arrow
profile_image
Pajinka282246
od 3. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já si šetřím do prasátka vybírám ho, když je úplně plný

arrow
profile_image
kayuschka
od 5. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Monus: Věř nebo ne, ale unosím

Mám to stejně, taky unosím docela kvantum bot, nikdo mi to nevěřím, ale fakt mi dělá radost to střídat a kombinovat. Poslední dobou jsem vytřídila botník, kde jsem měla boty z mých 14-15 let (to mě bavilo kupovat boty ve slevách a na aukru, takže se mi nakupily i ty, které bych si v podstatě ani nevzala na sebe - takový euforie z cen) takže mám zase kde kupit další množství, je to fajn pocit. Neboj, noha už nám neroste, takže to unosíme.

arrow
profile_image
4zelinka
od 30. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

nikdy jsem šetřit neuměla a ani se to už asi nenaučím. Na druhou stranu, vždy jsem utratila tolik, kolik jsem měla. Když jsme s manželem vydělali za měsíc 15tisíc tak jsme utratili 15, když 60 tak 60. Nikdy jsme ale neměli dluhy a bydlíme ve vlastním. Takže i kdyby se něco stalo, těch pár korun na jídlo se vždycky sežene.

arrow
profile_image
Markvitka mojeid
od 1. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Vždycky jsem peníze rozházela, jen co mi přišly do ruky. Už když jsem jela na tábor a dostala jsem peníze na zmrzliny a dobrůtky, tak jsem je utratila hned první dny a zbytek tábora jsem chodila za bráchou, protože sem šetřit neuměla. Od tý doby, co jsem chodila při studiu do práce na poloviční úvazek a fakt makala, tak jsem si peněz začala opravdu vážit. Kámošky vždycky nechápaly, když si vydělávám, proč se rozmýšlím, jestli si něco koupím nebo ne, když na to přece mám! Jenže potom, co jsem poznala hodnotu peněz a byly moje, mnou vydělaný, za soustavnou a únavnou práci, tak mi jich bylo líto Pracovala jsem skoro rok, teď už půl roku nic a pořád mám na účte slušnou částku... jsem na tuhle svoji proměnu pyšná A jinak, raději si koupím kabátek za dva tři tísíce a mám ho x let, stejně jako kabelky a kalhoty a saka, které vydrží, než neustále hromadit skříně nic moc oblečením, co jsem koupila ve slevě jen proto, že bylo výhodné...

arrow
profile_image
Zimonka
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Mia_Sofia: Reaguji na Monus: nojo holky, prostě umíte nakupovat mně se prostě něco líbí a nekoukám se na cenu, koupím si to, i když bych za cenu té jedné věci mohla mít třeba dvě nebo i tři.

Cituji vendulka153: takže do toho asosu co máme domluvený musim zatim vydržet

tak to není za dlouho

arrow
profile_image
Zimonka
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Dasule: A když už se do toho pustím, zjistím, že potřebuju věc, kterou fakt jako potřebuju - např. pudr, pleťový krém, šampon, HA...a je to v pr...

jo přesně tak pudr třeba není taková položka, ten si kupuju od Dermacolu za stovku, ale HA 850

arrow
profile_image
Zimonka
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na bonnie90: ne, psala jsem, že si to píšu od začátku roku...a na to, že nevydělávám mi to připadá docela dost..

arrow
profile_image
Zimonka
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Děkuju moc za tolik reakcí

Moje mamka říká, že si mám užívat, dokud jsem mladá a že si mám udělat radost a koupit si co chci, protože až budu mít děti, tak mi na to nebude zbývat rodiče mě živí, takže všechny peníze, co si vydělám nebo dostanu můžu prostě utratit za cokoliv. Ale někdy už mám trochu výčitky...
Mám štěstí, že mám přítele, který šetřit umí. Jenom doufám, že spolu zůstaneme, potřebuju někoho, kdo mě bude krotit...a nedovolí mi utratit celou výplatu za hadry a boty

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Markvitka: A jinak, raději si koupím kabátek za dva tři tísíce a mám ho x let, stejně jako kabelky a kalhoty a saka, které vydrží, než neustále hromadit skříně nic moc oblečením, co jsem koupila ve slevě jen proto, že bylo výhodné...

Tohle má prostě každý jinak. Já si troufnu napsat, že nekvalitní věci nekupuju. Hodně koukám u těch v akci, jak je to šité, zda někde nitky nečouhají, kvalita materiálu apod., ale prostě miluju kombinace a ráda si každý den obléknu něco jiného, takže z momentálních finančních možností u mě převládá kvantita nad kvalitou (ale ani ta není nijak hrozná). A hlavně - NEkupuju hova.diny. Mně totiž nejde o množství (co nejvíc věcí za nejmíň peněz), ale o to, abych danou věc koupila výhodně.

Jenže když se nad tím zamyslíte, tak víte, že ta věc má původní cenu např. 1500,- a v akci se dá pořídit za např. 500,- - lze to považovat za šmuk, když jsou lidé, kteří to v domění kvalitní věci koupili za původní cenu?

arrow
profile_image
Rosemary
od 11. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bohužel taky nemám nic našetřeno...jsem studentka, ale chodím na brigádu. Výdělek mám celkem slušný, v průměru tak 8000,- jak kdy, podle toho kolik mám odpracovaných hodin. Poslední výplaty to bylo kolem 10000,- takže si myslím, že dobrá výplata. Sice kolem 1500,- projedu, ale neplatím nic zabydlení, jen 400,- internet, 200,- na PF a telefon tak 300,-. Zbytek mám pro sebe...ještě teda kupuju jídlo kočičce a taky sobě, doma si beru jídlo jen občas. Za svoje jídlo utratím docela dost, protože jsem strašně mlsná a nenažraná Psala jsem si útraty do deníčku, ale přestala jsem, že jsem nestíhala zapisovat a stejně jsem utrácela i tak pořád stejně, akorát jsem se teda mohla podívat za co. Každý měsíc si koupím něco na sebe. Lákají mě oblečené figuríny ve výlohách, např. v New Yorkeru, který mám blízko mé práce, koupila jsem si už jedny kalhoty a mám zálusk na rifle. Nebo vidím na ulici nebo někde hezky oblečenou slečnu, tak si hned říkám, že to bych taky chtěla....ach jo, štve mě to a obdivuju ty, které dokáží z výplaty něco ušetřit.

arrow
profile_image
Markvitka mojeid
od 1. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Mia_Sofia:
Tak určitě máš v tomhle pravdu, pokud opravdu nakupuješ ve slevách kvalitní věci, co ti vydrží i přes to, že si je koupila zlevněné a unosíš je, tak je to asi nejlepší řešení, jaké člověk může dělat Já bohužel ve slevách narážím na kousky, které mám dojem, že je nikdo nechce, proto tam zůstaly A když náhodou bych něco chtěla, tak už nemají velikosti.. Důležité je kupovat to, co užiješ, jinak to je opravdu plýtvání a vyhazování peněz oknem, to by mi bylo líto

arrow
profile_image
Ivónie
od 26. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já jsem taky studentka, brigádu při škole nestíhám, takže pracuji jen teď o prázdninách a přesto se mi celkem daří šetřit. Na každý semestr dostávám peníze od rodičů (platím si cestovný, koleje, jídlo, prostě všechno). Oblečení mi rodiče platí jen občas (když se mi rozbijou zimní boty, tak mi zaplatí nový, ale že by mi jich zaplatili 10 párů, tak to ne).

Na začátku každýho semestru, když mi na účet dojdou peníze, tak si řeknu, kolik chci, aby mi jich tam zbylo na konci semestru a podle toho se řídím - když vidím, že mi ještě zbývá dost, tak si něco pěkného koupím, když ne, tak se radši ani nikde nedívám . Je pravda, že od té doby, co jsem začala projíždět mimibazary, aukra a spol., tak je to šetření trošku těžší .

Ono je to možná i výchovou - moje mamka je hodně šetřivá (ne, že by nám nedopřála, ale prostě vždycky musíme mít docela velkou rezervu. Přece jenom žijeme v rodinným domku, takže kdyby se nám rozbil kotel nebo třeba střecha tak je třeba dost peněz).

Jinak já se taky hodně nakupuju v sekáčích a výprodejích. Myslím, že za ty roky, co takhle nakupuju, jsem se naučila rozpoznat kvalitní věc (obzvlášť v sekáčích). Třeba teď jsem si ve slevách koupila krásný kalhoty zlevněný z 1800 Kč na 299 - tak o těch si myslím, že by mohly být kvalitní.

Když jsem začala někdy ve 14 letech nakupovat pravidelně v sekáčích, tak jsem toho kupovala hrozně moc, protože jsem byla ohromená tou cenou (najednou jsem si ze svýho 500 Kč kapesnýho mohla dovolit poměrně dost oblečení), jenže většina z těch věcí byly šmejdy nebo se mi zas tak moc nelíbily, takže jsem je pak ani nenosila. Kdežto teď jsem se naučila si fakt vybírat pěkný a kvalitní kousky, který unosím.

A popravdě moc nechápu lidi, kteří jdou od výplaty k výplatě a mají na účtě nulu. Já se tam fakt pořád snažím udržovat určitej obnos.

arrow
profile_image
Ivónie
od 26. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Markvitka: A když náhodou bych něco chtěla, tak už nemají velikosti..

Já mám štěstí, že jsem hodně drobná a ve slevách většinou zůstávají ty nejmenší velikosti (který skoro nikomu nejsou a mně jo) nebo ty největší...

Cituji Zimonka: že si mám udělat radost a koupit si co chci, protože až budu mít děti, tak mi na to nebude zbývat

pokud si pořídíš jen tolik dětí kolik finančně zvládneš,tak ti v pohodě zbyde

----------------------------------------

Jinak já dokážu ušetřit asi na všem když je potřeba,ale nedokážu ušetřit na jídle,to prostě neumím.......mám to stejné jako mnohé z vás preferují kvalitní oblečení,tak já se snažím hledat kvalitní suroviny,protože mi záleží na tom čím svou rodinu a sebe živím.

arrow
profile_image
Ivónie
od 26. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Laky: pokud si pořídíš jen tolik dětí kolik finančně zvládneš,tak ti v pohodě zbyde

Ehm, pokud ovšem nebude slečna svoje děti vychovávat jako je vychovávána ona - jen si dopřejte, co chcete a já vám všechno zaplatím. To by jí potom fakt nemuselo zbývat .

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené