arrow
profile_image
Gabisaurus
od 16. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
na Vánoce bych si chtěla koupit stříbrný řetízek s křišťálky a sladkovodní perlou přes internet. Součástí je certifikát pravosti šperku a kamene. Chtěla bych ale hlavně certifikát pravosti té perly, ať vím, že tam nemám něco umělého. Týká se ten certifikát i perly anebo ne? Perla tam totiž není zmíněná... Popřípadě pokud máte některá zkušenost se stribro-klenoty.cz, tak bych byla ráda, pokud se podělíte o zkušenosti.
Díky

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, mam nekolik náhrdelníků se sladkovodnimi perlami. Jsou to nekolika radove snury, rozdelene ruzne barevnymi polodrahokamy..
Vis, ona to neni takova vzacnost, jako solo morska perla, na certifikatu by melo byt ze se jedna o sladkovodni perly a tim by to melo byt hotovo. Ja to vzdy dostala jako darky, ale vypadaji vsechny stejne, nektere jsou vetsi nektere mensi, ale je typycke ze maji nepravidelny, kostrbaty vzhled.

arrow
profile_image
Gabisaurus
od 16. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na askim: Vím, že to není taková vzácnost, ale i tak bych chtěla mít jistotu... Kouknu se příště asi po jiných, když na certifikátu není nic o perle. Díky

arrow
profile_image
Chipatorka
od 29. 10. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, přesně jak tu píši ostatní. Sladkovodní perličky nejsou tak vzácné, existují na ně speciální "rybníky", kde se perlorodky pěstují opravdu ve velkém. Jinak certifikáty pravosti jsou taková habaďura. Většinou si je každý obchodní tvoří sám, protože "certifikáty" si může dělat defakto každý. U tvého případu pravost i snadno ověříš, existuje na to mnoho "domácích" postupů. Jeden najdeš třeba tady.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené