arrow
profile_image
Inava
od 3. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ROZHOVOR S MÍŠOU OLŠAROVOU
právě jsem dokončila tel. rohovor s paní Míšou Olšarovou - ohledně sladění a cukrů.
Chětla jsem se ujistit, zda informace, které jsem od ní dostala jsou opravdu na 100 %. Citovala jsem ji i části z knížek Lenky Kořínkové.

Takže dívky: paní Olšarová mě potrvdila včerejší informaci s tímto vysvětlením:
Lenka si vybrala paní Olšarovou jako svoji potravinovou poradkyni - ta se zabývá novými poznatkami o potravinách. V současné době o potravinách máme pořád málo poznatků. Lenka prý udělala chybu - považovala hnědý cukr za třtinový - proto ho označila za nevhodný.
Sacharozu obsahuje každý cukr. Fruktóza je dokoce čistá sacharoza. Výzkum ukazuje, že vhodnější pro pro naši stravu bude třtinový cukr a javorový sirup.
Proč je javorový sirup zařazen do neutrálu, když Lenka ho označuje jako kytičkový? Neobsahuje žádnou bílkovinu tzn. je neutrál. Lenka ho zařadila jen podle citu - je z rostlin, tedy kytičkový.
Paní Olšarová mi i sdělila, že vždy když se objeví nějaké doplnění naší stravy, tak že je u dělitelek vždy poplach. V době, kdy byl zařazen žloutek do neutrálu, Lenka Kořínková odpovídala na spoustu dopisů.
Takže závěrem: TŘTINOVÝ CUKR ANO - JAVOROVÝ SIRUP ANO - vše neutrál
Jen nezapomínejte, že jde přece jenom o cukry, takže s každým cukrem opatrně - málo a ne na každodení bázi.

arrow
Neprodává v Bazaru

Přírodní třtinový cukr

Co vlastně je přírodní třtinový cukr ? Hrubozrnný, jantarově zlatý, přírodní třtinový cukr se vyrábí krystalizací z čerstvé třtinové šťávy s vynecháním všech chemických procesů a aditiv. Díky tomu si zachovává přirozený obsah minerálů, vitamínů a typickou karamelovou chuť. A také nezaměnitelnou přírodní vůni po ovoci, jablku i medu. Třtinový cukr je i sladší a slabě větrový.

arrow
Neprodává v Bazaru

Tajemství přírodního třtinového cukru spočívá ve vyšším obsahu zbytkové melasy. Ta obsahuje cenné minerály, které se jinak při výrobě cukru ztrácejí. Podle obsahu melasy rozlišujeme různé druhy přírodního třtinového cukru - od světlého téměř bílého cukru po téměř černý melasový cukr. V České republice se pěstuje cukrová řepa a většina prodávaného cuku je z této suroviny.

arrow
Neprodává v Bazaru

Totéž platí pro běžně prodávaný přírodní cukr. Přírodní řepný cukr však neobsahuje žádnou třtinovou melasu a neměl by se zaměňovat s hnědým třtinovým cukrem, používaným právě pro jeho obsah melasy.

Surový cukr má světle jantarově zlatou až hnědou barvu a nevtíravou lehce voňavou chuť. Představuje zdravější náhražku bílého řepného cukru.

arrow
Neprodává v Bazaru

Javorový sirup 100%-ní Grade C
Jako čistě přírodní sladidlo, získané zahuštěním mízy cukerného javoru, je javorový sirup (spolu s medem a melasou) vynikajícím pomocníkem při nahrazování rafinovaného bílého cukru. Javorový sirup se známkuje podle barvy, a tím i chuti. Čím světlejší barva, tím jemnější méně intenzivní vůně a chuť, a tím dražší sirup. Grade A (Canada No. 1 Light) je velmi světlý jemný a luxusní sirup, vhodný jako dárek. Grade B (Canada No. 2 Medium) je světlý javorový sirup, méně intenzivní javorové chuti. Grade C (Canada No.2 Amber) je nejoblíbenější mezi Evropany a má příjemnou javorovou chuť. Grade D (Canada No. 3 Dark) je tmavý sirup vhodný na pečení a pro gastronomii.

arrow
Neprodává v Bazaru

ZEMĚ PŮVODU: Kanada
POUŽITÍ: Grade C je vhodný ke stolními použití i k vaření. Hodí se k dochucení již hotových pokrmů: na palačinky, lívance, na bílý jogurt, do musli a na zmrzinové a ovocné poháry. Javorovým sirupem můžete při vaření a pečení nahradit bílý cukr v poměru 3 díly sirupu za 4 díly cukru.

arrow
Neprodává v Bazaru

UPOZORNĚNÍ: Zákazníkům někdy připadá pravý javorový sirup příliš řídký. V prodeji jsou i „šizené” sirupy, které místo 100%-ní zahuštěné javorové šťávy obsahují cukr, glukózový sirup, kukuřičný sirup, umělá aromata, barviva atd. Tyto výrobky jsou obvykle hustší než pravý javorový sirup. Neměly by však být nazývány javorovým sirupem (obvykle jsou) a měly by být daleko lacinější, než pravý javorový sirup (obvykle nejsou)!!
VÝŽIVOVÉ INFORMACE: Kromě sacharózy obsahuje vitamíny řady B, vápník, železo a stopová množství dalších minerálních látek.
100 ml (= 132 g) obsahuje v průměru:
Energie
351 kcal / 1493 kJ

arrow
profile_image
Inava
od 3. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

marčelina
Dle dnešního rozhovoru tak třtinový cukr je v neutrálu vždy, tozn. že se zvířátky ano, zrovna tak javorový sirup. Paní Olšarová říkala, že neobsahují žádné bílkoviny, takže proto patří do neutrálů. V nejpřísnějším grafu by se podle mne cukry asi neměly používat žádné, když chceme hubnout.

arrow
profile_image
Piňa Colada
od 28. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mischelka: Přírodní řepný cukr však neobsahuje žádnou třtinovou melasu a neměl by se zaměňovat s hnědým třtinovým cukrem, používaným právě pro jeho obsah melasy.

Chyba. Přírodní řepný cukr také obsahuje melasu-řepnou. Našla jsem na internetu články o tom, jak je ta třřtinová hodnotnější, ale nevěřím tomu - všechny byly od výrobců/prodejců té třtinové. Že cukrová melasa se nedá jíst kvuli chuti je hloupost - dávali jsme ji koním a upíjeli, takže vím, že má obdobnou pachuť jako ta třtinová. Mám teď doma jak třtinový hnědý cukr tak melasu, ale když bych v krámě uviděla ten řepný, neváhala bych - to, co působí na tělo kysele je totiž ten cukr -a je jedno, jestli je to fruktóza, glukóza nebo sacharóza. Hlavní je tedy sladit méně a když už, tak něčím hnědým. A pro dobro naší planety je lepší kupovat potraviny, které nejsou vezené přes půlku světa.

Jinak se teda přiznám, že na dělenou stravu nevěřím-tedy nevěřím na její hubnoucí účinek. Kdysi jsem ji dokonce pár let držela, zhubla jsem hodně - ALE nebylo to dělením, nýbrž proto, že jsem jedla hodně málo(zelenina, troška ovoce, 1rohlík, dietní maso a trošku ml.prod.téměř bez tuku) a denně se hýbala. Když jsem pak začla jíst víc, žádné dělení mě před přibráním neuchránilo.

arrow
Neprodává v Bazaru

Pina Colada Melasa se vyplavuje při výrobě třtinového cukru,tudíž se asi nejedná o stejnou co má být v řepném cukru. to znamená,že máme dva druhy melasy třtinovou a řepnou.ale jak je napsáno všechna přirodní sladidla jsou zdravější než bělený cukr v tom jsem s tebou za jedno.Také moc nesladím,ale třtinový cukr mám ráda a přírodní hnědý mi nechutnal,ale to bylo dávno co jsem ho měla takže se s tebou nehádám

arrow
Neprodává v Bazaru

Rozdíl mezi třtinovou a řepnou melasou
Že třtinová melasa má pozitivní zdravotní účinky, je doložená skutečnost. Přitom je nápadné, že přes celkem podobný obsah látek předčí třtinová melasa melasu řepnou. Snad je za to zodpovědný vysoký podíl hroznového a ovocného cukru, který v řepné melase skoro chybí, snad s tím má co do činění také to, že třtinová melasa působí v organismu zásaditě, kdežto řepná melasa kysele (stejně jako cukr). To je z hlediska organismu veliký rozdíl. Nejpodstatnějším rozdílem je však to, že řepná melasa je kvůli své chuti nepoživatelná, a v našich krajích navíc obsahuje řadu organismu nebezpečných toxických látek, například pesticidů. Proces pěstování, sklizně a zpracováni cukrové třtiny, následný dovoz melasy a její plnění přísně splňují všechny stanovené normy nutné k získání certifikátu BIO.

arrow
Neprodává v Bazaru

Mnoho potravin pro diabetiky je slazeno právě třtinovou melasou, ta totiž obsahuje menší podíl sacharózy a snadno vstřebatelný ovocný a hroznový cukr.

arrow
profile_image
Piňa Colada
od 28. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To, co jsi sem zkopírovala, jsem taky četla, ale právě že je to součást propagace třtinového "černého zázraku". Já sladím všelijak, kávu třeba sladěnkou z ječmene, do jogurtu nejraději javorový sirup... ale nevěřím, že by to mělo nějaký účinek co se týče kilogramů.

http://www.magazinzdravi.cz/modules.php?name=News& file=article&sid=747
http://www.nazeleno.cz/tloustnete-mozna-za-to-muze -fruktoza.aspx
http://www.osvalech.cz/c-143-fruktoza--dve-strany- mince.html

Taky existují lidé s malabsorpcí fruktozy, který z ní maj zdravotní potíže.
To jen abyste to neviděly tak černobíle.

arrow
Neprodává v Bazaru

ano jsou to informace které hledám na internetu a něco mám načteno s bio kuchařek a tak nevím kde jinde hledat informace.ale připomíná mi to ,že někdo tvrdí,že se při krájení ocelí ničí vitamíny v zelenině a keramikou ne,ale kde je pravda?(no ,ale to jsem docela odbočila)

arrow
Neprodává v Bazaru

prosím tě nevíš něco o fruktoze?myslím tu jak se prodává v krabicích jako sladidlo.v tom posledním odkazu o tom celkem psáno je jen mi není jasné co L.K. doporučuje v dietách sladit fruktozou o té nic moc nevím,ale sladit umělím sladidlem to jsem rozhodně proti.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené