Ahoj, nemáte někdo, prosím, zkušenosti s ekonomkou na TUL? Zajímali by mě vaše zkušenosti, obtížnost, průběžná aktivita apod. Četl jsem, že matika je dost vyřazovací, později i statistika. Zatím u mě vede PEF ČZU díky tomu "polodálkovému" studiu a tím větší možnosti praxe.

Děkuji

Ahoj, já jsem teď ve třeťáku K otázce, záleží hodně na oboru, ale vezmu to teda obecně.

Matika je sice vyřazovací, ale víc lidí vyletí na makro a mikroekonomii, obecně kdo se prokouše přes tohle, ten se tu matiku už zvládne nějak naučit Já osobně s ní mám velký problém, ale kousla jsem to a nakonec to nebylo tak hrozný.
Statistka je hodně těžká (zde ale dost záleží na učiteli a obory), ale vlastně platí to samé, co jsem psala výše. U nás všichni vylítali v prváku a teď už se počty nijak významně nesnižují. Podle mě je zásadní nepodcenit ty první testy z mikra zápočet je nedůležitější.

Jinak časově - v prváku je to trošku horší, ale pak si děláš rozvrh sama (nebo aspoň z 50% spoustu věcí ti pak na studijním přehází a vždycky tak, jak se ti to nejmíň hodí ) a už to jde Dá se v pohodě stihnout práce na poloviční úvazek, i další přivýdělky. Pokud tedy nejsi aktivní a nemáš potřebu chodit na všechny přednášky.

Kdyby tě něco zajímalo, klidně se ptej

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Co se týká praxe a uvažuješ i o Praze, tak proč neuvažuješ o VŠE? Pořád je to z ekonomických vysokých škol ta nejlepší, má nejlepší jméno, v Praze seženeš daleko snadněji práci při škole než v Liberci. Navíc na VŠE si můžeš rozvrh mnohem individuálněji nastavit (můžu porovnat s TUL, není to nějaká má domněnka), takže práci můžeš opravdu v pohodě stíhat, já pracovala 4 roky při škole na poloviční úvazek. Pokud to myslíš s ekonomií vážně, tak TUL bych nevolila. Neříkám, že je to špatná škola, ale pokud vyloženě nechceš z nějakého důvodu zůstat v Liberci, tak bych šla do Prahy na VŠE. A pokud ti jde o možnost praxe, pak bych zase byla pro Prahu, třeba i tu zemědělku, protože možnosti jsou úplně někde jinde. Pokud teda za praxi nepočítáš vybalování v Globusu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené