dobrý den je to měsíc co jsem si nechala udelat pripojisteni..plltí mi od 1. unora..ale bohuzel sem tam jeste nestihla dat prvni prispevek, má se posilat jendou mesíčne že, tak když to zarídím dneska tak se nic nestane? nezáleží snad na dni nebo datumu staci kdyz to bude odeslano jednou za ten mesic? a trvalý přikaz k uhrade to vyplnim na poste nebo ve sve bance tu slozenkua to staci? dekuju

Petelice
jestliže to máš platit jednou měsíčně, tak je jedno, který den si zvolíš. Trvalý příkaz si můžeš zřídit i po internetu, pokud to tvůj účet umožňuje, je to pohodlnější, máš lepší přehled...Jinak nevím, u koho jsi, ale moje banka má třeba přímo na pobočce takové papíry k příkazu k úhradě, ty vyplním, vhodím do schránky k tomu určené a hotovo.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Petelice
Tak záleží jestli u připojištění nemáš napsáno přímo do jakého data - některá to mají. Jinak je to vcelku jedno. Trvalák na životní mám taky ke konci,ale u penzijního to pojišťovna sama chce do 10. každého měsíce, takže tam to mám zase ze začátku.

Pokud máš internet banku, nebo ovládáš banku skrze mobil, tak můžeš žádat trvalák taky takto.

arrow
profile_image
Zanet96
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji lucinkaf: jestliže to máš platit jednou měsíčně, tak je jedno, který den si zvolíš.

Asi jak u čeho,ne?Já mám trvalé příkazy a teda dostala jsem určené datum,přímo od společností,kterým peníze odesílám.

Cituji Zanet96: Asi jak u čeho,ne?

no samozřejmě, pokud to máš k nějakému datu, tak to musíš do té doby uhradit, ale vzhledem k tomu, že Petelice píše, že má platit jednou měsíčně, tak jsem to brala tak, že nemá konkrétní datum. Platím věci, které musejí být zaplacené do určitého dne a například důchodové připojištění platím měsíčně dle mnou zvoleného data, prostě podmínkou je mít k poslednímu dni v měsíci zaplacenou danou částku.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

lucinkaf
Zrovna u penzijního spousta pojišťoven požaduji platbu do X-tého dne daného měsíce, protože pokud tam nebude platba, tak ti stát nepřidá určitou částku, na kterou máš nárok dle výše, kterou si přispíváš. Aspoň tak to bylo u ČP, AXY, atd.

arrow
profile_image
Zanet96
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

tyweee
Jojo,to máš pravdu,mám to také tak

Cituji tyweee: Aspoň tak to bylo u ČP, AXY, atd.

tak to nemám ani u jednoho, ale opravdu mám ve smlouvě, že datum úhrady je na mně...

já mám pojistení prave od axy..jedine co tam mam napsané je že frekvence příspevku je měsíčne bankovnim prevodem od 1.2.2010..takze žadne stanovene datum tam taky nemam

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Petelice
A co tam máš? Jaké připojištění?
Mám u AXY přávě penzijní, protože jsem dělala u jejich asitenční služby. Nechávala jsem si ze mzdy strhávat 500 kč + dával něco zaměstnavatel a když jsem odešla, tak mi personální kladla na srdce, ať to platím ze začátku měsíce pro státní příspěvek.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

lucinkaf
Být tebou, tak se na to zeptám u své pojišťovny. Pro státní příspěvek by to měli mít všechny pojišťovny stejně (nás tohle učili u školení na penzijni pro ČP), ve smlouvě mám frekvenci placeni měsíčně, protože se dá platit i čtvrtletně, či ročně a začátek a konec.
Opravdu nám tenkrát říkali, že aby byl nárok na něco od státu, tak platba musí být do nějakého data u nich

já to mám vždy dopředu...aspoň teda životko...25 na měsíc do předu. Penzijko mi odchází s výplatou. Platí mi ho hlavně práce, ale to netuším zda je taky na měsíc dopředu...to musím mrknout.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené