arrow
profile_image
B.l.u.e
od 26. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, najde se tu nějaká učitelka?
Mám dotaz na učitelství na ZŠ/SŠ. Když budu studovat učitelství na ZŠ, můžu si pak dodělat něco, co mi umožní učit i na SŠ? A můžu naopak s vystudovaným učitelstvím pro SŠ učit i na základkách?

Na ZŠ můžeš učit i s vystudovanou aprobací na SŠ. Dnes už to jde a nebudou ti kvůli tomu snižovat základ platu, že bys byla "nekvalifikovaná". Opačně si nejsem jistá. Někde, kde je málo vystudovaných, by tě vzali určitě, pokud by ale měli na výběr, vybrali by někoho, kdo má vystudované zaměření na SŠ. Můžeš si ale dodělat ještě případně pak nástavbu, která je asi na dva roky.
Některému dělení na SŠ a 2.stupeň ZŠ nerozumím. Absolvovala jsem na fakultě předměty se studenty zaměřenými na SŠ, ač já studovala na ZŠ a měli jsme stejné podmínky, takže znalosti se neliší. Možná spíš nějaké pedagogicko-metodologické předměty.

arrow
profile_image
B.l.u.e
od 26. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Charlotte:
Děkuju za odpověď Ještě jeden dotaz, jde, když bych studovala na pajdáku třeba ZSV + zeměpis, učit později i angličtinu? Kdybych si třeba jen udělala nějakou mezinárodní zkoušku nebo tak něco, a přitom bych pedagogiku vlastně měla vystudovanou?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené