arrow
profile_image
louisyy
od 20. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
v pondělí jdu na druhé kolo pohovoru na brigádu - prodejce elektronických cigaret v kamenném obchodu. Je to malá soukromá firma, obchod je mimo centrum docela blízko mého bydliště - zkrátka to prozatím vypadá, že by mi práce tam skvěle vyhovovala. První pohovor proběhl dobře, mluvila jsem se spolumajitelkou – opravdu příjemná paní, spíš jsme si normálně popovídaly. Druhý pohovor bude s ní a s jejím společníkem, prý jestli se mu taky budu zamlouvat a jestli dokážu něco prodat.

Na jednu stranu nadšení, na druhou trochu panika, co si tam na mě přichystají nemám s prodáváním zkušenosti (což jsem řekla už při prvním pohovoru) a tak jsem dnes dost znejistěla.

Ucházeli jste se někdo o obdobnou pozici? Jak probíhal pohovor? Konkrétně ta ukázka prodejních schopností?

Zatím jsem si zjistila info o firmě, o majitelích atd., zběžně jsem prohlédla sortiment a „našprtala“ jsem základy o elektronických cigaretách, z čeho se skládají, jaké jsou náplně a tak. To byla moje příprava na první pohovor.

Předpokládám, že tentokrát bude nějaká modelová situace se zákazníkem, třeba poradit člověku, který si chce e-cigaretu koupit, ale vůbec nic o nich neví. Pak možná domluvit se anglicky.

Takže znovu projedu sortiment, pak výhody a složení el.cigaret, zopakuju zdvořilostní fráze a slovíčka týkající se prodeje, nakupování a tohoto konkrétního zboží.
Minule nepadly žádné otázky na silné/slabé stránky, proč chcete pracovat u nás, co od práce očekáváte, proč bychom měli najmout právě vás a podobné (paní se ptala přímo na to, co se týkalo této práce a co skutečně potřebovala vědět). Ale kdyby, tak na to už jsem celkem připravená po jedné zkušenosti, kdy mě to opravdu zaskočilo, a z diskuzí.

Dál mě už nic nenapadá a budu moc vděčná za každý příspěvek a radu. Na jednu stranu doufám, že to nebudou až moc hrotit, protože ví, že jsem jako prodejce začátečník, na druhou stranu jsem radši připravená, než nepřipravená a přinejmenším uvidí, že o tu práci stojím a že se zajímám.

A ještě jeden dotaz – už jsme se předběžně bavily, že bude potřeba podepsat hmotnou odpovědnost, což chápu – pokud mě vezmou, budu na prodejně sama a budu manipulovat s penězi, ale mám z toho trochu strach, i když firma vypadá seriózně. Něco jsem o tom četla, takže se asi zeptám, kdy dělali poslední inventuru (doufám, že nedávno, jinak bych ji po nich asi musela chtít) a plánuju před nástupem uzavřít pojistku „na blbost“ (vím, že se nevztahuje na manka, ale to mě netrápí – ve specializované prodejně asi těžko bude takový frmol jako na kase v supermarketu ve špičce, kdy se člověk snadno splete a omylem špatně vrátí.

Předem díky za reakce

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Myslím, že Tvá příprava je opravdu perfektní Skrz to vypozorování schopnosti prodeje Ti moc neporadím. Ale také se přikláním k verzi, že vyzkouší nějakou modelovou situaci. Což by vzhledem k Tvým nabytým informacím o tomto produktu neměl být problém.

Spíš Ti chci poradit, aby sis v případě, že budeš podepisovat tu smlouvu, udělala inventuru za každých okolností sama. I kdyby Ti řekli, že ji dělali ten den ráno. A s pojistkou na blbost zkušenosti nemám. Sama jsem ale v obchodě měla plnou hmotnou zodpovědnost a zdá se mi, že to na tento případ uplatnit nešlo, ale jistá si nejsem. taky jsem se dost naplatila

arrow
profile_image
eva.kopretina
od 4. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Připravená jsi určitě dobře, rádi vidí, že se zajímáš o nabízené produkty. A při ukázce prodejních schopností si vždycky v první řadě zjisti potřeby zákazníka, ať mu nenabízíš něco, co třeba vůbec nechce. A pak nabídni doplňkový prodej, u el. cigaret třeba další baterii a určitě mu dej kontakt - vizitku obchodu. Držím palce

arrow
Neprodává v Bazaru

Určitě jsi připravená dost já byla na pohovoru do zverimexu (sice trochu jiný obor, ale prodej je prodej) a ptal se mě jak se zákazníka zeptat, nebo ho oslovit aby ti neřekl "já se jen dívám" - tohle zrovna asi u tvé brigády nehrozí, pochybuju že by se někdo chodit dívat na cigarety nebo liquidy ale možná by nebylo špatné to vědět...a pak mi dal tužku se slovy "prodejte mi ji" no koukala jsem jak puk a nic moc ze sebe nevymáčkla, ale bavila jsem se o tom s vedoucí a ta říkala že se to musí udělat tak aby ji potřeboval (žádné popisování jak je krásná, úžasná apod....)

arrow
profile_image
ableben
od 18. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

přípravu máš na jedničku, takže to zvládneš..

já mám podobnou zkušenost ze Suncity a Jysku.. paní v Suncity mi dala na výběr z různých, nepopsaných krabiček a flaštiček, ať se rozhodnu co to bude za produkt, na co to bude a mám jí ho prodat.. no byla sem vedle, takže mě samozřejmě nepřijali..
a potom chlap v Jysku mi vrazil do ruky propisku a řekl "prodejte mi ji".. to sem odmítla, takže pohovor skončil..
osobně obdivuju všechny kdo tohle zvládají.. já sem potom už ani neposílala životopis na místa, kde by tenhle zkušební prodej mohl být..

arrow
profile_image
louisyy
od 20. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Díky všem za odpovědi

Doufám, že prodávání propisky mě nečeká, nevím co bych řekla
Když jsem se hlásila na tuhle brigádu, tak jsem si říkala, že tam budou chodit lidi už s určitou představou (minimálně, že budou shánět e-cigaretu nebo příslušenství)

Reaguji na eva.kopretina: Ten kontakt by mě vůbec nenapadl, díky

Včera mi celkem pomohlo se z té nervozity vypsat už jsem v klidu, připravím se, jak jsem psala, a zbytek nechám osudu.

Reaguji na Nicolletta: Právě se chci vyhnout případnýmu placení za něco, co není moje vina. Teď jsem našla, že před podepsáním HO se inventura udělat musí, respektive, že mám právo ji požadovat. Pochybuju, že by mě to nechali dělat samotnou, spíš bych se podílela. Ale nevím, s tímhle nemám zkušenosti, a netuším, jak to tam chodí.

Ta pojistka se dneska dá uzavřít konkrétně na zaměstnání (Pojištění odpovědnosti z výkonu povolání), vztahuje se i na vedlejší pracovní poměry a brigády a třeba na případy jako např. chybně zaúčtovaný materiál a tak. Ty nabídky se liší pojišťovna od pojišťovny a člověk si musí dobře pročíst, co všechno zahrnují

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na louisyy:

To ano. Ale i když pochybuješ, že Tě nachají dělat infošku samotnou. Spíš mi jde o Tvůj vnitřní klid, protože kdyby na Tebe za měsíc vybalili, že tam chybí to a to, tak i když si budeš jistá, že když si přišla, tak to tam nebylo, tak to už nikoho zajímat nebude.

arrow
profile_image
SylvaKal.
od 8. 12. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na louisyy:
Ahoj,
kde že to prodáváš? Jestli tě teda přijali? Já jsem se nechala minulý týden, od jedné slečny v Ostravě, přesvědčit ke koupi těchto liquidů URL Nestěžuji si, právě naopak moc mi chutnají a jsem ráda, že jsem se nechala přesvědčit. Každopádně já bych asi nemohla dělat prodejce, nemám na to potřebnou vyřídilku a ani přesvědčovací schopnosti. Na to asi musí být povaha

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené