arrow
profile_image
foxik_jana
od 18. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, uvažuji o otevření obchodu s oblečením (kvalitní dětské oblečení, nové nikoli second hand) a protože se nemám moc od čeho odpíchnout, tak bych se ráda zeptala někoho, kdo v podobném obchodě pracoval nebo ho třeba provozoval, jaké mohu očekávat měsíční tržby. Mám totiž spočtenou určitou hranici, od které bych měla být v zisku, ale nejsem moc schopna posoudit, jestli je ta hranice reálná či nikoliv. Budu ráda za jakoukoliv informaci o částkách, ale také o místě, kde obchod byl a jaký nabízel sortiment. Určitě mne budou zajímat i giganti typu HM nebo CA, ale užitečnější budou informace o menších obchodech. Každopadně budu vděčná za jakoukoliv reakci.
Díky Jana

Zkus si najít obchod přes googlu a pak na justice.cz si ho vyhledej a ve sbírce listin mají účetnictví

arrow
profile_image
jana81 mojeid
od 13. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

2

Já sama s podnikáním zkušenost nemám, ale bydlím v Brně kousek od sídliště, které je dost velké, a v "centru" sídliště (tedy velmi frekventovaná část, kde je supermarket apod.) tady byl obchůdek s dětským oblečením (novým, cenově dostupným a pěkným), ale jestli vydržel půl roku, bylo to hodně. Potom tam otevřeli další obchůdek s dětským oblečením (stejného typu jako ten první) a ten vydržel ještě kratší dobu. Teď je tam podobný obchod do třetice a moc tam nikoho nakupovat nevidím. To stejné na jiném brněnském sídlišti, kam občas zavítám - byl tam obchůdek s dětským oblečením, párkrát jsem tam byla nějaké drobnosti kupovat a paní mi sama říkala, že ty tržby tam jsou minimální. Za pár měsíců už tam taky nebyl. A to jsou obě zmíněná sídliště plná rodin s dětmi.

arrow
profile_image
T3r3zka
od 3. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Také nemám s podnikáním zkušenosti, ale třeba u nás ve městě, které má téměř 50000 obyvatel, žádné obchůdky s dětským oblečením dlouho nevydržely... Když už, tak bych si zkusila založit e-shop..

Reaguji na jana81: Reaguji na T3r3zka:
Souhlasím s holkama. S prodejem dětského oblečení to není slavné.
U nás na konci minulého roku taky jeden zavřeli a drží se ten, který navíc prodává i kočárky (nové i použité) a hlavně hračky.

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

záleží taky kde to bude. Ve městě u rodičů - město má cca 3 tisíce obyvatel, se drží obchod s dětským oblečením snad deset roků - loni otvírali další v jiným městě a ještě další s oblečením pro větší děti. Já tam nakupuju pokaždé, když tam jedu, protože mají obrovský výběr všeho, v Praze na jednom místě tolik neseženu

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji True: Souhlasím s holkama. S prodejem dětského oblečení to není slavné.

Souhlasím,já pracovala v takovém leta,bylo to super-tržby luxusní,pak začal prodej na netu,velké obchoďáky a bohužel obchod skončil.Osobně moc v obchodě už ani nenakupuji,ale vše na netu a mé kamarádky to mají stejně.
Známá měla obchůdek s dětským(ale sekáček) a dlouho nevydržela.
Osobně bych do toho nešla,v dnešní době je to zlé

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

No taky bude záležet, kde ten obchod bude

arrow
profile_image
sarousek
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nemyslím si, že se na tom dá v dnešní době vydělat. Dnes začínat s prodejem čehokoliv je velmi těžké, sama podnikám tak vím o čem mluvím. Chce to mít opravdu balík peněz a časem to stejně člověk začně dotovat. Těžko konkurovat velkým retězcům a dokonce ani tak aby se tím člověk uživil. Nechci tě od toho odrazovat, ale nevidím to jako perspektivní

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Souhlas s holkama, u nás se akorát drží jeden sekáč s dětským oblečením a jinak vše krachlo. Není se čemu divit - konkurovat např. Tescu, kde FaF dětské oblečení ve výprodejích jde koupit doslova za pár korun, prostě nejde .

arrow
profile_image
redmary
od 28. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No jde o to jak moc to bude kvalitní. Znám 2 obchody, který prodávaj takový ty předražený oblečky jako DG, Calvin Klein atd. a tam to fakt moc nejde, protože pro ně nemá cenu kupovat takový oblečení. Dneska už krachujou krámy i s normálníma hadrama natož pro děti.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené