arrow
profile_image
kacpo
od 9. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahoj, tento rok končím se střední a hlásila jsem se na několik vysokých škol a jednou z nich bylo i učitelství pro mateřské školy. Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo z vás tento obor studuje, nebo jestli jste učitelky ve školce? jestlije to náročná práce/studování apod...konkrétně jsem se přihlásila na ostravskou univerzitu.

arrow
profile_image
hanci
od 16. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Práce je to náročná, ale za to krásná - i když možná jak pro koho.
Dělám 3 roky ve školce a k tomu stejnou dobu dálkově předškolní pedagogiku.

arrow
profile_image
fuzzy
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

to je můj sen, pracovat ve školce...ale peníze asi nic moc, co?
Pořád přemýšlím, že bych se po VŠ ještě přihlásila i na učitelství, ale neumím hrát moc na nástroj ani zpívat
Bez tohoto vzdělání asi učit nelze předpokládám, i když VŠ budu mít, ale ekonomku...

arrow
profile_image
hanci
od 16. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jsem na nástroj začala "hrát" z donucení taky až na týhle škole. Jinak podobný vystupování
a "veřejný" zpěv byl pro mě vždycky horor
Když jsem nastoupila tak jsem už byla přijatá na školu a vedení školky dříve všechny nekvalifikované nutilo k přihlášce ke studiu-max. do 2 let od nástupu do tohoto zaměstnání.
Teď už, alespoň u nás, na to tolik netlačí.

Oproti učitelství 1. stupně je předškolní brnkačka Práce pěkná, když se člověk ze začátku připravuje, odpadá i domácí příprava. A co se týče platu, tak sice není nic extra, ale zase 5-6 hodin placených jako osmihodinovka + prázdniny a volna

arrow
profile_image
hanci
od 16. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

U nás se dělá příprava každý den a na prázdniny se ve školce nehraje, protože jsou hlavně pro ZŠ a SŠ

hanci
Možná asi jak v kterém městě. U nás v okolí o letních prázdninách nefunguje žádná školka. Jen pár dní před začátkem školního roku.
Co se týče přípravy, když jsem byla na stáži, učitelky už měly za svou dobu působení vymyšlené programy pro děti, takže se vždycky po ranní cca půlhodinky domlouvaly, co budou dělat příští den a pohoda. Ale je fakt, že to byly učitelky s dvacetiletou praxí, které měly rády děti, děti je a už měly za tu dobu zajetý systém.

Jinak si myslím, že všeobecně jsou platy v MŠ a prvním stupni ZŠ dost tristní na to, že tam vlastně učitelé odvedou největší práci, která se potom projeví v dalším studiu a životě - socializují děti, učí je se učit. Ale zase v tom poměru platů v ČR a pracovní době je to ok.

arrow
profile_image
hanci
od 16. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Michele
S těma přípravama jsem myslela spíš ty "propriety" k činnostem. celoroční plán je daný, měsíční a týdenní programy už taky předem udělaný, ale u nás musíme mít pro děti na každé ráno připravená 3-4 centra činností,takže ty denní přípravy jsou hlavně kolem tohoto.

arrow
profile_image
kacpo
od 9. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

no právěže mě se to líbí z toho hlediska, že je to pěkná práce a určitě ne stereotypní, že? děti vymýšlí pořád něco nového...no ale mám docela strach z toho, že bych pak nesehnala práci...naše profesorka mě "potěšila" zprávou, že prý pro učitelky ve školkách je čím dál mín míst...ale já si na druhou stranu myslím, že je to naopak...maminky dávají své děti do školek čím dál víc a čím dál dřív, tak tím se zvyšuje i potřeba více učitelek..co myslíte?

arrow
profile_image
hanci
od 16. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak stereotypní práce to rozhodně není, ...na co ty děti někdy nepřijdou
U nás po okolí je dětí i míst pro učitelky zatím dost. Ale jak to bude za 2,3, roky to samozřejmě nikdo neví. Jo stává se námže maminky volaj už když maj 6měsíční mimino, kdy ho můžou včas zapsat

arrow
profile_image
kacpo
od 9. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

tak to se divím...mě by teda určitě nenapadlo volat tak brzo, když bych měla tak malé mimono doma no a zezačátku když jsem se na tu školu hlásila, tak jsem ji brala spíš jako rezervu, když se nedostanu nikam jinam...ale ted ji začínám jaksi upřednostnovat byla jsem asi před 2 týdny pro malou 5 letou sestřenici do školky a strašně se mi líbilo, jak tam ti maličcí človíčky pořád štěbetali a dívali se na mě s takovým respektem a zvědavě mě zdravili...nevím no..úplně mě to rozněžnilo a uvědomila jsem si, že školky nejsou jen kvůli tomu, aby maminky mohly pracovat a mít trochu času pro sebe, ale že když se to tak vezme, tak je to důležitá práce, kde jedna učitelka vychovává najednou několik dětí a má to jistý dopad na to dítě...i když samozřejmě ne tak velký, protože to dítě je přece jenom většinu času s rodinou...uvědomila jsem si, že tahle práce by mě naplnovala a měla bych pocit, že dělám něco důležitého...

arrow
profile_image
kajdula
od 30. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, pracovala jsem ve skolce 6let, ted jsem 2 orky na RD a zase se tam vracim. Jako prace je super, opravdu se tam nenudis ani minutu o stereotypu nemuze byt taky ani rec.
Penize nic moc, ale zase prazdniny (40dni dovolene), 6hod. (vetsinou) prac. doba.¨
Ted studuju dalkove v Brne ucitelstvi pro MS 2.semestr a je to celkem v pohode. Jediny co, tak musis umet trochu na klavir a zpev.

Ale s místama ve školce aspon v Brně je to docela blby, jednak pro deti, ze je moc deti a malo mista a pro ucitelky ze bys musela mit hoooodne velky stesti, abys sehnala cely uvazek. Ja se k celymu uvazku dopracobala az po 3letech a to jeste diky tomu, ze sla kolegyne do duchodu. A VS ti v tomto oboru zatim moc nepomuze - pokud myslis penize, VS neni podminkou prace v MS, tak neni ani ohodnocena vyssi mzdou.

arrow
profile_image
miška126
od 18. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, já tedy pracuji ve školce 8 rokem a pravda je, že je to práce hodně náročná a hlavně člověk nese aniž si to uvědomuje tak velkou zodpovědnost co se týče bezpečnosti, kórd při dnešní hyperaktivitě dětí. Ono 40 dovolené a 6 hod. prac. doba vypadá moc pěkně a věřím, že dokáze nadchnout pro tuhle práci spoustu slečen, ale ve skutečnosti je to tak, že když má MŠ provoz i přes prázdniny, tak během roku s takovým počtem dětí, který chodí není opravdu možné si ji téměř vybrat, a s 6 hod. pracovní dobou, je to také různé stačí když do toho přijdou nějaké kroužky a mimoškolní aktivity a hned jsme někdě jinde. Setkala jsem se stím, že v MŠ byla spousta holek na praxi a všechny přišly samozřejmě velmi nadšené, než zjistily jaká je opravdu realita, že nestačí mít děti jen rád, tak nakonec odcházely docela zklamané. Je škoda, že práce v MŠ nepatří stále mezi ty, které by byly alespoň trochu uznávané, v tom, že se člověk setkává často s názorem, že učitelky si v MŠ jen hrají, přitom by mě zajímalo kolik z nich by zvládlo s dnešní hyperaktivitou dětí zvládnou např. třídu s počtem 28 dětmi, ono z pohledu toho kdo si dítě přijde pouze vyzvednout a vidí jak jsou paní učitelky stále usměvavé může opravdu někomu připadat, jaká je pohodová práce. Ani nemůžu souhlasit s tím co bylo psáno, že děti jsou většinu času s rodinou, u nás hodně dětí tráví celý pobyt a to je 6.30 - 16.30 hod. v MŠ, což je při práci rodičů pochopilné, tak mi řekněte kolik toho času tráví tedy doma. Takže ikdyž je to opravdu práce s dětmi pěkná a různorodá, tak nevím jestli v dnešní době není těch záporů více než kladů, ať už se jedná plat, spolupráci s rodiči atd., ono co radit, to si každý musí vyzkoušet sám a musí být připraven, že když pracuje mezi takovou spoustou lidí, že stále najde hodně těch, kteří budou stále nespokojení, protože to co dokáží děti i rodiče, někdy vymyslet, tak to je opravdu někdy hooodně usměvné, proto nevím jak je to jinde s volnými místy, ale co vím tak např. v Brně je volných míst dost a hodně učitelek co z nám tuto práci opustilo. Takže všem co jsou do školství držím palce.

arrow
profile_image
miška126
od 18. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, já tedy pracuji ve školce 8 rokem a pravda je, že je to práce hodně náročná a hlavně člověk nese aniž si to uvědomuje tak velkou zodpovědnost co se týče bezpečnosti, kórd při dnešní hyperaktivitě dětí. Ono 40 dovolené a 6 hod. prac. doba vypadá moc pěkně a věřím, že dokáze nadchnout pro tuhle práci spoustu slečen, ale ve skutečnosti je to tak, že když má MŠ provoz i přes prázdniny, tak během roku s takovým počtem dětí, který chodí není opravdu možné si ji téměř vybrat, a s 6 hod. pracovní dobou, je to také různé stačí když do toho přijdou nějaké kroužky a mimoškolní aktivity a hned jsme někdě jinde. Setkala jsem se stím, že v MŠ byla spousta holek na praxi a všechny přišly samozřejmě velmi nadšené, než zjistily jaká je opravdu realita, že nestačí mít děti jen rád, tak nakonec odcházely docela zklamané. Je škoda, že práce v MŠ nepatří stále mezi ty, které by byly alespoň trochu uznávané, v tom, že se člověk setkává často s názorem, že učitelky si v MŠ jen hrají, přitom by mě zajímalo kolik z nich by zvládlo s dnešní hyperaktivitou dětí zvládnou např. třídu s počtem 28 dětmi, ono z pohledu toho kdo si dítě přijde pouze vyzvednout a vidí jak jsou paní učitelky stále usměvavé může opravdu někomu připadat, jaká je pohodová práce. Ani nemůžu souhlasit s tím co bylo psáno, že děti jsou většinu času s rodinou, u nás hodně dětí tráví celý pobyt a to je 6.30 - 16.30 hod. v MŠ, což je při práci rodičů pochopilné, tak mi řekněte kolik toho času tráví tedy doma. Takže ikdyž je to opravdu práce s dětmi pěkná a různorodá, tak nevím jestli v dnešní době není těch záporů více než kladů, ať už se jedná plat, spolupráci s rodiči atd., ono co radit, to si každý musí vyzkoušet sám a musí být připraven, že když pracuje mezi takovou spoustou lidí, že stále najde hodně těch, kteří budou stále nespokojení, protože to co dokáží děti i rodiče, někdy vymyslet, tak to je opravdu někdy hooodně usměvné, proto nevím jak je to jinde s volnými místy, ale co vím tak např. v Brně je volných míst dost a hodně učitelek co z nám tuto práci opustilo. Takže všem co jsou do školství držím palce.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené