arrow
profile_image
Bavettka
od 30. 9. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, snad mi někdo poradí...
Mám magisterský titul z učitelství pro SŠ, kvalifikována jsem pro výuku na 2. stupni ZŠ a na středních školách.
Zajímalo by mě, jestli je možné za nějakých podmínek nastoupit do zaměstnání jako učitelka 1. stupně, učitelka MŠ, popř. vychovatelka v družině?
Celou dobu jsem si myslela, že na to prostě nejsem kvalifikovaná a zajímala jsem se jen o pozice pro 2. stupeň a SŠ, ale nedávno známá, co má stejnou kvalifikaci nastoupila na půl úvazku jako učitelka MŠ a na druhou polovinu jako vychovatelka v družině.
Tak bych se chtěla zeptat, jestli tu je někdo, kdo se v tom pohybuje a ví, jak to tedy je?
Děkuji.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Bavettka: myslím že možné to je. Kamoška začla pracovat jako učitelka ve školce aniž by měla nějakou kvalifikaci. Jen se půl roku před tím zabyvala jako lektorka možoretek. A vzdělaní si dodělava až teď. Což si myslím že šanci máš když máš aspon nějaké vzdělaní. Zkus se poptat někde ve školce ředitelky co požaduje a zda by to dle požadavku stačilo a nebo ne

arrow
profile_image
Bavettka
od 30. 9. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No, jde mi o to, že si teď říkám, jestli teda nemá člověk reagovat i na tyto pracoví nabídky... Protože čekat, než se někde objeví nabídka pro učitele SŠ toho konkrétního předmětu, je celkem zdlouhavé... Já jsem automaticky na nabídky pro 1.st. nereagovala a teď koukám, že jsou spolužačky třeba i v družině a ve školce...

arrow
profile_image
Fides
od 11. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No, na učitelku MŠ musíš mít bud Pedagogické lyceum nebo vystudovaný VŠ obor Učitelka MŠ. Je to podle zákona, ověřovala jsem si to, protože mě to také zajímalo.
A družina se zase obor Vychovatelství. Nově pozměněný zákon už bohužel člověk neobejde Pokud to někdo dělá jinak, je to protizákonné a hrozí pokuta...

arrow
profile_image
haninkas
od 10. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No, pokud máš aprobaci na 2. stupeň, tak můžeš učit i na prvním, ale zároveň musíš odučit aspoň nějaké minimum na tom druhém. Máme takhle jednu paní učitelku, která je třídní na prvním stupni (má třídu od 1. - 5. třídy) a na druhém stupni učí 2 hodiny týdně ruštinu. Myslím, že stačí i pouhá hodina na tom 2. stupni. Jak je to s prací vychovatelky nebo učitelky v MŠ netuším.

arrow
profile_image
sequanka mojeid
od 17. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No momentálně stačí mít vystudovanou vysokou školu pedagogického směru a můžeš učit, co je zrovna na škole potřeba-záleží na řediteli, ale pokud by se na tvou pozici hlásil někdo s potřebnou aprobací, může Tě propustit, ve školce můžeš taky být- moje kamarádka tam byla 3 roky, než přešla na národku- jen si nechat uznat, že máš vysokou školu- máš pak nárok být v platové tabulce výš.

arrow
profile_image
Bavettka
od 30. 9. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na sequanka: To bude ale asi záležet už na konkrétním řediteli ...
Poptala jsem se známých, co se trochu vyznají v právní oblasti nebo se pohybují ve školství, a prý tedy učitel s aprobací na 2. stupni ZŠ může učit pouze na druhém stupni, popř. může mít i nějaké hodiny na prvním, ale primárně musí mít ve smlouvě, že ho brali kvůli tomu 2. stupni. Není prý pravda, že by mohl takový člověk učit pouze na 1. stupni a rozhodně nemůže učit ve školce. Mohl by ještě dělat asistenta pedagoga, popř. vychovatele v družině.
Ale všechno je to o domluvě, známosti nebo nutnosti. Takže pokud prostě nikoho nemají, asi nepohrdnou žádným pedagogickým vzděláním. Nebo nevím, proč je v tom jinak takový zmatek.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené