arrow
profile_image
Elialen
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Mám poměrně velký úbytek zubní kosti v horní i spodní čelisti po celé délce. Je mi 29 let a zuby mám na pohled opravdu krásné, i když špičáky ve spodní čelisti trošku výraznější. Pomocí měřítka (nevím, jak se to nazývá) mi byly naměřeny mezi zubem a dásní hodnoty v rozmezí 0,5mm až 1cm. Jsem z toho opravdu nešťastná. Paradentolog mi sdělil, že bude nutný chirurgický zákrok, který bude stát okolo 5 tis.kč za jeden zub, což mě přijde trošku moc. Můžete mi někdo, prosím, vysvětlit, jakým způsobem se dá tato situace řešit a kolik to běžně stojí? Děkuji.

arrow
profile_image
hanci
od 16. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mně kost ubyla tím,že mi ji ubíraly cysty. "Dostavovalo" se to, právě během jedné operace,
"umělou" kostí - byl to takový prášek. Spotřebovali na to jeden pytlíček, cena cca 4 tis.
Pak jsem po x letech šla na implantaci, právě do toho místa a přitom se zjstilo,že kosti je jak málo, tak není dostatečně pevná a nemohli zavést impl.celý a najednou.

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Elialen:
Kosť ubýva najviac vtedy, keď na tom mieste chýba dlhšie zub,alebo pri parodontitíde.Vychádzam z toho,že asi trpíš na parodontitídu.Záleží v akom štádiu ju máš.Ak sa zuby nekývu a pevne držia,dá sa previesť tzv. augmentácia kosti.Ďasno sa odseká od kosti a na miesto chýbajúcej kosti sa nasypú také biele granule, ďasno sa prišije a cca do polroka granule prerastú kostnou hmotou.Veľmi ale záleží konkrétne od stavu chrupu a rozsahu prípadnej parodontitídy resp. úbytku kosti. Augmentáciu by bolo vhodné v tak velkom rozsahu ako spomínaš previesť na 4 etapy.Cena 5000 kč si myslím by bola asi za 1/4 chrupu,alebo 8 zubov.Za 1 zub je to prehnaná cena.
Ceny v roznych ambulanciách sa odlišujú aj o 100%.

arrow
profile_image
Elialen
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na mate: Reaguji na hanci:

Děkuji Vám za připomínky. Už jsem klidnější a hlavně vím, do čeho jdu. Jsem z Moravskoslezského kraje, ale často jezdím i do Brna. Pokud víte o vhodné ambulanci, ráda se jim ozvu a svěřím do péče

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené