natažený sval, lymfedém, ale jestli ty 2 příznaky sedí, k tomu bereš hormonální antikoncepci, třebas kouříš a do toho víš, že v rodině máte nějaké problematické srážení krve, tak bych neváhala s vyšetřením a zdůraznila doktorce to, že bereš HA

arrow
profile_image
Klementain
od 5. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Výrazná bolest lýtka, hlavně v zadní části pod kolenem. Při přitažení špičky chodila směrem nahoru bolest naprosto ukrutná. Nohu jsem měla dost výrazně oteklou, ale ne teplou. Dost bolela i při nášlapu na nohu.

Napřed jsem si myslela, že má jen natažený sval či něco podobného, ale nesportovala jsem asi víc jak týden před touto "nehodou".

Holky, a jak rychlý byl průběh?

arrow
profile_image
deeniska
od 18. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jsem dostala hlubokou trombozu týden po operaci kolena. Myslela jsem že ta bolest je od kolena, ale na kontrole se jim noha nezdála, byla oteklá, měla změněnou barvu, udělali mi odběry krve a z nich zjistili trombozu. Tak mě hned převezli na internu, šla jsem na sono, žílu jsem měla zcela neprůchodnou, nasadili mi warfarin na ředění krve (ten jsem měla skoro rok!). Jinak tu bolest bych popsala jako silně řezavou, hlavně když jsem měla nohu svisle domů tak to byla neskutečná bolest,..No a nakonec jsem skončila na JIPce s plicní embolií

arrow
profile_image
Klementain
od 5. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Freius: Holky, a jak rychlý byl průběh?

Během 12 hodin změna od nuly k cestě do nemocnice.

Ahoj, měla jsem trombozu v lýtku před rokem a půl - ráno jsem se probudila a při došlapnutí mě bolelo lýtko jako kdyby bylo namožené (hodně cvičení, bolest svalstva), ale necvičila jsem předtím. Začalo se to zhoršovat a třetí den ráno už jsem byla u doktora, který mě poslal na vyšetření atd... Dali mi prášky na ředění krve a injekce do břicha (sama jsem si je píchala asi měsíc 3x denně). Konstatovali, že za to může antikoncepce (brala jsem Vreyu 3 roky). Bolest byla za 3 dny pryč, ale prášky jsem brala ještě 3 měsíce. Už se to nevrátilo.

arrow
Neprodává v Bazaru

No, ukrutnou bolestí, i jen z toho jak jsem ležela a měla jsem tu nohu položenou, tak i jen to bolelo, nedej bože když jsem chtěla pohnout nohou (šlapkou) byť jen v kotníku.. já ji teda tenkrát měla do modra.. léčba klasika, injekce.. Mě bohužel přišli na genetickou poruchu takže i když je to 3 roky, tak dodnes mám věčně dokola opakující se problémy, skoro rok zase injekce a warfarin, a kdo ví kdy nebo jestli přestanou..

Reaguji na Soňule:
Uf, no teda, to mě moc mrzí

Holky, moc děkuju za vaše příspěvky, je mi líto, čím jste si musely projít. Mě lýtko soustavně otéká, ale nebolí a nemění barvu, trombózy se bojím, ale moc to tomu podle vašich zkušeností nenapovídá. Na sonu žil a EKG jsem byla v prosinci, kdy noha netékat začala a trombózu vyloučili, proč ale lýtko otéká, to nikdo nevěděl...

arrow
profile_image
Red_fire
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Freius: To je na houby... každopádně kamarádka ji taky měla a noha byla pouze nateklá - bolet začala až najednou a to pak omdlela, čili nemocnice byla jasná, dostala léky na ředění krve a vysadila HA.

Reaguji na Red_fire:
Proto si chci právě radši nechat u obvodní udělat test na d-dimery, ty buď trombozu potvrdí nebo úplně vyloučí...

arrow
profile_image
Klementain
od 5. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Freius: Proto si chci právě radši nechat u obvodní udělat test na d-dimery

D-dimery jsem měla pozitivní, zvýšené. Ale co se týče genetických mutací, tak ty mám negativní a přesto se trombóza vytvořila. Můj švagr také - genetické mutace negativní, d-dimery jen lehce zvýšené a přesto trombóza v lýtku.

Jinak od té doby mi lýtko také otéká, především po delším sezení, v horku (paradoxně horko+pohyb nemám potíže žádné), dlouhém stání atd. Máme ale predispozice v rodině ke křečovým žílám, takže to přisuzuji tomuto. Žádný lékař mi nebyl schopný s tímto pomoci, ikdyž jsem ve sledování a s nasazeným warfarinem.

Cituji Klementain: D-dimery jsem měla pozitivní, zvýšené. Ale co se týče genetických mutací, tak ty mám negativní a přesto se trombóza vytvořila. Můj švagr také - genetické mutace negativní, d-dimery jen lehce zvýšené a přesto trombóza v lýtku.

Ono právě jak jsou d-dimery zvýšený, tak je riziko trombózy vysoký nebo už trombóza je...

arrow
Neprodává v Bazaru

Každopádně šup k lékaři a zbytečně neriskovat, každý jsme jiný že.. hodně štěstíčka

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené